на тарілці
Після того як ви смачно поїли і ніби вже наговорилися, усе, що потрібно вирішили, наступає цей цікавий момент – хто має платити … Чий це рахунок ? Зізнаюсь, що для мене це найбільш неприємна частина, коли це не твій друг або ж рідна людина, і ти не знаєш як краще поступити. Щоб ви не почували себе ніяково і не потрапляли у прикрі ситуації і знадобиться ця стаття.

Коли офіціант приніс вам ваш рахунок, вложіть у папку необхідну суму, з врахованими у ній чайовими та віддайте її йому. Зробіть усе, щоб ваш приємний вечір, проведений у новій компанії не перетворився у гамір та справжній кошмар під назвою « спільний рахунок». Найкраще рахунок оплатити порівно. Якщо ви замовили собі багато страв, включаючи устриць, ікру чи ще щось інше, доволі дороге, на додачу, то заплатіть за це самі. Людині, яка не вживала алкоголю і розвозитиме всіх по домівках назвіть найменшу суму оплати. Скажу чесно, що особливо складно, коли в компанії вечеряють люди заможні і не дуже. Вихід в цій ситуації лише один. Якщо ви не можете дозволити собі ресторан, то краще відхиліть пропозицію та не йдіть нікуди.

Вам необхідно піти швидше ніж інші гості, тоді залиште організатору вечора трохи більше грошей ніж потрібно, бо ви не знаєте усієї ситуації, яка може скластися опісля (ресторан включить окрему плату за деякі додатки до страв, про які ви не здогадувалися, тощо).

Ви запросили своїх друзів в ресторан, щоб розділити з ними свою радість та гарно все відсвяткувати, тоді оплачуйте все. Чайові залишатимете також ви. Звісно, ваші друзі можуть відмовлятися і пропонувати свої кошти, але повірте, що краще відмовитися від них і здійснити так як велить усталена віками традиція. Якщо ж ви запропонували подругам за час обідньої перерви просто піти кудись поїсти або ж поговорити за чашечкою запашної кави, ну тоді кожна має платити за себе.
сидимо

Взагалі забудьте термін «спільний рахунок», якщо хочете мати хороші відносини з людьми. Він може бути таким лише в колективі друзів, але… внесу тут маленьку корективу – «лише дуже близьких друзів, які закриють очі на усілякі непередбачувані незручності». Коли за столом зустрілися представники різних поколінь, старші можуть взяти витрати на себе, навіть якщо ініціатором зібрання були ви. Тим не менше не відмовляйте їм в цьому жесті. Але, чесно признаюсь вам, що мені все одно приємніше, коли я можу вгостити свою маму, тата чи бабцю з дідусем. Гарним жестом буде й те, як ви поважно поставитесь до своїх друзів ( іногородніх чи громадян іншої держави), яким таки закортіло приїхати до вас в гості. Не розгубіться і як виховані та ввічливі люди, майте за обов’язок повести їх у найкраще місце вашого міста та пригостити чимось смачненьким… Хтозна, може й ви поїдете колись до них…

Як уже говорилося вище, ви оплачуєте суму вашого замовлення та обов’язково чайові. Який обсяг чайових ? Подеколи вони можуть бути включені у ваш рахунок, але не завжди. Тоді залишайте не менше 10 відсотків, і краще готівкою. Однак на розмір чайових може вплинути і якість обслуговування. Вам сподобалося як з вами обходилися, вам робили підказки щодо страв і просто тепло відносилися – тоді можете розщедритися та залишити більше грошей. Вам нічого не сподобалося і ви обурені ? Тоді не давайте нічого. Але, коли вам не до вподоби їжа, то офіціант тут нідочого, адже він лише приносить вам страву. Краще зверніться до адміністратора – от він вправі вирішити ситуацію, він має на це вплив.