складаємо
Сучасні люди, котрі живуть в період інтернету, усіляких передових технологій, величезного потоку інформації уже й забули як це писати власноруч листи, бігти на пошту, стояти у величезних чергах та відправляти листа, кому потрібно. З однієї сторони це дуже добре, що ми можемо зекономити свій дорогоцінний час та сидячи у себе вдома, набрати на клавіатурі повідомлення та відправити його адресату на його електронну пошту. Але з іншої сторони, прогрес таки негативно вплинув на саму манеру написання листів. У поспіху ми не завжди перечитуємо свій текст, користуючись тим, «що й так підійде». Звичайно, на електронні листи не діють загальнообов’язкові правила, але в них ми можемо написати те, чого не в силі сказати просто у вічі. Тому так важливо, навіть в електронці, правильно донести свою думку, не образивши при цьому одержувача.

Створити хороше повідомлення може видатися доволі непростим завданням, але це лишень на перший погляд. Якщо ж ви підійдете до нього з іншої сторони і подивитися на своє повідомлення очима одержувача, тоді справа одразу піде швидше. Ви розумієте свій текст ? – тоді все в порядку. Ще одна порада – завжди перечитуєте те, що написали, а тоді тисніть кнопку «відправити».

Звертайте свою увагу на стрічку «тема». Адресату буде значно простіше знайти вашого листа, якщо ви у темі коротко опишете (одним, двома словами) зміст свого листа. До прикладу: «Весільне плаття», якщо ви описуєте в своєму повідомленні деталі такого замовлення або ж вкажіть прізвище та ім’я, коли ви вже попередньо вказали свої дані цій людині. Іще одна важлива деталь – відповідаючи на листа, не залишайте суцільні «Re:Re:Re» і витріть попередні повідомлення, нехай воно буде у вас як нове.

набираємо

У сучасній переписці, на відміну від попередніх часів, коли листи бували довгими та складались із кількох листків, надважливою є лаконічність. О це б спартанці раділи, що їх винахід настільки ціниться у наш час. Але тут головне не переборщити, двох слів подекуди й замало, а от трактати – недопустимі. Повинна бути золота середина. Пам’ятайте про особливі знаки уваги, це дуже приємно і характеризує вас як виховану особу. Там, де потрібно, вставляйте слова: «доброго дня», «привіт», «дякую», «дорога», «шановна», «до зустрічі», «з найкращими побажаннями», «гарного вам дня», «цілую», тощо.

Хоча це й електронка, але у ній також діє граматика та орфографія, якщо ви, звісно, не бажаєте видатись неграмотною людиною. Не забувайте про велику літеру в іменах, власних назвах. Складайте граматично- закінчені речення. А до цього всього, воно набагато простіше, ніж писати від руки – оберіть правильний шрифт. Він має бути читабельним, не надто великим чи навпаки дрібним, некурсивним та нежирним.

Якщо ви пишете друзям, то можете й пожартувати та без лишнього сарказму. Вставляйте в повідомлення картинки чи смайлики. Та коли лист призначений малознайомій особі, смайлики краще не використовувати, «знаки оклику» підійдуть тут більше. Та слідкуйте за їх кількістю.

Вже все написали ? Не лінуйтесь, перевірте ще раз зміст, розмір та тон повідомлення, адресу відправлення, відкрийте прикріплені файли.

Електронні листи, в силу того, що їх простіше відправляти, вимагають від нас і швидкої відповіді на них. У вас немає часу, але ви плануєте це зробити, тоді вибачтеся та відпишіть, що ви обов’язково напишете все пізніше. Найбільший термін, протягом котрого слід відповісти на листа – 2 дні. Деколи, наскільки швидко вам слід відповісти, можуть вплинути і певні обставини. Якщо ви переписуєтесь з кавалером, тоді самі зірки веліли протримати невелику паузу. Та майте міру, відповідь через тиждень нікому не сподобається.

з гумором

Електтронна пошта, на жаль, не гарантує конфіденційності. Ви повинні відповідати за кожне своє слово, а ще краще не вписуйте надто інтимні та важливі деталі у такі листи (раптом хтось загляне вам через плече, листа відкриє не адресат чи просто станеться технічний збій). Наважтесь сказати їх при зустрічі. Пишіть листи лише у хорошому настрої, бо в поганому гуморі можна наговорити, хоча й віртуально, чимало дурниць.