очі дітей

Пошкодження очей часто бувають причиною зниження гостроти зору і сліпоти. Дитина не контролює свої вчинки і однаково безтурботно відноситься, і до сірників, і до пляшки з отруйною рідиною. Такі предмети треба тримати в недоступному для дітей місці.

Травми виникають і при випадковому ударі палицею, м’ячем, пістолетом, тому маленьким дітям краще купувати м’які іграшки з гуми, пластмаси, пінопласту. На селі дуже часті пошкодження рогівки (зовнішньої оболонки ока) колоссям і стеблинками різних злаків. Ці поранення безпечні, якщо потерпілий вчасно звернувся до лікаря. В іншому випадку рана починає гноїтись, утворюється ранка, яка може привести до загибелі ока.

Чорнило, вапно, отрутохімікати, добрива при попаданні на слизові оболонки ока викликають хімічні опіки. У таких випадках треба терміново промити очі. Чим раніше зроблено промивання, тим успішніше подальше лікування. Якщо в око потрапило вапно, то спочатку змоченим водою ватним тампоном зі слизових оболонок повік і очного яблука видаляють тверді частинки і потім 10-15 хвилин промивають очі чистою проточною водою. Якщо воно потрапить корисне промивання настоєм чаю. Потім дитину треба терміново показати лікарю.

Бувають випадки, коли пошкодження очного яблука настільки сильне, що не піддається лікуванню. Роздратування ока не зникає, зір погіршується, настає сліпота. У подібних випадках лікар пропонує видалити око, так як можливе симпатичне запалення другого, здорового ока. Початок такого запалення передбачити важко: воно може наступити і незабаром після травми і через багато років і зазвичай закінчується сліпотою. Тому найкраще – видалити безнадійно переможене око і тим самим запобігти трагедії повної сліпоти.

Захистити дітей від очних травм не так вже й важко. У більшій частині нещасних випадків з маленькими дітьми винні дорослі – вони забувають, що дітям не можна давати гострі предмети.

Дорослі повинні втручатися, коли бачать, що діти грають в «чижика», стріляють з рогаток. Такі «ігри» нерідко призводять до нещасних випадків.

Автор: Г. Рудінська.