забагато слів
Сьогодні ми будемо використовувати слова, говорити про них та думати як це робити… Кожного дня ми розповідаємо якісь історії, слухаємо не менш захопливі оповіді інших, просто дня не можемо прожити без розмов. Але чи вміємо ми спілкуватися та конструктивно підтримувати бесіду без зайвих слів ?

Як же це важливо ! У когось є такий талант, а хтось говорить – говорить… Тому ніщо немає заважати нам підготуватися до хорошої розмови. Невже ми знаємо наперед з ким будемо говорити ? Звісно, що ні, але з ким би нам не довелося вести мову, коли і де, ми маємо мати певний запас знань. Читайте газети, дивіться новини, не забувайте про книги, музику, тобто культурне та суспільне життя, яке проходить повз вас, не зачіпаючи ваших щоденних професійних інтересів. Не забувайте ще й про власний погляд щодо кожної події. Оскільки вас завжди на початку розмови запитають: « Як справи ?», подумайте, про що ви можете розповісти цікаво.

Для того, щоб бути справжнім співбесідником, а не присутнім при розмові елементом інтер’єру, додайте до своїх слів співпереживання, такт, чесність, відкритість та трішки гумору. Не завадить вам і невелика зухвалість, але нікого при цьому не слід ображати. Цікавтесь справами співбесідника, задавайте питання, які так і вертяться у вашій голові та в жодному випадку не ведіть себе як на співбесіді… Атмосфера допиту нікому не до вподоби ! Покажіть, що людина вам цікава та постарайтесь зацікавити чимось свого нового друга. Слідкуйте за невербальною мовою.

Говоріть та слухайте – 50 % на 50 %. А не говоріть, говоріть, говоріть…, а згодом запитаєте: «Ой, вибач, ти щось хотіла сказати ?». Якщо в бесіді присутні більше ніж дві людини, не будьте егоїстичні та запрошуйте до розмови усіх віддалених від вашого діалогу, тоді інша особа не відчуватиме себе зайвою. Хочете приєднатися до вирішення суперечки ? Дочекайтесь, поки усі її учасники висловлять свою думку або якось звернуть свій погляд на вас, тоді можете розпочати із наступного: «на мій погляд…». Та все одно перед тим слід добре подумати, чи потрібна ваша участь у цій дискусії ?

Особисті питання, що цікавлять найбільше, можуть задавати лише близькі люди. До того часу, допоки між вами та співбесідником не встановились дружні відносини, його особисте життя залишатиметься для вас закритим. Коли ж він сам вирішив розповісти про себе щось особисте, тоді … можете про це поговорити.

Деякі не люблять світських розмов, вважають їх надто нудними… Але більшість, і я в тому числі, не проти обговорити подробиці із життя своїх родичів, мого буття, їжу, інтер’єр та інші цікавинки. Що насправді не годиться обговорювати з мало знайомими людьми – так це політичні перипетії ! Нікому не цікаво говорити і про погоду. Однак ця тема деколи виручає нас, коли не знаєш про що ще розповісти, співбесідник закрився у собі та відповідає сухо й лаконічно на поставлені вами питання.

Що робити, коли побачили недруга ? Тримайте себе в руках, старайтесь не зустрічатись поглядом із ним та коли є така можливість, покиньте приміщення вашої зустрічі. Коли ж сварки не оминути, краще не починайте її в людному місці або ж в товаристві ні в чому не винних людей. Не ставте їх в роль арбітрів !

Отож, будьте цікавими співрозмовниками, не захоплюйтесь власними розповідями та умійте слухати інших, не використовуйте пустих слів, лиж би щось говорити. Заповнюєте паузи сухої розмови, щоб нікому не було нудно – це не ваше товариство, тому якнайшвидше покиньте його ! Говоріть слова від щирого серця, а не з поганими думками в голові і просто так…