день народження

Народні забави

Тепер, коли ми вирішили, як гостя наситити, треба подумати, як його потішити. Зрештою, не салатом єдиним… Навіть якщо ви відчуваєте нездоланну тягу до витончених літературних забав типу буриме, придушить в собі цей порив і не залучайте гостей в подібні розваги. Запевняю, добрій половині людства рима «кеди – напівкеди» здається цілком милозвучною – як то кажуть, поетом можеш ти не бути. Взагалі поменше мудруйте. Давно помічено, що серйозні дядьки і тітки, гарненько випивши і щільно закусивши, із задоволенням віддаються самим що не є безглуздим потіхам.

Сама бачила, як на одній милій вечірці вельми інтелігентна дама-письменниця азартно змагалася з не менш інтелігентною жінкою-режисером у мистецтві перетворення чоловіків в мумію за допомогою рулончиків туалетного паперу (до речі, візьміть на озброєння). А то ось ще одна пікантна забава. Вибираються дві пари. Завдання дам полягає в тому, щоб, просунувши чоловікові під штанину білизняну прищіпку, спритними пальцями прогнати її по тілу і витягнути вже з іншої штанини. Партія чоловіків зводиться до стояння стовпом і, по можливості, утримання від двозначних коментарів. Ось так легко і невимушено можна ближче познайомити вашу самотню сором’язливу приятельку і симпатичного гостя. Знову-таки старі добрі фанти – як і раніше безпрограшний варіант. Та хіба мало що ще можна придумати і згадати. Головне, не бентежитися очевидною бездумністю розваг. У нашому житті і без того занадто багато серйозних.

Подарунки

У день народження належить дарувати подарунки. Подарунки люблять всі, в тому числі і ті, хто це гаряче заперечує. Інша справа, що делікатне мистецтво їх дарувати і гідно приймати, на жаль, не кожному доступно. Особливо туго з цією справою у чоловіків. Візьмемо до прикладу, таку ситуацію. Напередодні свята він як би між іншим цікавиться: «А що б ти хотіла отримати в подарунок, кохана?» Звісно ж, кохана хотіла б нову шубу. Але вона боїться налякати його своєю раптовою відвертістю, тому сором’язливо лепече щось на кшталт «Що тобі серце підкаже, коханий», потай сподіваючись, що воно шубу-то і підкаже. Але дивне серце підказує часникодавку. Тут вже, ясна річ, сльози, істерика – «ти мене не любиш!». Та любить. Любить! Просто зазвичай чоловіки терпіти не можуть непотрібних подарунків, а ще одна шуба, на відміну від часникодавки, з його точки зору річ зовсім марна.

Взагалі до чоловічого пориву щось подарувати треба ставитися надзвичайно терпимо і прихильно, особливо якщо цей чоловік – ваш чоловік. Як говорила незабутня Кокс Шанель, великого, до речі, розуму була жінка, якщо чоловік дійсно хоче зробити жінці подарунок, він на ній жениться. Стало бути, свій головний подарунок він вже підніс. А що за цим послідує – шуба або соковижималка, по суті, не так вже й важливо.

Жінки з подарунками управляються успішніше. Кожна поважаюча себе особа знає розмір комірця свого обранця. І їй не потрібно бути Донною Карон, щоб збагнути, що до його костюму йде канаркова краватка в сталеву смужку, а не те бузкове непорозуміння, що зазвичай бовтається на його шиї. І якщо вже він – егоїст, нехай і пахне відповідно «Егоїстом». Втім, чоловіки зазвичай не виявляють особливого захоплення, отримуючи одяго-парфюмерні презенти. Куди більше вражають розкішні набори інструментів, прибамбаси для улюбленої машини, автомобільна косметика, колекційні ножі та запальнички, дорогі сигари і коньяки, модні примочки для комп’ютера.

Крім подарунків від коханих, є ще подарунки від друзів. У близьких подруг проблем звичайно не виникає. По-перше, вони знають життя одна одної у всіх нюансах, а по-друге, можуть просто, без політесу, поцікавитися – чого хочеться. Тут вже ніяких етикетних умовностей, можна дарувати і крем від зморшок, і пояс для схуднення, і набір сковорідок. Приятелі не настільки близькі звичайно маються бажанням якось оригінально висловити своє розташування імениннику і одночасно вгадати його заповітне бажання. Прямих рекомендацій тут бути не може. Набагато зручніше керуватися тим, чого не можна робити, вибираючи подарунок.

Насамперед не можна дарувати річ, яка вам самим не подобається. Краще не дарувати марки філателістам, монети – нумізматам, цибулини – садівнику. Оскільки ви в цій справі профан, то ваш презент може виявитися просто безглуздим. Картина – теж дуже сумнівний вибір, совісний іменинник згодом буде змушений вішати її на стіну при кожному вашому візиті. Що у нас там ще, ах, так! – книга, яка найкращий подарунок. Можна, але лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що людині дійсно хотілося б її мати. Тільки не позначте на ній запевнення у вічній дружбі.

Недовірливим і забобонним особам не варто презентувати столові ножі і виделки, рушники і хустки. Кажуть, перше – до сварки, друге – до хвороби, третє – до сліз. І аж ніяк не варто дарувати косметику для проблемних зон, шампуні від лупи, лосьйони від вугрів, засоби від (або для) випадання волосся.

Взяв слово – стримайся!

Крім подарунків, імениннику ще покладаються хороші, добрі слова, що за традицією виражаються у вигляді тостів. Прямо скажемо, рідко кому вдається уникнути банальності жанру. Побажання «бути такою ж молодою і красивою» по інерції вимовляються на адресу далеко не молодих і нітрохи не спокусливих з приводу своєї зовнішності. Звичайно, якщо іменинниця – дама з гумором або просто добра, то простить. Але не всі ж вони такі – добрі та з гумором. Інші, здогадливі, звертаються до збірки красного письменства під назвою «Тости застільні». Читали ми цю книжечку і ось що вичитали: «Місяць сховався за хмаринки і з’явився знову. Дозвольте мені чарочку горілки за Ваше здоров’я прийняти». Або ось ще: «Будь багатий, а не бідний, будь здоровий, а не хворий. І до ста років займайся сексом зі своєю дружиною». Панове, не ображайте іменинника. Він – ваш друг, він вас в гості запросив, горілкою в кінці кінців напуває. Якщо вже зовсім нічого в голову не йде, скажіть просто: «За тебе! Ми тебе любимо і раді, що ти у нас є».

Автор: Олена Олійник.

P. S. А ще за будь-яких умов гарним подарунком на день народження для будь-якого чоловіка можуть стати хороші засоби для гоління, які зокрема можна придбати на сайті http://store-ds.com.ua/catalog/sredstva-dlya-brytya/.

Схожі публікації