штори на кухню

Зміни в оформленні кухні вимагають зваженого підходу до вибору деталей і аксесуарів. І розібратися в різноманітті існуючих фасонів і видів штор часом, виявляється зовсім непросто. Впоратися з проблемою допоможе чітке розуміння того, що саме ви хочете бачити в інтер’єрі кухонного простору. Скажімо, комусь хочеться легкості і відчуття «повітря» в просторі, хтось віддає перевагу будь-яким видам фіранки, що надійно приховують вікна від чужих очей, жалюзі, а комусь до душі кухонні фотоштори з оригінальними зображеннями. На що ж варто орієнтуватися при виборі варіанту штор для вашої кухні?

  • Конструктивні особливості приміщення. Штори для кухні не повинні заважати нормальній циркуляції повітря, а у разі якщо в інтер’єрі присутні балконні двері, має сенс розглянути варіанти асиметричного оформлення віконного простору. Використовуєте підвіконня як додаткову полицю? А може бути, поряд з віконним прорізом встановлені кухонні меблі? Вибирайте укорочені штори для кухні або віддайте перевагу практичним жалюзі, підібравши їх у відповідності з основними акцентами в оформленні інтер’єру.
  • Площа приміщення. Розкішні кухонні штори, що дістають краями до поверхні підлоги, будуть доречні в просторій кухні-їдальні, але не в малогабаритному просторі розміром два на три метри. Для невеликих приміщень не варто вибирати важкі щільні фіранки, темні фотоштори, моделі з драпіровками або ламбрекенами. Приділіть особливу увагу висвітленню простору кухні. Але не забувайте про пожежну безпеку: розташовувати «летющі» завіси поблизу від джерел відкритого вогню — не найкраща ідея.
  • Тип тканини. Кухонний простір передбачає досить специфічні умови для використання текстильних виробів. Вибираючи штори, орієнтуйтеся на практичні варіанти з бавовни або льону, для приміщень з високими віконними прорізами можна також розглядати варіанти з органзи, шифону, віскози, поліестеру. Віддавайте перевагу тканинам, що не мнуться та легко переносить прання. Якщо ви плануєте використовувати фотоштори, звертайте увагу на тип друку і особливості догляду за тканиною. А у випадку з жалюзі вибирайте легкі пластикові моделі — вони легко миються і не вбирають запахи.
  • Колір та орнамент. Традиційно для кухні прийнято вибирати однотонні варіанти штор. Якщо ж ви неодмінно хочете використовувати фіранки з орнаментом, віддавайте перевагу класичним мотивів і великим принтах.

Штори для кухні: варіанти оформлення

Існує багато різних видів штор, але не всі вони підходять для дизайну кухні. Далі ми розповімо про найбільш практичні і красиві, а фотогалеею зі зразками того як можуть виглядати штори на кухні можете подивитися на сайті https://polychka.com .

Римські штори

Римські штори для кухні — один з найбільш популярних варіантів оформлення сучасних інтер’єрів. Їх конструкція дозволяє з легкістю регулювати бажаний рівень освітлення, прекрасно підходить для малогабаритних кухонних просторів. Додати лаконічному дизайну римських штор більш ефектний зовнішній вигляд допоможуть прості декоративні прийоми. Доповніть їх бахромою, китицями або легкими гардинами з органзи, і насолоджуйтесь можливістю в будь-який момент приховати віконний проріз від сторонніх очей. Приклади римських штор для кухні на фото нижче:

римські штори на кухню

Австрійські штори

Австрійські кухонні штори трохи нагадують римські. Але в цьому випадку замість єдиного полотна ви отримуєте багатошарову конструкцію, забезпечену декоративними шнурами, які дозволяють надавати фіранкам урочистий і вельми ефектний зовнішній вигляд. Особливо ефектно виглядають шовкові австрійські штори, але і більш практичний варіант з бавовни прикрасить будь-яку кухню.

Австрійські штори на кухню

Французькі штори

Французькі штори ідеально гармонують з оздобленням кухні в прованському стилі. Створювана в отворі вікна двоярусна композиція дозволяє регулювати рівень освітлення, додає простору особливу чарівність і істинно європейський шик. Такі кухонні фіранки шиють з практичної бавовни в дрібну або велику клітку. Довжина штор може змінюватись — доречні і варіанти до підлоги, і укорочені моделі, краї яких ледь доходять до підвіконня. Аналогічним чином можна оформити і дверний отвір, створюючи оригінальний декоративний ансамбль в інтер’єрі кухні.

Французькі штори на кухню

Японські штори

Японські штори, що представляють собою легкі завіси, натягнуті на пластикові рамні підстави, чудово підходять для приміщень, оформлених в дусі мінімалізму або традиційному етнічному стилі. Вони не вимагають особливого догляду, легко змінюють конфігурацію, дозволяють надійно приховувати від сторонніх очей віконні прорізи будь-якого розміру.

Японські штори на кухню

Фотоштори

Штори для кухні на люверсах — металевих кільцях, які кріпляться на круглому карнизі. Традиційно їх виготовляють з легкої напівпрозорої тканини, створюючи оригінальні і дуже ефектні декоративні композиції в класичних інтер’єрах. В цьому ж стилі можуть бути виконані і популярні сьогодні фотоштори — віконні гардини з яскравими друкованими принтами, які є на фото прикладах

Фотоштори на кухню

Штори з ламбрекенами

Штори з ламбрекенами — не саме практичне рішення для кухні. Вони чудово виглядають в просторих приміщеннях, прикрашаючи зону їдальні або місце для відпочинку. А ось для малогабаритних просторів важкі драпіровки можуть виявитися зайвими.

Штори з ламбрекенами

Висновок

Втім, якими б не були обрані штори для кухні, головне, що вони стануть справжньою прикрасою вашого будинку. Незалежно від того, будуть це фотоштори, жалюзі або класичні портьєри з натуральних тканин, вибирайте декоративне оформлення, виходячи з власних уподобань, і ви зможете досягти чудових результатів, навіть не маючи великого досвіду в декоруванні кухонних інтер’єрів.