нашийник для собаки

На мій погляд, нашийник для собаки – це найважливіший елемент амуніції чотириногого друга. До його вибору потрібно підійти дуже відповідально. Правильно підібраний нашийник зробить прогулянки з вихованцем комфортними і приємними, а також допоможе уникнути безліч небезпечних ситуацій.

З усього різноманіття нашийників, представлених в зоомагазинах, можна виділити наступні основні групи.

Шкіряні та брезентові нашийники

Найбільш поширені нашийники для повсякденного використання. Вони підходять практично всім собакам, за винятком тих порід, обхват шиї у яких дорівнює обхвату голови. Такі собаки можуть просто-напросто «вислизнути» з нього. Повсякденні нашийники бувають шкіряними, брезентовими або нейлоновими.

На що потрібно звернути увагу при виборі шкіряного або брезентового нашийника:

 • Ширина його повинна відповідати розмірам собаки.
 • Підбирайте нашийник таким чином, щоб між шиєю собачки і нашийником вільно проходило два пальці, але при цьому вихованець не міг би «вислизнути» з нього.
 • Бажано, щоб кільця і пряжки були зварними. У разі ривка вони не розігнуться. Краще, якщо кільце буде закріплено на деякій відстані від пряжки. Така конструкція більш міцна, так як навантаження на кільце і пряжку буде розподілятися рівномірно.

Вибирайте нашийник з максимальною кількістю отворів. Так само як у людини, обхват шиї тварини може змінюватися в залежності від сезону, линьки та інших умов. Та й сама шкіра має властивість деформуватися в залежності від погодних умов (намокати і розтягуватися або зсихатися і зменшуватися).

Найкраще вибирати нашийник двох або тришаровий, але не жорсткий, щоб не натирати шию.

Для активних і сильних собак (таких, як джек рассел тер’єр) існують шкіряні Нашийники зі спеціальним розширенням під горло. Це знижує силу тиску на шию в разі, якщо пес активно тягне вперед. У просторіччі, такий вид нашийника називають «оселедцем», через незвичайну форму.

Для зовсім маленьких цуценят можна взяти м’який нашийник з напівавтоматичною застібкою (фастекс). Поки малюк росте, ви можете самостійно регулювати обхват горловини за допомогою пряжки, розташованої на нашийнику. А коли щеня вже подорослішає і зміцніє, ось тоді вже можна сміливо підбирати відповідний для вашої породи нашийник.

нашийник для собаки

В останні роки з’явилися нові інноваційні матеріали для виготовлення нашийників. Наприклад, високотехнологічна еластична гума. Такі нашийники гіпоалергенні, легко миються і стійкі до перепадів температури. Вони не промокають і, завдяки системі мікрорегулювання, легко підганяються під розмір шиї собаки.

Виставкові металеві нашийники-ланцюги

Досить часто, при виборі виставкового нашийника, власники собак припускаються помилки, вибираючи яскраві помітні нашийники. Звичайно, такий нашийник виглядає красиво і стильно. Але на виставці амуніція не повинна виділятися і відволікати увагу від екстер’єру собаки.

Найчастіше, учасники виставок воліють одягати на своїх вихованців нашийники-ринговки або елегантні нашийники-ланцюжки.

Нашийники-ланцюжки

Для довгошерстих собак такий нашийник вигідно демонструє красу їх шерсті, а на гладкошерстих тварин виглядає дуже ефектно.

Металеві нашийники для корекції поведінки

Для корекції поведінки собаки використовують два види нашийників: нашийник-зашморг або строгий нашийник (парфорс). Це металеві нашийники у вигляді ланцюжка.

При виборі металевого нашийника звертайте увагу на те, щоб ланки були зварні, повністю запаяні. Інакше в стики між ланками потрапить шерсть або шкіра, що може травмувати вихованця. Метал, з якого виготовляються металеві ланцюжки, повинен бути гіпоалергенним і не повинен фарбувати вовняний покрив.

Нашийник-зашморг

Нашийник-зашморг являє собою металевий ланцюг з вільно ковзною петлею. Підходить для корекції поведінки. При сильному натягу повідця петля затягується на шиї вихованця, і він змушений відступити, щоб послабити натяг.

При покупці зашморгу зверніть увагу на те, щоб розмір ланок був пропорційний розміру собаки. Довжина зашморгу повинна бути такою, щоб можна було одягнути на голову тварини. Але не дуже вільно, щоб при нахилі голови вона не злетіла. До речі, почитайте про те, що робити, якщо собака сильно тягне поводок на прогулянці.

Строгий нашийник (парфорс)

Даний вид амуніції повинен використовуватися для навчання і дресирування. Строгий нашийник або парфорс зроблений за принципом зашморгу. Він являє собою металевий ланцюг, з внутрішньої сторони якої є зубчики. Ці зубці при натягу або ривку доставляють тварині дискомфорт.

Існує кілька видів парфорсів: пластинчасті і дротяні.

Строгий нашийник

Пластинчастий нашийник, як правило, з більш короткими шипами і підходить для короткошерстих собак. У дротяного парфорса шипи довші. Такий нашийник використовують для дресирування довгошерстих тварин.

При виборі суворого нашийника зверніть увагу на те, щоб він був правильно підібраний за розміром. Нашийником не слід сильно здавлювати шию собаки. Він повинен бути вільним, але не звисати. Шипи повинні надавати точковий вплив на шию вихованця, а не дерти (травмувати) шкіру. Щоб підігнати нашийник під потрібний розмір, можна видалити зайві ланки.

Строгий нашийник може бути як просто з кріпленням у вигляді ланцюжка, так і з кріпленням у вигляді ланцюжка з шкіряною або тканинної вставкою. Такий нашийник убезпечить руки господаря від можливих пошкоджень.

нашийник для собаки

Декоративні нашийники

При створенні декоративних нашийників упор робиться не на функціональні, а на естетичні якості даного аксесуара. Яскраві, кольорові, з вишивкою, стразами і намистинами вони більше нагадують дизайнерські прикраси.

Декоративний нашийник може бути виготовлений з будь-якого матеріалу і в основному призначений для маленьких декоративних собачок, яких можна носити на руках, не переживаючи що нашийник порветься і тварина втече. Для великих собак декоративні нашийники використовуються на фотосесіях або виставкових показах.

Як правильно обрати нашийник

Отже, які ж правила необхідно дотримуватися при виборі нашийника? Ось вони, на мій погляд:

 • Ніколи не купуйте нашийник «на виріст».
 • Ретельно перевірте надійність застібок і кріплень.
 • Підбирайте нашийник, виходячи з розміру і особливостей породи собаки.
 • Простежте, щоб між шкірою тварини і нашийником вільно проходило два пальці, але при цьому собака не могла «вислизнути» з нього.
 • Якщо на нашийнику розташовані декоративні елементи, переконайтеся, що вони не заподіють дискомфорту вам і вашому хвостатому другу.
 • Шкіряний нашийник не слід часто піддавати впливу вологи. Від цього він може загрубіти. У разі забруднення досить протерти його вологою ганчіркою.
 • Синтетичні нашийники слід прати в міру забруднення.
 • Слідкуйте за тим, щоб металеві елементи нашийника не іржавіли.
 • Не варто купувати нашийник, на зовнішній стороні якого розташовані шипи. Вони можуть травмувати вашого чотириногого або іншу собаку в процесі гри.
 • Ніколи не надягайте на свого вихованця нашийник іншої собаки.

Бережіть своїх вихованців!

P. S. И в завершении хотим обратить ваше внимание, что качественные шлейки & ошейники можно приобрести перейдя по ссылке.