ресторан
Похід в ресторан задоволення не з дешевих, але дуже приємних. Погодьтеся, як же чудово, коли ти не метушишся, не бігаєш по всій кухні, лиж би усе встигнути приготувати і вчасно подати до столу до приходу очікуваних гостей, а тут тебе обслуговують, приносять усяку смакоту і ти відчуваєш себе справжньою королевою. Звичайно, кожного дня такого собі не дозволиш та й існує небезпека розлінитися -:), але час від часу, а коли це ще пов’язано з особливою для вас датою – це зробити просто необхідно. Та до такого заходу треба трішки підготуватись.

Пригадую свій перший похід в ресторан… Перше відчуття – розгублення перед виразами людей, які нібито зайняті власними обговореннями, але при тому ж примудряються не опускати тебе із своєї уваги. Ти не знаєш, що робити ? Як правильно замовити їжу та поводитися з обслуговуючим персоналом ? Здавалося б усе просто, але… Розпочнімо з першого правила – без паніки, тримайте себе в руках та уявіть, що ви прийшли в гості до своєї подруги. По друге – будьте впевнені в собі, адже довкола стільки цікавих очей та вух, які також прийшли, щоб показати себе та подивитись на інших.

Ледь не забула про найперший крок, не менш важливий -:) – в який ресторан підемо ? Вам повезло, якщо у вас один такий заклад у місті, що ж робити, коли їх декілька. В такому випадку, ви маєте дізнатися точний адрес його розташування, (таким чином ви обережете себе від запізнення, коли запрошуєте ви), а також про їжу, яку там готують (чи співпадає вона із вашими смаками, а також смаковими інтересами ваших гостей) та її ціну. Не забудьте своєчасно зарезервувати столик, тоді ви не потрапите в незручну ситуацію під назвою «куди піти». Звичайно, як і в усіх сферах нашого життя, так і в ресторані, ви, можливо, зіткнетеся з упередженим ставленням, адже і тут є свої vip-клієнти, тому вам слід за допомогою ввічливого, а не вимогливого тону, переконати людину з другого кінця телефонного дроту, в тому, яким важливим є для вас сьогоднішній вечір. Дійте м’яко і наполегливо, і вам підуть на зустріч.

Отож, столик замовлено, тепер залишилось приїхати вчасно. Запізнюєтесь – передзвоніть і попередьте. Якщо гостей запросили ви – запізнення неможливе, навпаки, приїдьте швидше і належно зустріньте дорогих людей. Окрім того – надайте можливість їм самостійно обрати страви до смаку. Не можете втриматись, щоб не порадити улюблене блюдо – тоді зробіть це, але в жодному випадку не вказуйте і не наполягайте на його виборі. У кожного з нас є свої уподобання.

вибираємо меню

Нікому не секрет, що у кожному ресторані є обслуговуючий персонал. Вас зустріли, провели за столик і хочуть допомогти присісти – не ніяковійте. Стійте, допоки стілець не торкнеться ваших колін, опісля спокійно сідайте (не впадайте на нього, не закладайте одну ногу на іншу). Не забудьте подякувати. До того, як вам принесуть меню, розкладіть свій одяг (не на спинку стільця). Отримавши меню, проглядайте його не поспішаючи (звертайте увагу на інгредієнти страв, а згодом на назви). Зробили вибір – закрийте меню. Це буде знаком зробленого вами вибору. Вас знову не помічають. Не гарячкуйте, не викрикуйте, не свистіть і не хлопайте руками. Підніміть руку, а коли офіціант зовсім поруч – попросіть підійти. Зробили замовлення – подякуйте, принесли його – також висловіть своє задоволення.

Завжди беріть їди стільки, скільки зможете з’їсти. Боїтеся поправитись – замовте некалорійний салат. Якщо ваш кавалер дотримується традицій, і звик робити замовлення за супутницю – не заважайте йому, можливо, таким чином він хоче вам догодити.

офіціант

Захотілось того, чого немає в меню ? Спробуйте запитати чи зможуть зготувати вподобану вами страву, але не покладайте великих надій. Ділитися їжею чи просити її на виніс можна робити лише у дуже близькій компанії.

Починайте їсти, коли усі страви будуть на столі. Відкупорювати бутилки з алкоголем належить офіціанту. Ведіть бесіду і посміхайтесь так, щоб не заважати іншим відвідувачам. Задзвонив телефон, і вам треба вийти, перепросіть присутніх і безшумно вийдіть з-за столу. Побачили за сусіднім столиком знайому – підійдіть і присядьте поруч з нею. Виходьте на вулицю, коли вам закортіло курити.

їмо

Що робити, коли обслуговування надто повільне чи замовлення вам не до вподоби, та ще й плаває у тарілці муха ? Спокійно і ввічливо попросіть вирішити цю проблему. Причина висловлювати своє обурення має бути дуже вагомою. Якщо ти в ресторані як гостя, правильно буде взагалі тримати язик за зубами і не передавати свій поганий настрій іншим.

Не варто надто довго сидіти за столиком, коли ви вже оплатили. Для кожного закладу час – гроші. Розмова затягується, зробіть наступне замовлення.

Після гарного вечора не забудьте подякувати і залишити щедрі чайові персоналу. Доберіть слова подяки і вашим друзям. Запрошували ви – будьте вдячні гостям, які надали вам свій час та увагу. Якщо ви прийшли на запрошення свого молодого чоловіка, в жодному разі не пропонуйте оплатити за все, цим ви його неодмінно образите. Хоча існують інші ситуації. Мені розповідали про юнака, який виявився зовсім не джентльменом і втік з місця зустрічі. Що тут можна порадити ? Забудьте його ім’я та оплатіть замовлення. Не маєте грошей, спробуйте домовитись з персоналом про пізнішу оплату, зателефонуйте друзям, котрі змогли б вас виручити, коли ні, залиште при можливості документи, що підтверджують вашу особу, свій контактний телефон та дані. Та щиро бажаю, щоб з вами такого ніколи не трапилося ! -:)

Наостанок, хотіла б побажати вам гарного вечора та смачного. Пам’ятайте про усі наведені деталі, але найголовніше – зумійте сповна насолодитися походом у найсмачніше місце !

продовжуєм бенкет