подруги танцюють

У кожної з нас, без винятку, є близькі нам по духу чи діяльності люди. Ми можемо поділитися з ними усім, що накипіло на душі, ми вітаємо одна одну зі святами, телефонуємо саме цій подрузі, а не іншій. Але чи вміємо ми дружити, як це не банально звучить ? Чи можемо бути хорошими друзями і як будувати дружні відносини?

Це питання досить часто ставлю собі і я. Зупинимось на деяких його аспектах, простих за своєю суттю, але які трапляються з нами доволі часто. До прикладу, у вашої подруги застрягла поміж зубами їжа, ви можливо, посміхаєтесь з простоти згаданої ситуації, але не все так просто. Сказати їй правду чи ні, подумаєте ви ? Звичайно, що так, у першу чергу це буде чесно з вашої сторони. Але це потрібно зробити делікатно, щоб не образити подругу. Дочекайтесь сприятливого часу, обдумайте правильні, бажано з гумором слова і вперед. Та в жодному випадку не вигукуйте про це в присутності багатьох людей, цим ви лише привернете непотрібну увагу та викличете посміх у присутніх, не думаю, що ваша подруга буде вам «вдячна».

Якщо у подруги трапилось щось дуже серйозне ? Знову ж таки говоріть лише правду, в приватній обстановці, зважуйте слова, адже в даний момент вони як ніколи добре фіксуються слухачем та сприймаються особливо ранимо. Коли ж вона про це ще не здогадується, постарайтесь підготувати її і себе до нелегкої розмови.

А тепер уявімо собі іншу обставину. Ви зібралися на шопінг. Ваша подруга обрала платя і гукає вас, щоб ви подивилися, і звісно сказали свою думку. Як поступити якщо вона обрала наряд, який, м’яко кажучи їй не пасує ? Як один із варіантів, ви можете сказати, що він чудовий (а подумати собі, який жах), але не дивуйтесь, коли у вас виникне почуття провини. А з іншої сторони, можна висловити свій правдивий погляд. Не даремно кажуть у народі – «краще гірка правда, ніж солодка брехня». Повірте, ваша подруга може початково трішки образитись, але вона обов’язково оцінить вашу чесність. Що робити, скажете ви, коли річ уже куплена ? Не потрібно засмучуватись. Це вибір вашої подруги, і зауважте, зроблений не з вашою участю. Тому, що ж залишається, лише просто сказати – «якщо це плаття тобі до душі, тоді й мені подобається».

плаття

З-поміж різних веселих днів, з вами може трапитись такий час, коли зовсім не захочеться не те, що говорити з нещодавно близькою людиною, але й бачитись з нею. Це було і зі мною. Поділюся власним досвідом і зробленими висновками. Звісно, образити і ображатись може кожен з нас, значно складніше прощати і просити пробачення. Гордість часто заважає нам зробити перший крок до примирення. Скільки людей розійшлися, втратили колись міцний зв’язок лише тому, що не могли сказати коротке слово «прости». Не робіть цього. Неодмінно попросіть пробачення, покажіть, що жалієте за свій проступок, якщо образили когось ви. Тоді подруга простить вас швидше, ніж коли ви зробите для звичайної відмітки і так великий, на ваш погляд, вчинок. Але повірте, що це не приведе до нічого хорошого, воно забере у вас лише час, котрий ви могли провести в компанії дорогих людей. Коли ж образили вас. Не тримайте образи в серці. Прийміть ваших друзів з усіма недоліками. Пам’ятайте одну істину – ніхто не ідеальний, в тому числі і ви ! Простити людину, продовжувати дружбу з нею, прийняти її вади, значно важливіше. Ваші попередні відносини перейдуть на новий, значно вищий рівень – стануть міцнішими і довготривалими.

миримося

І наостанок, чи потрібно робити подарунки та компліменти близьким. Відповім – робіть це без усяких сумнівів, адже це так приємно. Коли вам просто неймовірно сподобалась оселя, вбрання, чи приготована їжа подруги, не тамуйте своє захоплення, нехай старання будуть гідно оцінені. Та не говоріть, що хочете таку ж річ, або ж хотіли б так само провести час, бо так ви хоча б хвилинку, але заздрите, а ще можете поставити людину в незручне становище. Зумійте в даний момент цілковито віддатися товариству, в якому ви знаходитесь, а не думати про себе найдорожчу. І ще одне, можливо, це моя суб’єктивна думка, але не можу її не висловити, говоріть слова лише ті, які хочеться щиро сказати, робіть такі вчинки і подарунки, які б були до вподоби і вам, і найголовніше – не робіть нічого задля штучної і нікому не потрібної відмітки, адже ми ж не живемо заради галочок. Цінуйте близьких людей і будьте правдиві з ними, бо дружба подвоює радощі і скорочує навпіл горе. Так сказала не я, а Френсіс Бекон.

показуєм сердечка

P. S. А еще неплохим проявление дружбы будет купить ролики Киев и вместе на них кататься по городу.