водні розваги

Приїхавши до моря, важко втриматися від всіляких пляжних розваг – катання на водних мотоциклах, парашутах, водних лижах і різних надувних штукенціях, причеплених до катера. В принципі, все це просто і досить безпечно. Однак є і свої тонкощі.

По-перше, не спокушайтеся на першу пропозицію. Походіть по березі, оцініть різноманітність пляжних атракціонів, поспостерігайте за реакцією покататися, поторгуйтесь. Ціни можуть бути різними навіть на одному пляжі.

На курортах різних країн пляжні розваги, звичайно, коштують неоднаково. Наприклад, в Єгипті і Тунісі вони дешевше: водний мотоцикл – $ 40- $ 60 за годину, лижі – близько $ 20 за не надто тривалий рейс, парашут – в межах $30. Надувні “банани” і “бублики” – $ 3- $ 5. У Туреччині та Ізраїлі все це приблизно в півтора рази дорожче, а на пляжах європейського Середземномор’я – і зовсім в два.

Тепер – кілька конкретних порад про розваги на воді.

Водний мотоцикл

Досить відповідальний вибір. Бажано, щоб у вас був досвід управління хоч чим-небудь з мотором. Водний мотоцикл мчить зі швидкістю 80 кілометрів на годину. А перешкоди на воді виникають, як правило, несподівано – буйок, що випірнув казна-звідки, вершина скелястого рифа або, не дай Бог, голова необережного купальника. Не розганяйтеся відразу – не перевіряйте, на що здатний мотоцикл, оцініть спочатку свої можливості. І побільше крутіть головою – контролюйте ситуацію навколо. А якщо відчуваєте, що падаєте, – не бійтеся: мотоцикл нікуди не дінеться, адже ключ запалювання прив’язаний до вашого зап’ястя, і мотор одразу вимкнеться.

водний мотоцикл

Парашут

Це зовсім не страшно, якщо тільки ви не боїтеся висоти панічно, і від одного виду злітаючого вгору параглайдера у вас не підкошуються коліна. Але потрібен рівний вітер, що дме з моря. Тому заздалегідь порадьтеся з інструктором: чи хороший сьогодні день для польотів. Весь кайф в тому, щоб злетіти якомога вище. З висоти можна навіть фотографувати – руки-то під час польоту вільні. Але перед приземленням сховайте фотоапарат під рятувальний жилет. Якщо він залишиться висіти у вас на шиї, то під час посадки напевно трісне вас по лобі. При приземленні слухайтеся бігаючого внизу інструктора і старанно тягніть ту стропу, яку він скаже, не те сядете куди-небудь на пляжний грибок. Особлива рекомендація чоловікам: лямки парашута проходять між ніг. Розмістіть їх там зручніше, інакше отримаєте за свої кровні не задоволення, а тортури.

водний парашут

Водні лижі

Навчитися простіше, ніж здається. Але ваш колишній сніжно-лижний досвід не має ніякого значення, тут все по-іншому. Найважче на перших метрах, коли потрібно вибратися з води і почати ковзання. Потім – чим більше швидкість, тим легше. Постарайтеся триматися якомога пряміше. За поперечину буксувального фала вхопіться однією рукою зверху, а іншою знизу. Піднімаючись з води при розгоні, намагайтеся підтягти поперечину до грудей.

водні лижі

Надувний “банан”

Все простіше простого: ти сидиш, тебе катають. Однак розвага колективна, тому рекомендується приходити відразу компанією – по 4-6 чоловік. А то доведеться чекати, коли збереться достатньо охочих.

Надувне колесо

Задоволення нижче середнього – по хвилях на “п’ятій точці”. На швидкості 60 кілометрів на годину удари по м’якому місцю стають цілком чутливими. Втім, можете вважати, що вас набив сам Посейдон. Або розглядати це як масаж.

P. S. А ще перш ніж опинитися на пляжі, дуже доречним мати гарну фізичну форму, а вже для її формування допоможуть, як спеціальні спортивні тренажери Орбітек (більше про них можна дізнатись на сайті orbitrekplus), так, і загалом здоровий спосіб життя.