затишок

Багато з вас знають вислів: “Мій дім — моя фортеця”. Однак у цій твердині не всі зони служать для безпеки господаря. У китайців є свій погляд на ті чи інші “домашні зони”. Відповідно до давнього вчення фен шуй, розташування предметів у просторі — це ціле мистецтво. Виявляється, у будь-якому домі є кілька основних зон: зона творчості й відпочинку, зона кохання і їжі. Якщо ці зони переплутати, то все піде наперекосяк. Ідеально, щоб спальня розташовувалася в зоні кохання, кухня — у зоні їжі, а робочий кабінет — у зоні творчості.

У перекладі з китайської “фен” – вітер, “шуй” — вода. Давні китайці вірили, що потік всесвітньої енергії поєднує всі об’єкти — людей, живих істот, світ і взагалі все, що в ньому знаходиться. Створюючи і змінюючи просторову організацію свого помешкання, людина може підсилити необхідні потоки енергії, які призведуть до фізичного й емоційного благополуччя. Для стимуляції емоційної чи сексуальної енергії часом досить зробити перестановку, змінити колірну гаму, додати нові предмети інтер’єру, просто позбутися від усякого мотлоху.

Енергетичним центром, здатним створювати нам безліч проблем або приносити радість, є кухня. А най важливіший її енергетичний центр — плита. Якщо ваша плита стоїть під вікном — фен шуй радить переставити її, інакше енергія вогню буде звикати через вікно. Якщо пересунути неможливо, підвісьте на віконній рамі вазони з кімнатними рослинами чи помістіть поруч дерев’яне начиння.

Плита повинна бути добре освітлена, важливо, щоб на неї чи на те, що на ній вариться, потрапляло досить природного світла. Якщо цього неможливо домогтися, повісьте на кухні дзеркало, щоб воно відбивало денне світло на їжу.

Тепер про спальню. Ваше ліжко стоїть ногами до дверей. Таке положення ліжка в багатьох країнах вважається жалобним знаком і пояснюється марновірним ставленням до того, що померлу людину виносять ногами вперед. Пересуньте його в інше місце або хоча б повісьте в головах дзеркало. Якщо ліжко стоїть під несучими балками перекриття, краще його звідтіля теж забрати. Або підібрати постільну білизну з лінійним малюнком. І ще: небажано навішувати над ліжком світильники та лампи — енергія такого освітлення буде концентруватися щільним пучком на певній частині тіла, у результаті можуть з’явитися відчуття болю. Яскраве світло наповнює спальню драматизмом, м’яке тьмяне освітлення наповнить кімнату еротикою і спокоєм, а палаючі свічки — сексуально збудливою енергією. Також велике значення мають меблі, дуже чудово, якщо ці меблі старовинні та мають свою невеличку історію, а якщо вигляд цих меблів заставляє бажати кращого, то завжди можна замовити реставрацію мебелі в Києві, детальніше тут kosair.com.ua

Окрема тема — дзеркала. Вони завжди повинні бути чистими й відполірованими. Повісьте їх так, щоб вони не відбивали “неестетичні” речі житла (кошики з брудною білизною, відра для сміття і т. д.). Замість прямокутних краще використовувати плавні контури. Не спіть безпосередньо перед або під дзеркалом.

Китайці завжди надають величезного значення тому, чи добре закрита кришка унітаза. Вони вважають: якщо кришка залишається відкритою, то погана енергія, яка вирвалася на волю, може забрати ваш “горщик із золотими монетами” — ваш достаток, тому що разом із відходами життєдіяльності в каналізацію відправиться ваша здатність заробляти гроші. Тому, натискаючи зливальну ручку, не забувайте закрити кришку, щоб ваша особиста енергія не опинилася в стічних водах.