безсоння
Часто навіть саме слово безсоння викликає у нас невдоволення, і навіть чимале обурення. Ще б пак, ми уже підготувалися відпочивати після виснажливого дня, завтра вранці підніматись, а спати зовсім не хочеться. Як побороти безсоння і навчитись ставитись до неї навіть позитивно, далі у нашій статті.

Для початку порадимо вам:

– відкласти вирішення усіх проблем, якими важливими вони не були, на ранок. Повірте, якщо ви перед сном станете обдумувати свої турботи, ви налаштуєте себе на негатив і вам вже буде не до сну. Будьте більш легковажними ввечері.

– не думайте, що ви знову не заснете та не бійтесь безсоння. Попри невдалий досвід, як завше лягайте в ліжко, налаштувавшись на повноцінний відпочинок. Якщо пройшло вже чимало часу, а ви й очей не закрили, так і бути – почитайте собі щось приємне і легке або займіться улюбленою роботою.

– Постарайтесь, навіть коли дуже хочеться, не вживати на вечір важку їжу, каву, алкогольні напої, цигарки. Алкоголь з однієї сторони начебто допомагає заснути, а з іншої – діє на нервову систему особливим чином, провокуючи раннє пробудження людини.

– Лягайте спати завжди в один і той самий час. Не зневажайте своїм внутрішнім біологічним годинником та не розбивайте його ритм.

– Влаштовуйте комфортне ложе. У вас старе і занадто м’яке ложе ? Покладіть на нього подушку, а зверху шар ковдри, так ви забезпечите твердість ліжка, а собі – здоровий сон.

– Краще спати у гарно провітреному приміщенні. Якщо ж в кімнаті занадто холодно, поставте собі в ноги теплу грілку та вкрийтесь гарненько.

– В теплу погоду краще спиться із відчиненою квартиркою.

– Ви звикли до снодійного ? Кращим замінником його, і зовсім не шкідливий стане настій із валеріани (20 крапель), розбавлений водою.

– Солодкому сну сприяє хороша праця. Натрудившись роботою удень, вам ще й як захочеться якнайшвидше прилягти.

– Якщо у вас уже тривалий час зберігається стійке безсоння і ви відчуваєте, можливо несвідомо, відразу до вашого спального місця, спробуйте змінити обстановку і хоча б переставити ліжко чи бодай подушку в інше місце кімнати.

Дотримуйтесь усіх порад і здоровий, такий солодкий сон вам забезпечений…

сон