погружний блендер

Старше покоління, можливо, пам’ятає радянські міксери з окремою насадкою «швидкісний ніж». Так ось, цей швидкісний ніж і є прототип погружного блендера.

Блендерами називаються два типу мало схожих один на одного побутових приладів, що мають, однак, схоже функціональне призначення. По-перше, це так звані блендери з чашею. Вони з’явилися раніше за інших і спочатку використовувалися для приготування коктейлів. Тип номер два – заглибні блендери – з’явився пізніше і «відбрунькувалися» від міксерів.

У чому різниця між міксером і блендером

Безумовно, між міксером і блендером багато спільного, але різниця все-таки є. Швидкість обертання валу ножа у блендера в кілька разів вище, він здатний не тільки перемішувати, але саме збивати, подрібнюючи інгредієнти практично до стану однорідної кашки (або емульсії).

Добре, якщо чаша блендера виготовлена з термостійкого матеріалу, щоб в ній можна було подрібнювати не тільки холодні, а й гарячі інгредієнти; крім того, вона повинна бути стійкою

Ефективність роботи блендера посилюється за рахунок ножів особливої конструкції. Їх нові моделі мають кілька (4-6) лопатей різної форми і розміру. Частина лопатей заточена і виконує функції ріжучих лез. Частина загнута вгору або вниз і не ріже, а збиває продуктову суміш, направляючи потоки вгору або вниз. Ножі можуть відрізнятися за призначенням: деякі блендери, крім універсальних ножів, комплектуються спеціальними, наприклад для колки льоду (більш міцними), для приготування картопляного пюре, для суміші рідин і т. д.

Погружні блендери: близьке знайомство

Це в повному розумінні слова ручний інструмент, і вибирати його треба «по руці» так само ретельно, як ніж або садовий секатор. Дорожчі моделі мають корпус з металу з ручкою-накладкою з прогумованого пластика; більш дешеві – з пластика, або, як в моделі Vitek VT-3417, повністю прогумованого корпуса. Блендер має одну або кілька частот обертання, зазвичай в діапазоні 500-12 000 об/хв. У більш складних за конструкцією пристроях може бути велика кількість швидкостей (до 20) або можливість плавного регулювання швидкості обертання. Чим більше можливостей точно підібрати потрібну швидкість, тим вищою буде якість роботи (і менше проблем від бризок).

У комплект погружного блендера можуть входити додаткові ножі, насадка-вінчик для збивання рідкого тесту, яєчного білка і інших подібних інгредієнтів, а також одна або кілька чаш для змішування і подрібнення, в які блендер встановлюється стаціонарно. До незвичайним насадок можна віднести вузьку насадку Slim Foot для подрібнення продуктів в маленьких ємностях (в моделі Bosch CleverMixx), диски для нарізки скибочками і шинкування в моделі HB 0705 AX0 (Hotpoint), насадку з гратами для нарізки кубиками в моделі SpeedTouch HR1679/90 ( Philips), захисну насадку для посуду в моделі 5KHB2571 (KitchenAid). Остання легко надівається на куполовидні леза і запобігає псуванню посуду при роботі з блендером.

Зі збільшенням числа насадок і додаткових деталей з’являється необхідність в зручній тарі для їх зберігання. Тут багато цікавих розробок, наприклад в тих же моделях HB 0705 AX0 (Hotpoint) і 5KHB2571 (KitchenAid).

Вибираємо погружной блендер

Увімкніть блендер. Техніка на холостому ходу повинна працювати практично безшумно і без вібрації. Бажано, щоб блендер не був занадто важким, приблизно 1-1,5 кг. Втім, якщо ви збираєтеся використовувати погружний блендер з чашею, то, звичайно, зайва вага вже не так важлива. А ось надмірна легкість може свідчити про деяку хисткість виробу.

Потужність електродвигуна. Ця, безумовно, важлива характеристика може ввести покупця в оману – так, деякі виробники вказують не номінальну потужність, яку двигун розвиває протягом певного проміжку часу певної тривалості (наприклад, 5 хв), а максимальну, одномоментну, при якій двигун, грубо кажучи, миттєво не розплавиться і не розвалиться. Максимальна потужність в кілька разів більше номінальної. Про це мимоволі згадуєш, дивлячись на здоровенний професійний міксер потужністю 200 Вт і маленький і ладний агрегат з Південно-Східної Азії потужністю 1000 Вт.

При роботі блендер не повинен сильно шуміти, вібрувати, бризкатися – перевірити це найпростіше під час демонстраційних показів моделей або на виставці побутової техніки

Максимальна частота обертання двигуна. Чим більше тим краще. Дуже хорошою величиною можна вважати 15-17 тис. об/хв.

Кабель живлення. Найважливіша частина міксера, що працює від мережі. Кабель в ідеалі повинен бути товстим, завитим в дрібні колечка, як на трубках старих телефонів. Місце входу в корпус має бути додатково укріплено гумовою накладкою або потовщенням ізоляції.

Акумуляторні моделі. Дуже зручні за конструкцією (кабель не буде втручатися), вони тим не менше поки не набули широкого поширення ні в професіоналів, ні в побуті.

Місткість чаш. Вона може відрізнятися від 0,5 до 2 л. Яка перевагу – залежить від характеру завдання. У більшості випадків бажана більша ємність, але, скажімо, для приготування дитячого пюре потрібен, навпаки, посуд поменше.

P. S. А загалом гарний погружний блендер, як втім і багато інших корисних товарів можна купити на сайті бакалейної компанії Vito-House – http://www.vito-house.com/ru/catalog/razdel-bakaleya/.