Крупи на кухні

Я думаю, в кожному будинку є крупи, макарони і борошно. Це досить розповсюджені і дешеві продукти. У крупах знаходиться величезна кількість корисних вітамінів і мінералів, а також клітковина. Від того, за яких умов ми будемо зберігати їх, залежить якість їжі. Здавалося б, що тут складного, гречка, рис, овес тощо мають досить великий термін придатності. Накупив собі пів мішка і нехай лежать. Але все не так просто. Висока вологість, тепло та інші фактори можуть негативно вплинути на якість круп. До того ж шкідники і комашки цього і чекають. Тому в першу чергу хочеться поговорити про те, за яких умов оптимально зберігати крупи і макаронні вироби.

Як і де організувати зберігання круп?

Вони категорично не сприймають вологу. Ви, напевно, знаєте, що рис любить воду і з задоволенням її вбирає. Вибирайте тільки сухі і прохолодні місця. Ідеальним місцем може стати комора, але тільки така, що вентилюється. Якщо у вас її немає, то підуть нижні шафи кухонного гарнітура. Чому саме не верхні? Тому що чим вище повітря, тим воно тепліше. А враховуючи, що на кухні ми готуємо, повітря нагрівається, і гарячі пари піднімаються вгору. До того ж під впливом подібних умов крупи окислюються і втрачають корисні властивості. Але якщо у вас в кімнаті встановлений кондиціонер і умови цілком підходять, то можна помістити ємності з зерном на відкритих полицях (до речі деякі квартири у київських новобудовах, як от такі що на сайті krkv.com.ua, по замовчуванню обладнані кондиціонерами).

Що стосується терміну придатності круп, то тут дані відрізняються, наприклад, вівсянку найкраще зберігати не більше ніж 5 місяців, гречку 20, рис півроку. Тому, для того, щоб запам’ятати всі терміни, можна на ємності з крупами приклеїти папір з даними, до якого числа їх слід приготувати. Це дуже зручний метод відстеження якості продукту.

Я думаю, багатьом господиням знайомі комахи і жучки, які поселяються у пакетах з крупами. Дуже неприємне явище, я вам скажу. Доводиться викидати зерно, що звичайно не додає коштів у гаманці. Але для того, щоб у крупах не заводилися жуки, існують кілька лайфхаків, що допомагають уникнути цього непорозуміння. Я ними сама користуюся, і точно можу сказати, що протягом вже декількох років, я не помічала жодної комахи в кухні, спробуйте і ви.

По-перше, я вже давно не запасаюся крупами, макаронами і борошном мішками. Планування меню і складання списків дають мені величезні переваги. Я точно знаю, що мені потрібно буде купити, щоб готувати їжу на наступний тиждень. Тому у мене в шафах немає залежалих запасів, вони завжди свіжі.

По-друге, дотримуйтесь умов зберігання, про це я писала на початку статті. Приміщення або зона в будинку, де зберігається зерно, повинно бути сухим, прохолодним і темним. Особливе значення надавайте тарі, в якій знаходяться крупи і макарони, про це ми поговоримо далі.

Після покупки продукту, можна покласти пакет з зерном в морозильну камеру на 24 години. Таким чином, ви повністю виключити ймовірність виживання там личинок комах і убезпечите від появи їх у майбутньому.

Ну і останнє, дуже хороша порада. У ємність, де зберігається крупа кладіть листок лаврового листа, часточку часнику або стручок червоного перцю. Таким чином, у вас ніколи не заведуться шкідники.

крупа на кухні

Як зберігати макаронні вироби

Як і обіцяла, давайте поговоримо про те, як зберігати крупи і макаронні вироби.

Ми знаємо, що сипучі продукти продаються в пакетах або картонних упаковках. Ми їх купуємо, приносимо додому, відкриваємо, беремо ту кількість, яку потрібно і успішно ставимо на полицю. Такий спосіб зберігання цілком прийнятний, якщо не вважати ризик того, що ви можете розсипати крупу чи борошно. Якщо ви не запасаєтеся продуктами на всю зиму, то такий варіант вам підходить, єдине, що потрібно доповнити в цій картині, так це те, що упаковку слід все-таки закривати. З цим завданням впорається проста канцлерська скріпка, спеціальні затиски або проста кришка від пластикової пляшки.

Другим варіантом зберігання сипких продуктів є пластикові контейнери. Вони дешеві, практичні і продаються в будь-якому господарському магазині. Про форму й розмір я взагалі мовчу, знайдете те, що вам потрібно, це точно. Багато господинь замінюють подібні ємності відерцями з-під майонезу. Теж цілком можливо. Але, незважаючи на те, що вони виготовлені з харчового пластику, строк придатності їх обмежений. З часом контейнери можуть почати виділяти токсини і шкідливі речовини, особливо якщо зберігати їх у несприятливих умовах. На сьогоднішній момент це самий практичний спосіб організувати зберігання зерна, макаронів і борошна. Але є третій.

Самий кращий і самий якісний спосіб зберігання круп – це скло. На відміну від пластику, цей матеріал не має терміну придатності, простий у догляді і не вимагає особливий умов. Скляні банки і ємності – ідеальне місце для продуктів. Але вони мають досить важку вагу, тому потрібно ретельно оцінити навантаження на полиці.

Існують також дерев’яні і керамічні пляшки для зберігання круп, вони також придатні для цього, але менш поширені. Якщо є можливість придбати такого роду ємності, не втрачайте її.

І ще, перш ніж насипати зерно в банки або контейнери, подбайте про те, щоб вони були чисті і сухі. Інакше ніщо не врятує продукт від псування.