память

Діти завжди дивують нас своєю здатністю миттєво запам’ятовувати все, що відбувається, без праці вчити напам’ять вірші, легко справлятися з іноземною мовою. Іноді дорослі втішають себе тим, що мозок дитини схожий на чистий аркуш паперу, а дорослого – щільно списаний фоліант, тому дітям легше сприймати і фіксувати все нове.

Однак точні фізіологічні спостереження показують, що справа не тільки в цьому. Американські медики дослідили клітини кори головного мозку двадцяти одного пацієнта різного віку. Виявилося, що у дітей майже в півтора рази більше зв’язків між клітинами мозку.

Максимальна ця кількість – у віці двох років, потім воно повільно спадає до шістнадцяти років і до сімдесяти двох залишається незмінним. Кількість же зв’язків між клітинами мозку, мабуть, забезпечує швидке сприйняття інформації. Тому діти і примудряються за перші п’ять років засвоїти половину того, що потім дізнаються за все життя.

P. S. В целом чем старше человек, тем больше у него проблем с памятью, которые порой могут иметь чисто психологические причины. В любом случае опытный психолог Днепр поможет вам их решить.