квітуча орхідея

Від чого залежить цвітіння

Припустимо, ви придбали квітуче кімнатну рослина в спеціалізованому магазині і принесли її додому. Орхідея фаленопсис благополучно зацвіла і ви доглядали за квіткою правильно, але коли настав період чергового етапу бутонізації, орхідея чомусь не порадувала вас красивими квітками. Знаючи, як змусити фаленопсис зацвісти в домашніх умовах, ви зможете досягти бажаних результатів (Або в будь-якому разі ви завжди можете набрати в Гуглі щось на кшталт «Цветы орхидеи в Киеве» і потім в спеціалізованих квіткових інтернет магазинах придбати зокрема й квітучу орхідею).

Чому орхідеї відмовляються цвісти

Цвітіння орхідеї в домашніх умовах буде по-справжньому рясним, якщо правильно забезпечити догляд за квіткою. Часта помилка будь-якого початківця квітникаря криється в тому, що він надмірно захоплюється процесом створення оптимального мікроклімату своїй рослині. Наприклад, навіть частий і рясний полив може змусити орхідею «відмовитися» від цвітіння.

Рослина не цвіте часом через загнивання кореневища. Коли ви купуєте рослину в магазині, вона вже може бути заражена паразитами або інфекціями. Тому забезпечте невеликий карантин. В цей час фаленопсис тримається окремо від інших кімнатних квітів. Якщо недуга розвивається, і кореневище продовжує загнивати, то і цвітіння дочекатися у вас навряд чи вийде.

Як змусити орхідею цвісти в домашніх умовах? В першу чергу потрібно підібрати оптимальне місце розташування. Не варто розставляти квіткові вазони на південній стороні квартири: прямі сонячні промені несприятливо позначаться на розвитку фаленопсиса. Небажано переносити горщик з орхідеєю з місця на місце під час її цвітіння. В іншому випадку ви створите квітці стресову атмосферу. Квітка не любить прямі сонячні промені

У літній період природного освітлення фаленопсис буде цілком достатньо. Але в зимовий час прямих сонячних променів занадто мало, а це значить, що без додаткового освітлення вам не обійтися. Лампи денного освітлення – оптимальний варіант для повноцінного догляду за орхідеєю взимку.

квітуча орхідея

Температурний режим

Як змусити орхідею цвісти в найкоротші терміни? Крім освітлення величезну роль у розвитку фаленопсиса грає температурний режим. Кімнатна рослина відноситься до теплолюбних екземплярів. Саме тому бажано підтримувати в квартирі температуру близько +25 градусів – це оптимальний показник.

Непогано, якщо у вас є можливість поставити квітковий вазон з фаленопсис на засклений балкон або веранду.

Рослині потрібна температура близько +25 градусів

Особливості поливу

Щоб орхідея скоріше випустила квітки, дуже важливо дотримуватися базових правил зволоження субстрату. Ретельно оглядайте кореневище рослини: якщо кореневі відростки придбали блідого відтінку, необхідно полити орхідею. Якщо ж вони яскраві, можна трохи почекати з зрошенням субстрату.

Температура води

Існує думка, що для поливу орхідеї найкраще використовувати талу воду. Яку б ви не зволіли, нагрівати її перед зволоженням субстрату потрібно обов’язково. Часом вода виявляється до того ж занадто жорсткою. Виправити такий нюанс можна, залишивши її на кілька годин.

Коли квітуча рослина активно розростається, пора придбати в спеціалізованому магазині поживну суміш. Пам’ятайте: вносити добрива в субстрат фаленопсиса бажано не частіше ніж один раз на півтора місяця. Підживлення не тільки наситить рослину корисними речовинами, а й стимулює її до якнайшвидшого цвітіння. Підживлення стимулює рослину до якнайшвидшого цвітіння.

квітуча орхідея

Добиваємося цвітіння

Як змусити орхідею зацвісти? Дотримуєтеся необхідних рекомендацій по догляду за кімнатним фаленопсисом, але насолодитися цвітінням вам поки не пощастило – час радикальних методів. Вони результативні і нескладні в застосуванні. Вдамося до них – і ваша орхідея незабаром зацвіте.

Спосіб 1: Засуха

Іноді саме правильний догляд стає причиною відсутності квітів на рослині. Тобто, свої сили фаленопсис направляє на ріст листя і стебел. В такому випадку квітку рекомендується трохи «підбадьорити». Призупиніть на час поливи і потім відновіть зволоження субстрату в колишніх обсягах.

Спосіб 2: Перепад температур

Щоб домогтися повноцінного цвітіння орхідеї, досить вночі знизити температуру в приміщенні приблизно на 4-6 градусів. Звичайно, взимку у вас навряд чи вийде виставляти квітковий вазон на балкон: Дайте йому там на всю ніч, до ранку рослина просто замерзне. Але в літній період такі процедури практикують. З їх допомогою ви змусите свій фаленопсис випустити приголомшливої краси бутони.