Квартира студія

До недавнього часу квартира-студія була чимось недоступним і екзотичним для жителів звичайних стандартних квартир. Втім, і створювалося таке планування тільки в сучасних будівлях в елітних і дорогих квартирах площею не менше 60-70 кв. м. Але для багатьох власників малогабаритних квартир студія, яка об’єднує в єдиний простір кухню і кімнату, стала доступним рішенням проблеми обмеженого простору. Про те, які дизайнерські рішення сьогодні актуальні для квартири-студії і що може підійти конкретно вам, можете дізнатися з цієї статті.

Варіантів дизайну для кожної конкретної квартири може бути безліч, але є певні правила і прийоми, за допомогою яких втілюється в життя ідея збільшення простору і об’єднання декількох окремих зон в одну.

В першу чергу, це зонування, де функціональні зони в різному ступені розмежовані візуально (кімната з балконом, кімната з кухнею). Також в квартирі можна організувати своєрідні щаблі на стелі або підлозі, які здатні розмежувати простір і виділити найбільш виграшну, з точки зору дизайну, зону. Дизайн квартири-студії важко організувати з масивними, об’ємними меблями, тому тут застосовні більш легкі і витончені форми. Конструкції повинні швидко і без особливих проблем трансформуватися і переміщатися по квартирі. Зазвичай студію не захаращують колонами, п’єдесталами, складними архітектурними конструкціями, так як ефект об’ємного вільного простору просто зникне.

Дизайн-проект квартири-студії здійснюється в кілька поетапних дій. Для початку розробляється ескізний дизайн-проект, після цього йде його візуалізація. Далі з отриманого матеріалу готується робочий проект, різноманітні проекти інженерних комунікацій. За всіма здійснюваними роботами проводиться авторський нагляд, в ході якого контролюється якість проведених заходів, їх відповідність графіку і інші нюанси.

В дизайн-проекті передбачаються усі можливі плани, на основі яких розробляється вся робоча, дозвільна та інша документація. Сюди входить обмірне креслення з прив’язкою інженерних комунікацій, детальний план демонтажу та монтажу перегородок, специфікація освітлювальних приладів, розміщення електричних розеток, план підлоги, експлікація підлогового покриття, план майбутньої розстановки меблів і багато іншого.

Як дизайн квартири-студії розділяється на функціональні зони?

Особливість студій в тому, що їх у переважній числі випадків створюють з невеликих однокімнатних квартир, щоб більш раціонально використовувати наявний простір. І щоб не створювати відчуття, що перед вами одна суцільна кімната, дуже важливо дотримувати правильне зонування. А це питання вимагає особливо ретельного підходу і вміння. Зрозуміло, тут є ряд труднощів: побудова планування, розробка дизайну інтер’єру квартири-студії, облаштування функціональних предметів інтер’єру і т. д.

Квартира-студія може бути облаштована як в новобудові, так і в старому будинку. Оптимально вона підійде для молодої сім’ї і для однієї людини. Для великих сімей вона навряд чи стане кращим варіантом. Тут немає перегородок і стін за винятком санвузла та ванної кімнати. Тому дизайн служить єдиною можливістю зонувати простір правильно. Також цікаво про дизайн квартири-студії можна почитати на сайті http://glossary.ru/polza/v_tesnote_da_ne_v_obide_dizayn_kvartirystudii_04.htm.

Розглянемо основні способи зонування, які використовуються в дизайні інтер’єру квартири-студії:

Багаторівневі стелі та підлога

Відмінним рішенням буде незначно «підняти» зону відпочинку в студії, таким чином візуально відокремлюючи спальню від решти простору. Плюс це дозволяє створити додаткове місце для зберігання особистих речей. Але зверніть увагу, що в даному випадку важливо, щоб стелі були високі. Інакше створюється непотрібний тиск. Тому подібні дії повинні бути чітко узгоджені з дизайнером.

Використання різних джерел освітлення

Світло – наше все. Воно дозволяє розширювати і звужувати простір, акцентувати увагу на окремих деталях, відволікаючи її від інших, розділяти приміщення не гірше перегородок. На кухні і в спальні раціонально використовувати менш яскраве освітлення, ніж в основній площі житла. В якості основного джерела світла може служити люстра на стелі.

Доповнюється це все сучасними світлодіодними стрічками, точковим освітленням, світильниками біля ліжка. Правильне освітлення дозволяє зробити квартиру більш симетричною. Або навпаки, надати їй більшої хаотичності в дизайні. Все на ваш вибір!

Підлогове покриття

Підлога – це основа дизайну. Те, що практично завжди на виду. Завжди виграшним варіантом є відтінки сірого кольору – плитка для підлоги та інше покриття. У цьому випадку підлогу в окремих зонах можна виконати з деревних матеріалів, які просто відмінно поєднуються практично з будь-яким сучасним дизайном, – паркет, ламінат та ін. Колірні рішення можуть бути різними, але ми рекомендуємо не вибирати дуже яскраві і насичені кольори, так як вони тільки зайво привертають до себе увагу, відводячи її від основного інтер’єру.

Оздоблювальні матеріали та елементи декору

Навіть незначні декоруючі елементи здатні чітко зонувати простір в приміщенні. Фарба, шпалери, плакати, фотопанно і багато іншого – все це дає можливість без будь-яких перегородок чітко визначити, де спальня, кухня та інші зони. Прекрасне і часто досить економічне рішення для квартир будь-якої площі.

Кухонно-гостьова зона

Саме дана зона, як правило, є найбільшою в приміщенні. Тим не менш, розумно використовувати невеликі предмети меблів – компактні дивани, крісла, журнальні столики і т. д. Такі предмети не розміщують під стіною, як це прийнято в звичайних квартирах. Телевізор найрозумніше повісити на стіну прямо навпроти зони відпочинку. Якщо потрібен робочий стіл, він розташовується ближче до центру. Комоди і тумби – під плазмою.

На кухні повинна бути встановлена хороша витяжка, так як запах буде швидко поширюватися по всій квартирі. Будь-які прилади, які сильно шумлять, краще розташувати подалі від гостьової зони, так як вони створять багато дискомфорту. Скажімо, пральну машину можна поставити в санвузлі, а холодильник навіть на балконі, якщо він є.

Спальня

Якщо ви хочете якось відокремити спальню від загального простору, можна використовувати тюль або навіть книжкову етажерку. Відмінним рішенням служить вбудована ліжко, яка дозволить заощадити просто величезна кількість простору в квартирі. Його можна розмістити на деякому підвищенні або зовсім ближче до стелі (якщо висота дозволяє). Це створює додатковий корисний простір, який можна використовувати.

Якщо використовується відкидне ліжко-шафа, то дверцята можна додатково обладнати дзеркалами. Це не тільки додасть предмету функціональності, але і дозволить візуально розширити приміщення.

Інші елементи дизайну інтер’єру

Відмінне рішення в дизайн-проекті квартири-студії – панорамні вікна. Якщо можливості встановити їх немає, ми рекомендуємо вибирати французькі. Вони пропускають набагато більше світла, ніж звичайні. Важкі штори – не найкраще рішення. Краще повісити легку світлу тюль.

Незалежно від яскравості основного джерела освітлення, додаткове підсвічування окремих зон є обов’язковим. У будь-якому випадку однієї люстри на стелі буде недостатньо.