на природі
Ще кілька днів і настане довгоочікуване літо, але весна теж вже встигла порадувати всіх гарною погодою і теплом … До чого ці теми для розмов? А тому що, коли у дворі сонечко і співають пташки нікому не хочеться сидіти вдома, а радше мерщій йти в ліс або ж посидіти на бережку річки в компанії друзів. Прийшла пора приготування смакоти прямо під відкритим небом, на свіжому повітрі або інакше кажучи – час пікніків.

Пікнік – якщо можна так сказати, хороша і приємна зустріч з гостями, без всяких правил поведінки, які потрібно виконувати, перебуваючи за столом. Навіть якщо Ви зібралися на пікнік тільки вдвох, все одно обстановка буде неформальною. Тому, пікніки сьогодні такі популярні в усьому світі. Але мало хто знає, що прийшли вони до нас з Великої Британії і набули свою найбільшу популярність за правління королеви Вікторії, відомої своєю особливою суворістю. Саме вони допомагали людям хоч трохи розслабитися і відпочити від існуючих у той час жорстких правил поведінки за столом.

Тим не менш, навіть на пікніку, потрібно дотримуватися деяких правил хороших манер, щоб усім було приємно знаходитись у вашій компанії. Для того, щоб організувати хорошу зустріч на природі, про яку не раз би приємно згадували її учасники, потрібно багато чого передбачити.

По перше, складіть список, щоб нічого не забути, що Ви берете з собою. Ось кілька порад, що є найнеобхіднішим для цього: великі туристичні килимки, обов’язково чисті – без шерсті улюбленця, бажано з пластиковим покриттям, посуд, столові прилади (більш корисною буде не пластмасовий посуд, тому не полінуйтеся, подбайте про своє здоров’я і візьміть скляну), серветки, багатофункціональний штопор, тверді контейнери для м’яких їжі, а також мішки для сміття.

Обов’язково постарайтеся, щоб все всім вистачило, тому що буде дуже ніяково, якщо комусь не дістанеться вилка або не вистачить місця на килимку.

По-друге, подумайте кого запрошувати. При цьому краще керуватися принципом, щоб компанія складалася з людей, яким цікаво і весело разом, які мають схожі інтереси і легко знаходять теми для розмов. Потім, повідомте всім, коли, в котрій годині і де Ви збираєтеся, і не забудьте нагадати кожному, що потрібно з собою взяти (важливо передбачити і дощик).

Прийшовши на потрібне місце, не звалюйте все на себе, а розподіліть і порадьтеся компанією, хто за що відповідає. Тоді можна уникнути помилки, коли гості принесли одні і ті ж речі. Крім того, якщо Ви не можете довірити приготування салатів певній людині, тоді попросіть її зробити щось інше – взяти напої або придумати розвагу. Якщо говорити про ігри, то слід вибирати такі, які будуть цікавими всім присутнім і в котрих всі зможуть взяти участь (крокет та ін.)

Яку взяти їжу і напої ?
Важливо вибирати просту їжу. Якщо хочете, щоб вона виглядала більш урочисто, тоді прикрасьте її незвичайними приправами або візьміть з собою салатні листи гарної форми і викладіть все на них. Для того, щоб страва не зіпсувалася завчасно, заправляйте її соусом в самий останній момент. Якщо у Вас є така можливість, поріжте всю їжу заздалегідь на маленькі порції, тоді буде набагато простіше: буде більше часу для спілкування і не доведеться надмірно метушитися.

У спеку, всі алкогольні напої варто попередньо трохи охолодити. На природі допоможе Вам хіба що чохол або сумка-холодильник, якщо така у Вас є. Їду в корзинку краще класти певними пластами: зверху овочі, посередині закуски і на самому низу десерт. Так буде зручніше діставати їжу і вона не втратить свого вигляду в результаті постійного перекладання.

в корзинці

Що ж ще може стати в нагоді ? Якщо Ви приїхали на машині, її багажник, може слугувати Вам за стіл. І ще, мабуть, найважливіше – побільше посміхайтеся і даруйте один одному гарний настрій !

P. S. А ще вельми цікаво влаштовувати пікнік на якомусь гарному тропічному острові. Правда спершу головне не проґавити відповідні гарячі путівки, які власне дадуть вам можливість відправитись в «теплі краї».