вітальня у стилі Прованс

Освітлення для прованського стилю вітальні

Щоб у прованській вітальні якісно оформити інтер’єрний дизайн необхідно завжди пам’ятати важливий принцип, що відноситься до ілюмінації (освітлення) в інтер’єрі. В стилі Прованс виключається наявність яскравого світла. У вітальні, з цієї нагоди освітлення слід створювати близьке до підлоги, розсіяне і м’яке.

Істотне значення полягає у зовнішньому вигляді люстр, бра, світильників і інших аналогічних приладів. Зазвичай досить активно використовуються ковані обрамлення, абажури світильників і люстр, насичених квітковими тематичними мотивами або зроблених з матерії з смужками приглушених відтінків. Потрібно у вітальні створити три види (мінімум) освітлення:

 • основне (наприклад, люстра);
 • головне – сума всіх джерел світла;
 • локальне (підсвічування, вбудовані світильники).

Застосовувані будівельні матеріали та оздоблювальні суміші

Величезним плюсом або найважливішим перевагою стильового напряму Прованс є його екологічність. Така вигідна особливість потребує виключно природних матеріалів, задіяних у будівництві або обробці.

Підлога вистилається керамічною плиткою або облаштовується паркетною дошкою. Можна в деяких випадках укладати натуральні камені. Вибір конкретного матеріалу обумовлений специфікою підлоги – заміський будинок, дача, міська квартира і т. п.

Стіни переважно обкладають найбільш простим матеріалом – блакитною штукатуркою, що місцями зберігає рельєф поверхні (камінь, цегла). Як і цеглини або штукатурка, дерево в стилі Прованс бажано має бути світлих порід.

Дуже креативно в інтер’єрі вітальні виглядають всілякі ковані вироби, особливо коли вони мають ділянки з штучним ефектом старіння.

Безсумнівно, схвалюється виконана вручну ковка, яку воліють всі імениті дизайнери. Усілякі блискучі метали, сучасні речі з пластику, хромований блиск, а також високотехнологічне скло – все це неприйнятно у вітальні, оформленої в прованському стилі.

Зрозуміло, будь-які натуральні матеріали сьогодні дорогі, однак, стилісти і дизайнери рекомендують при необхідності замінювати їх якісними, безпечними для здоров’я, імітаціями!

Текстиль в прованській вітальні

Тканини становлять суттєву складову в прованському стилі вітальні. До нього належать:

 • декоративні валики або подушки;
 • фіранки;
 • меблева оббивка;
 • килими і доріжки.

Ведуча притаманність текстилю полягає в його натуральності (вовна, льон, ситець), непідробності та насиченості існуючих відтінків.

Віконні прорізи обов’язково оформляються пересічними фіранками, позбавленими хитромудрих драпіровок. Найбільш відповідний варіант – штори з простої тканини зі зборками по нижньому краю або нехитрими рюшами.

Особливу цінність в прованському інтер’єрі представляють речі, виготовлені руками майстрів, наприклад, домоткані та плетені килимки, вишиті серветки, хустки, скатертини, декоративні чохли на крісла, подушечки на стільці і завіси. Типовими орнаментами на тканинах є:

 • квіти
 • картаті візерунки
 • візерунки в смужку

Меблі у прованській вітальні

Характерною особливістю і безумовним символом стилю Прованс є особливі меблі, зовнішній вигляд яких моментально позначить і дасть зрозуміти, що це прованський стиль. Меблювання розглянутого напрямку має злегка зістарений вид, з поверхнями, які навмисно зроблені грубуватими зовні.

Чудово впишуться і будуть гармонійно виглядати в інтер’єрі прованської вітальні меблі, сплетені з ротанга або лози. Кожна одиниця меблів повинна бути неодмінно з справжнього, природного дерева. Допускається її прикраса куванням, керамікою або склом.

Найкращий варіант набору меблів для прованської вітальні складається з:

 • обіднього гарнітура (кілька стільців або табуретів і стіл);
 • м’яких меблів (звичайний або кутовий диван та крісло);
 • додаткових корисних предметів, наприклад, комод або буфет).

Аксесуари для вітальні в стилі Прованс

Було раніше зазначено, що правильні атрибути важливі для кожного з інтер’єрів. Не виняток і стиль Прованс. У вітальні, оформленої в такому сприятливому стилі, чудово будуть виглядати різноманітні статуетки з порцеляни, ковані або керамічні лампи неодмінно з квітковими ковпаками або абажурами, букети висушених або живих квітів, невеликі фігурні вази, декоровані малюнками квітів, картини з натурними зображеннями природи.

Сумарну атмосферу Провансу формують елементи і деталі (допоміжна фурнітура) – дверні і меблеві ручки, конфігурації карнизів і т. п. Дуже популярна, визнана і затребувана якісна стилізація під деякі метали (золото, бронза, мідь, латунь).

Загалом, для прованського стилю серйозні обмеження в плані аксесуарів відсутні. Важливо не перенасичувати інтер’єр приміщення, щоб не було ефекту захаращеності. Весь антураж повинен породжувати враження пастельній монотонності.

Рекомендація! Щоб у прованській вітальні інтер’єр не здавався нудним його можна акуратно розбавити подушками, світильниками, килимками і іншими аксесуарами блідо-зеленуватого, злегка блакитного і ніжно сірого кольору!

Висновок

Стиль Прованс – це простота і скромність, яку непросто створити у вітальній кімнаті. Однак, якщо вийде грамотно його реалізувати, то будинок наповниться додатковою душевністю, умиротворенням і ніжністю. Нехай результатом всіх вчинених дій стане вишукана французька розкіш, моделююча природність і невимушеність!

P. S. Цікаво, чи можна було б купити квартиру у житловому комплексі «Володимирський» (volodymyrskyy.com.ua/ru/) вже з оформленою вітальнею у стилі Прованс.