Диван

Диван має величезне значення для нашої квартири, адже саме в цьому місці ми можемо відпочити і розслабитися. І цей предмет меблів зазвичай є улюбленим місцем відпочинку всіх членів родини, будь то маленька дитина, літня людина або домашній вихованець.

Після того як ви придбаєте диван, пам’ятайте, що з ним може статися казус. Особлива небезпека виходить від дітей і домашніх тварин, які можуть ненавмисно помочитися на нього. Та й літні люди часто страждають нетриманням сечі, що поробиш, іноді таке трапляється. Від усього цього диван важко застрахувати, тому в цьому випадку важливо вчасно вжити заходів і знати як вивести пляму від сечі з дивана. У цій справі можна використовувати як професійні засоби, так і те, що знайдеться в будинку підходяще.

диван

Як видалити пляму сечі з дивана (необхідні заходи для усунення)

Чим швидше почати діяти, тим менше наслідків залишиться. Чим глибше проникне сеча в оббивку, тим важче буде від неї позбутися. Іноді ми не знаємо чим почистити диван з тканини від сечі і смердюча пляма залишається назавжди. В цьому разі залишається тільки викинути диван, хоча він може бути абсолютно новим. Тому приймайте заходи як можна раніше. Постарайтеся промокнути пляму паперовими серветками, газетами, махровим рушником. А якщо знайдете памперси або прокладки, то можете сміливо використовувати для цих цілей. Вони відмінно вбирають вологу і не дають їй проникнути вглиб. Але найбільш ефективно діють гранули, які використовуються для котячого туалету. Кращого засобу для того, щоб ввібрати сечу просто не знайти. Після того як основна волога буде видалена, можна буде продовжити подальше усунення.

Якщо немає професійних засобів для чищення, то ви можете дізнатися, як позбутися від плям сечі читаючи далі. Для цього можна скористатися будь-яким миючим засобом. Добре допомагає впоратися з такою плямою мильний розчин, але можна зробити розчин з засобу для миття посуду. Протріть проблемне місце губкою, змоченою у розчині. Але не дозволяйте йому висохнути.

чистимо диван

Візьміть воду, налийте туди невелику кількість оцту, лимонної кислоти або марганцівки. Протирайте плями на дивані від сечі кілька разів цим розчином. Зачекайте, коли пляма висохне і знову обробіть її мильним розчином. Візьміть праску і погладьте це місце через суху ганчірку. Процедуру можна повторювати кілька разів, щоб назавжди позбутися від запаху сечі. Тільки не слід тримати праску більше 3-4 секунди, інакше ви ризикуєте просто спалити оббивку.

Що робити зі старою плямою від сечі

Іноді господиня дому настільки набігається з домашніми справами, що забуває, їй необхідно прибрати наслідки нетримання сечі у одного з її домочадців. Позбутися від застарілої плями буде набагато важче, так як сеча може сильно в’їстися всередину, але все ж іноді це буває можливим. Технологія лише незначно відрізнятиметься від видалення свіжих плям. Необхідно розчинити у воді мило, змочити в ньому шматок тканини обробити пляму. Потім необхідно буде приготувати розчин води і оцтової есенції, тільки оцтової есенції взяти набагато більше, ніж в першому випадку. Марганцівка і лимонна кислота тут вже не допоможе. Змочіть ганчірку в цьому розчині і знову обробіть місце з сечею. Почекайте, коли оббивка висохне і змочіть її знову мильним розчином. Потім прогладьте праскою сухою ганчіркою. Повторити 3-4 рази. Розчин горілки і нашатирного спирту в однакових пропорціях, допоможе позбутися від застарілої плями і позбутися від неприємного запаху.

чистимо диван

Що слід враховувати при чищенні

Найлегше видаляються плями від сечі дитини, так як вони не мають дуже неприємного запаху. А ось сеча тварини або людини похилого віку залишає на ньому дуже неприємний запах. Тому для їх усунення доведеться використовувати сильно діючі речовини, такі як хлорка, нашатирний спирт або спеціальні засоби, які можна знайти в продажу. Але хлорка занадто агресивна речовина, яку слід застосовувати з обережністю. Хлорка негативно діє на здоров’я людини, якщо потрапляє на її шкіру. Мало того, ця речовина може зіпсувати оббивку дивана. Тому якщо використовувати цей засіб, то тільки в гумових рукавичках, щоб не пошкодити шкіру рук. І не варто брати хлор, якщо оббивка дивана кольорова, так як на ній після цього будуть білі плями.

Існують спеціальні препарати, які допомагають впоратися з запахом сечі: Odor Gone, Sanera Enzim. Якщо диван темного кольору, то для позбавлення від запаху можна використовувати розчин марганцівки або сік лимона.

Якщо плями сечі утворилися від тварин, то вони видаляються звичайним способом, але після видалення на це місце необхідно насипати трохи соди. Тільки потрібно спочатку почекати, щоб пляма висохла, інакше сода нейтралізує оцет, який використовувався раніше.

P. S. А еще пятна могут появится не только на диване, но и к примеру на стенах, ведь бывает и такое. Но тут, разумеется, проще нежели с диваном, ведь скрыть их помогут наклейки на стены, которые к тому же и украсят интерьер вашей квартиры.