годинник
Найперше потрібно сказати, що людина яка надмірно працює «ховається» за своєю роботою, їй може здаватися, що якщо вона почне працювати менше, тоді вона буде менш важливою і її не буде за що любити. Під таку категорію людей можуть попадати батьки, які навіть після того як їх діти вилетіли із сімейного гнізда, продовжують їх всіляко опікати. Немов би старалися «заробити їх любов».


Особа, яка перебуває у страху відкинення безперервно живе у підсвідомості, безупинно змушує шукати захоплення, визнання. Позбавлена власного серця, людина уже не знає, хто вона є – отож така особа постійно потребує зовнішнього дзеркала … яке повинно відображати важливість її праці. Така особа є емоційно зраненою, тому стає неприступною, нікого не підпускає до себе близько. А щоб швидше забути свій біль: починає багато вчитись, чи стає раптом фанатиком-спортсменом … У психології завжди прослідковується один закон: коли ти за чимось дуже біжиш, насправді ти від чогось дуже втікаєш…

Як визначити чи людина є трудоголіком, а чи просто працьовитою та відданою своїй справі особою? Отож, трудоголік – це людина, яка не вміє розпоряджатися своїм часом. Симптоми трудоголізму дещо схожі з симптомами будь-якої іншої залежності. Як правило, така людина не вміє та й не хоче відпочивати, не бачить інших інтересів окрім роботи. Опиняючись поза своїми професійними інтересами, трудоголіка огортає стан паніки та тривоги. Чому все так відбувається ? Здавалося б, працювати – це дуже добре, але… Це так, коли праця дозволяє вирішувати багато проблем або ж збагачує людину, а не стає тим часом замінником внутрішньої пустоти, способом уникнення більш важливих та відповідальних: чи то сімейних, чи особистих, чи то духовних проблем.

Першими ознаками трудоголізму є :
1. Праця понаднормово. Коли людина працює вечорами, у вихідні та святкові дні, але не тому, що ця робота є такою необхідною. Вона виконує її з єдиною метою – щоб не виникало почуття низької продуктивності та не мучило сумління за тим, що чогось не було зроблено, а я міг/могла це виконати. За твердженнями спеціалістів, такий режим є зовсім непотрібним, більше того він не тільки не збільшує продуктивність праці, а й зменшує її. Окрім цього – під загрозою опиняється здоров’я.

2. Ні хвилини без думок про роботу.
Часто про таких людей говорять: «він/вона на своїй хвилі». Вони ніби поруч з тобою, але в той же час не знають, що відбувається довкола них. Їх телефон завжди перед очима (ніби чекають, що хтось обов’язково подзвонить і потрібно буде йти), що кілька хвилин перевіряють електронну пошту … Зовсім не важливо, що існує ще щось, окрім роботи, адже все почекає …

3. Всі обов’язки виконуються лише особисто.
Зазвичай, трудоголікам здається, що вони – найкращі працівники, ніхто, окрім них не може впоратися з поставленим завданням, тому потрібно все робити самому. Насправді – ця думка заганяє людину в куток. Вона перекреслює людські стосунки та, мабуть, найголовніше – довіру. Дуже часто такі люди одинокі. Чому ? Бо відкидають допомогу інших, а з нею – і їх дружбу. Що робити ? Легше робити самому, значно складніше – навчити, як це повинно бути, когось іншого.

4. Тема усіх розмов – робота.
Людина-трудоголік ладна говорити та розповідати про свої робочі клопоти усім, хто готовий її слухати. Найгірше в цьому випадку – рідним, які в результаті такої поведінки не отримують належної уваги, не тільки через брак часу, але й через брак бажання.

Узалежнена від своєї роботи, людина ніколи не буде щасливою, а лише тимчасово відчуватиме невеликі хвилини радості, які не зможуть заповнити нішу внутрішньої пустоти. Чому ? Бо нам часто складно усвідомити глибину Ісусових слів: «Царство Небесне всередині вас. Шукайте перше його, а усе інше вам додасться…»

Після усього сказаного, напрошується єдине питання: що робити ?
– побільше спілкуйтесь зі своїми рідними, близькими, друзями та коханими, не забувайте про своїх дітей. Роботи завжди буде багато, але часу не повернути, а ви можете втратити найцінніші моменти із життя найдорожчих.
– правильно організуйте свій робочий час та обов’язково включіть у нього відпочинок. Список усіх необхідних справ, а також зазначення часу на їх виконання – зробить роботу більш плідною та продуктивною для Вас.
– пам’ятайте, що ви – неповторні, і не тільки за роботу чи Вашу успішність Вас люблять. Звісно, ми і трудимося, щоб через свою працю реалізувати той талант, який дав нам Бог. Але не маємо забувати також і те, що покладатися лише на свої сили – велика помилка. Бо лише з Божою допомогою та стараннями ближніх, ми виконаємо те, до чого прагнемо та реалізуємо основну свою ціль – навчимось любити.
– І наостанок, не бійтесь любити, любіть та даруйте любов іншим, бо через її нестачу – зникають в роботі наші рідні, близькі та дорогі серцю люди !

без сил

P. S. А еще излишний трудоголизм может повлечь существенные проблемы со здоровьем и даже вызвать рак, например простаты (от долгого сидения сами понимаете каким местом), тогда уж можете читать далее насколько все это болезненно и неприятно. Так что уж лучше не перерабатывать и оставаться здоровым, ведь здоровье это самое большое богатство, которое многие увы не ценят должным образом.