візит до стоматолога

Ви ретельно стежите за гігієною порожниною рота і регулярно чистите зуби та користуєтеся зубною ниткою, щоб тримати рот у чистоті. Ваші відмінні гігієнічні звички можуть змусити вас поставити питання, чи потрібно вам регулярно відвідувати стоматолога. Відповідь – так! Навіть якщо ви добре дбаєте про свої зуби та ясна в домашніх умовах, важливо регулярно відвідувати стоматолога. Це тому, що стоматологи професійно навчені виявляти проблеми, які ви можете не бачити чи не відчувати самостійно.

Правда в тому, що багато проблем із зубами, такі як карієс, захворювання ясен і рак ротової порожнини, не стають видимими і не викликають болю, поки вони не перейдуть у просунуту стадію. Навіть якщо ви здорові сьогодні, ризик стоматологічних захворювань може змінитися з часом. А такі речі, як хвороба, зміна дієти та використання нових ліків можуть вплинути на здоров’я порожнини рота. То навіщо ризикувати?

До речі, багато корисної інформації лікарі знаходять в фахових стоматологічних журналах.

Як часто я маю відвідувати свого стоматолога

Частота відвідування стоматолога має ґрунтуватися на кількох факторах. Це включає ваш поточний стан здоров’я порожнини рота, загальний стан здоров’я.

Оцінка ризику стоматологічних захворювань

Розмірковуючи про ризик стоматологічних захворювань, ви повинні враховувати всі фактори особистого здоров’я, способу життя та генетичні фактори, що впливають на рівень ризику. Фактори ризику включають дієту з високим вмістом цукру і рафінованих вуглеводів, неправильні гігієнічні звички, відсутність контакту з фтормісною водою, куріння або вживання інших тютюнових виробів, вживання алкоголю або наркотиків в рекреаційних цілях, а також захворювання, включаючи діабет, синдром Шегрена і головну біль.

Регулярні візити за розкладом

Докази ідеального інтервалу для звичайних стоматологічних оглядів не є однозначними. Але один або двічі на рік є загальною рекомендацією. Тим не менш, більшість людей з низьким ризиком захворювань ротової порожнини можуть відвідувати стоматолога рідше, в той час як іншим може знадобитися більш часте відвідування стоматолога.

Зміни у здоров’ї зубів

Чи були у вас останнім часом якісь зміни у стані зубів? Деякі речі, на які слід звернути увагу, це сколи, тріщини або зміщення зубів, опухлі ясна, що кровоточать, постійний біль у зубах і чутливість до холодних або гарячих напоїв. Якщо щось із цього сталося, обов’язково зверніться до стоматолога.

Відвідування стоматолога для дітей

Для дорослих рекомендована частота стоматологічних оглядів варіюється. Однак у більшості досліджень постійними відвідувачами є ті, хто відвідує стоматолога не рідше одного разу на рік. Частота відвідування стоматолога буде залежати від ваших власних потреб в області гігієни ротової порожнини, а також від того, чи схильні ви до карієсу, проблем з яснами або проблем зі здоров’ям порожнини рота.

Швидкість появи плям і зубного нальоту на зубах також варіюватиметься від людини до людини. А деяким людям може бути корисним частіше чищення зубів, якщо їх зуби схильні до фарбування або утворення зубного каменю.