приймання гостей

Ви запросили до себе в будинок гостей. Хочеться добре підготуватися до зустрічі, і при цьому треба не дуже перевтомлюватися, щоб бути з гостями веселим, привітним.

По-перше, не відкладайте приготування на останній день. По-друге, розподіліть роботу між усіма членами сім’ї.

За кілька днів до прийому гостей господиня повинна вирішити, що вона буде подавати до столу. Відповідно до цього зробити необхідні закупівлі.

Покупку вина, овочів, фруктів нехай візьме на себе господар будинку. Печиво, рулет, торт (або заготовки для нього – коржі, бісквіти) можна спекти заздалегідь, за 2-3 дня. Заздалегідь можна зварити овочі для салату. Якщо у вас є холодильник, то м’ясні страви, які ви вирішили подавати холодними, заливне з риби або птиці теж можна зробити за день-два. А ось жарке і гарнір до нього найкраще приготувати в найостаннішу чергу.

Господар будинку повинен подумати, як розсунути стіл і зручно посадити всіх гостей. Всі ці попередні приготування значно полегшать роботу господині. У день прийому гостей стіл треба накрити за 1-2 години до їх приходу. До цього часу господиня повинна закінчити всі приготування і встигнути відпочити. Відпочити треба обов’язково. Краще щось недоробити, ніж виглядати втомленою, роздратованою.

Стіл повинен бути сервірований так, щоб господиня не вставала під час обіду або вечері. Встати їй доведеться лише для того, щоб подати гарячу страву. Тут господині повинні допомагати інші члени сім’ї, особливо молодші. Бажано поруч з обіднім столом поставити маленький столик для предметів, які можуть знадобитися під час їжі. На нього ж можна складати вільний посуд.

Не рекомендується подавати гостям страви, які господиня готує вперше. Краще приготувати те, що ви вже робили не раз і знаєте, що це у вас виходить смачно. Господиня повинна стежити за всім, що робиться за столом, щоб люб’язно і вчасно запропонувати гостю кожну страву. Про напої і про спорожнілі чарки дбає господар. Велике значення має тема розмови за святковим столом. Розмова повинна бути цікавою, кумедною і приємною для всіх тих, хто сидить за столом. Господар і господиня зобов’язані непомітно відхиляти будь-які розмови на неприємні теми, які могли б зіпсувати святковий настрій. І, нарешті, господиня повинна бути привітною, бадьорою і спокійною. Посміхайтеся частіше, бо посмішка прикрасить вас краще, ніж найдорожча і гарна сукня, чи гарні колготки (які до слова можна придбати на сайті красивые колготки и чулки зокрема по запиту «красивые колготки и чулки»).

І на останок згадайте хорошу приказку: «Не будинок господаря красить, а господар дім».