вітальня у стилі Прованс

Всім великий привіт! У сучасному світі, що цілком природно, кожен прагне ідеально перетворити власне житло, зробивши його максимально затишним, комфортабельним і функціональним. Звичайна людина, всі ці характеристики сприймає як різнобічне оформлення інтер’єрного простору кімнат. Хтось затишок сприймає у вигляді стилю Модерн, деякі вважають комфорт і затишок втіленням мінімалізму, але є люди, які бачать всі ці особливості відображенням принципів облаштування свого житла в стилі Прованс. Оскільки цей стиль не зовсім звичайний для буденного сприйняття, розглянемо його більш детально.

Що таке прованський стиль?

Створення оформлення приміщень в прованському стилі давно користується популярністю. Цей стиль власну назву отримав через максимальну схожість з культурними традиціями однойменної французької провінції Прованс, розташованої в південній частині країни. Більшість дизайнерських нюансів стилю складають особливості самобутньої культури цієї французької глибинки. Головні характеристики напряму – це помірна скромність, простота і неприпустимість різної помпезності.

Організований в прованському стилі гостинний інтер’єр впритул підступає по колірному вибору в оформленні до природних тем і квітів. З цієї причини прованський стиль неймовірно красивий, позитивно сприймається більшістю людей і легко створює тепло, гармонію і затишок в кожному приміщенні.

Про кімнати, що мають прованський інтер’єр можна говорити неймовірно довго, описуючи вишукану простоту, особливості кожної кімнати, аналізувати найдрібніші деталі, тощо. Проте, зупинимося на детальному розгляді вітальні, як важливої частини будь-якого будинку або квартири. Навчимося грамотно оформляти цей простір в класичному стилі Прованс.

При оформленні вітальні, слід, перш за все, подбати про такі важливі моменти:

  • оптимальна планування приміщення;
  • ілюмінація;
  • колірне рішення;
  • матеріали для оздоблення;
  • меблювання;
  • інтер’єрні атрибути та елементи декору.

Згідно стилістично-дизайнерському розуміння стиль Прованс являє собою здебільшого впорядкованість і доцільність. Абсолютно весь інтер’єрний дизайн вітальні, виконаної в стилістичному оформленні Прованс, включаючи висоту стелі, поділ приміщення на функціональні зони і інші деталі антуражу зумовлені однією метою – функціональність. Нерідко їдальня, кухня та гостьова кімната підлягає об’єднанню в одне багатофункціональне приміщення.

Планування вітальні

У випадку великої площі вітальні, де реалізується прованський стиль, особливих труднощів немає. Тут є воля для фантазії і місце, щоб втілити всі стилістичні задуми. Однак, якщо площа квартири маленька, виконати повноцінний інтер’єрний дизайн вітальні у всіх тонкощах Провансу досить важко. Проте професійні дизайнери впевнені в зворотному.

Для невеликих віталень слід зробити акцент, безпосередньо на декоративних атрибутах і предметах, що максимально відповідають обраному стильовому напрямку (в нашому випадку Прованс) і його провідним акцентам. При малих площах в квартирі від хитромудрих перепланувань бажано відмовитися, а сформувати у вітальні запланований інтер’єр, який найкраще буде пристосовано-адаптований до всіх наявних умов, включаючи квартирні габарити. Потрібно цілеспрямовано створювати оздоблення, де вийде гармонійна пара із застарілого і оновленого.

Які кольори вибрати для прованського стилю вітальні

Характеризується Прованс особливою колірною гамою, яка є не барвистою і яскравою, а багатобарвною, насичено густою, соковитою. Тобто відрізняється легкою приглушеністю. В характерній палітрі кольорів у прованського стилю превалюють пастельні і природні тони радісних відтінків. Надзвичайно жваво стиль Прованс любить використовувати, звичайно ж, жовтий, його відтінки і лавандовий (світло-фіолетовий) кольори. Крім того, типовий також колір блакитний морської хвилі.

Важливо грамотно витримувати у вітальні кімнаті колористичні вірні баланси, композиції і комбінації, властиві Провансу. Наприклад, коли драпірування меблів має світло-жовті чи світло-блакитні тони, всі близько розташовані килими, шпалери, фіранки слід підбирати виключно в приглушених відтінках.

Коли великі площини в кімнаті або стіни виконані рівномірно в єдиній палітрі кольорів, то рекомендується обережно розвести інтер’єр тематичними аксесуарами. Абсолютно ідеальним варіантом буде гармонійне поєднання зелених відтінків з основними інтер’єрними квітами.

Всі стіни у вітальній кімнаті бажано оформляти квітами трохи більш інтенсивними, ніж у кімнатах, розташованих по сусідству. Якщо наважитися обклеювати стінові поверхні шпалерним матеріалом, то для прованської вітальні краще підбирати обробку зі скромними орнаментами, що містять квіткові мотиви, скажімо, лавандові суцвіття, польові квіти букетики троянд і т. п.

Незайвими будуть натуральні декоративні панелі, картини, ліпнина у вітальні, оформленої в класичній варіації стилю Прованс. Розглядаючи доречність флористичних мотивів, то прованський стиль ніяк не обходиться без таких, оскільки вони становлять стрижневу основу цього стильового напряму. Часто використовуються квіткові мотиви у фіранках, меблевій драпіровці, декоративних елементах, різноманітному текстилі і аксесуарах.

Далі буде.

P. S. На нашу думку вітальня у стилі Прованс буде виглядати вишукано і у новобудові в центрі Києва (більше про такі новобудови можна дізнатись на сайті tradicia.kiev.ua/ru/complex/about/) і у приватному будинку в сільській місцевості.