руки
Зрозуміти справжні почуття та наміри інших нам деколи зовсім нескладно, коли ми уважно спостерігаємо за мовою жестів та поведінкою співбесідника. Достатньо уважно придивитися до пози, жестикуляції, виразу обличчя чи тону голосу людини – і все, ми уже знаємо про що вона хотіла розмовляти, що вирішила приховати та чого не висловити оточуючим. Тому, коли ви хочете, щоб ваша мова тіла не заважала, а навпаки допомагала і доповнювала сказане вами, тоді навчіться управляти собою.

Розмовляєте з ким-небудь, не переплітайте ноги, не щеплюйте і тріть руки, не гризіть ногті, не дивіться в підлогу чи по сторонах лиж би не в вічі співбесіднику. Навіть, коли ви цього не хочете, ваші жести будуть промовляти за вас, що ви – невпевнена людина, або ж чогось дуже боїтеся, чи навпаки – приховуєте правду. Тому – візьміть себе в руки, якщо хочете – попередньо продумайте свої слова і поведінку. Чекає неприємна особа – умійте слухати те, що вона говорить, тримайте свої емоції в кулаку та посміхайтесь. Обов’язково дивіться в вічі співбесіднику, покладіть долоні на коліна. Не можете зібратися – краще тримайте щось в руках (ручку). Не кладіть голову на руку – це жест втоми та небажання слухати, подавшись вперед і злегка відкинувши голову – навпаки – виявите цікавість до розмови. Будете ще злегка кивати – підтвердите свою уважність.

Найчастіше наші почуття видає лице. Тому, не закривайте його руками, постарайтесь не морщити лоба, водити очима в різні боки чи взагалі дивитись в сторону (так некультурно) та не забувайте час від часу споглядати на особу, що перед вами. Так ви покажете свою впевненість, відповідальність за сказані слова та чіткі наміри. Старайтесь нікого не розглядати з ніг до голови, це не додасть вам користі та може ввести людину «експоната» в незручне положення (можливо вона встидається своєї зовнішності, приховує якісь недоліки). Не вказуйте на інших пальцем та не шепчіться, прикриваючи долонею рот – ті, хто поруч відчуватимуть дискомфорт. Якщо вас попросили подивитись на когось, не повертайтесь одразу та не зосереджуйте погляд лише на тій особі. Навпаки, трішки почекайте, киньте довкола швидким поглядом та запам’ятайте все, що потрібно.

Навіть в наші нелегкі часи, зустрінуться джентльмени, які поступляться місцем у транспорті, притримають двері, допоможуть скинути і одягнути пальто чи донести додому важкі речі … Не ніяковійте, не відмовляйтесь від проявленої уваги та не відкидайте її. Це грубо та некрасиво з вашої сторони. Навпаки – дозвольте потурбуватись за вас та відчувайте себе справжньою леді.

джентльмен