стіл
Сервірування столу – це свого роду мистецтво, яке більшою мірою залежить від смаку людини, що накриває стіл, ніж від її фінансових можливостей. Це без сумніву доволі клопітка справа, бо святковий чи просто гарно накритий стіл повинен відповідати не лише естетичним вимогам, а ще й забезпечувати комфорт учасників застілля.

Відповідально поставтеся до цього процесу, тому перш ніж розпочати сервіровку, огляньте посуд та прибори. Звертайте увагу на їх чистоту та дефекти. Якщо ви побачили тріщину на тарілці, зламаний зубець на виделці чи сліди пальців на фужері – одразу забирайте їх зі столу та замініть на правильні прибори. Якби там не було, але посуд, навіть той, що зберігається у серванті чи упаковці потрібно заново протирати. Прибори, скло та кришталь завжди натираються до блиску. А ще на красу за сервірованого столу часто має вплив гарне столове срібло. От скажімо тут http://kovalyk.ua/katalogh-tovariv/stolovoe-serebro можна знайти дуже гарні срібні ложки, виделки та інші цікаві речі.

Який же стіл без скатертини ? Для весільного банкету рекомендуються білі скатертини, для новорічного свята – зелені і білі. Для усіляких вечірок підходять рожеві, блакитні, ясно-зелені кольори, а для більш урочистих заходів – червоні у поєднанні з жовтим і золотистим. Практично усі скатертини застилаються на стіл так, щоб загладжена складка проходила по центру стола.

Здебільшого усі господині дбають про правильне розташування приборів біля тарілки, правильну подачу столового посуду, але часто забувають про такі дрібнички як сільничка, перечниця, тощо. Щоб нічого не забути, одразу поставте посеред столу цей комплект: додайте сюди ж гірчичницю, пляшечку для оцту, соняшникової чи оливкової олії, а раптом комусь із гостей захочеться щось під перчити.

Цікаві деталі:
– сільниця має бути із кришкою або із звичайного скла, з краями із нержавіючого матеріалу. Не насипайте у неї дуже багато солі.
– Перечницю наповнюйте тільки наполовину. Відкриті посудини не вживайте, бо мелений перець швидко видихається.
– Гірчицю, якщо ви не плануєте подавати мясні страви – на стіл не ставте. Коли ж вона потрібна – винесіть її на тарілці або невеликому підносі.
– Щоб відрізнити оцет від інших рідин, додайте в нього декілька крапель червоного вина.

У сервіруванні столу можете дотримуватися ось такого порядку. Спочатку ставте фаянсовий або фарфоровий посуд, потім розкладайте прибори, а вже опісля – кришталь або скло.

– келихи, фужери, чарки (щоб не залишити відпечатки пальців) ставте на стіл, тримаючи їх за ніжку.

Як слід розставляти посуд та прибори дивіться ось цю детальну схему:
схема

Лляні, хлопкові, із паперу, різнобарвні та однотонні – салфетки, які є обов’язковими атрибутами кожного столу. Різноманіття їх просто вражає, вибрати є із чого. А от як красиво та зі смаком можна все подати дивіться ось це відео: