фрукти
Коли заходиш в магазин, можеш спочатку розгубитися перед численними моделями соковижималок. Одні фірми пропонують одне, інші обіцяють вам інше, і до того ж ціни настільки різні… Що робити ?

Найперше – ще перед тим як ви підете в магазин, добре подумайте – з якими продуктами ви найчастіше маєте справу та для чого вам потрібна соковижималка. Якщо в хід підуть фрукти та овочі різної жорсткості, в тому числі – ягоди, то в такому випадку вам підійде – універсальна центрифужна соковижималка. Якщо ви любите пити сік лише із певних фруктів (до прикладу, цитрусових), тоді зверніть увагу на соковижималку для цитрусових. Для плодів із кісточками, листових овочів буде ідеальною – шнекова соковижималка. Окрім вище сказаного, обов’язково оцініть – потужність, функціональність, рівень шуму, габарити, дизайн, густоту віджатого соку і можливість її регулювання у вашій майбутній покупці. Не забудьте і про її продуктивність: який об’єм соку за один цикл безперервної роботи вона виробляє, а також і тривалість такого циклу. Важливими є такі деталі як – гарантійний термін соковижималки та умови її безкоштовного ремонту. У випадку, якщо ви не використовуєте додаткові насадки (мельнички і терки), то краще не переплачуйте та не викидайте даремно гроші на техніку розширеного функціонування, а віддайте перевагу спрощеним моделям, які більш знадобляться саме у вашій роботі.

кавун

Врахували усі поради та уже вибрали модель соковижималки ? Тоді наостанок – запитайте консультанта магазину про наявність у вашій соковижималці системи захисту від перенавантаження та від випадкового увімкнення, а також про форму сепаратора, матеріал фільтруючої сітки та швидкість обертання центрифуги приладу.

Зауважу, що купівля соковижималки лише 50 % успіху, адже ефективність роботи техніки не завжди залежить від її якісного виготовлення, багато чого потребується і від нас, хоча б правильне користування придбаними речами.

Отож, щоб соковижималка служила довго і якісно – слідуйте усім пунктам, що вказані в інструкції. Як правило, перед початком роботи усі плоди ретельно миють, а якщо про це вказано в рекомендаціях – то ще й очищають їх від шкірки та кісточок та нарізають невеликими скибочками. Після чого підготовлені фрукти загружають в горловину. Майже усі соковижималки розраховані на недовготривалу роботу, у більшості випадків – за один цикл вони можуть віджати не більше як 3 кг. фруктів. Тому в жодному випадку не перевищуйте рівень рекомендованої виробничості, оскільки існує ризик взагалі вивести її з роботи. Окрім цього, у багатьох соковижималках міститься спеціальна система захисту від перегріву, якщо у вашій моделі її немає – тоді поміж робочими циклами зачекайте кілька хвилин допоки вона не остине. Не забувайте слідкувати і за тим, щоб перед початком роботи, фільтр був завжди очищеним. Чому ? Оскільки надто забите сито може порватися. Про те як мити придбану техніку (зокрема, про можливість її миття у посудомийній машині), ви можете дізнатися у тій же інструкції. Гарантійний термін для соковижималки може складати – від 1 – 3 років.

робимо сік

На замітку:

– найбільшою популярністю користуються центрифужні моделі, оскільки принцип їх роботи є доволі простим: плоди, потрапляючи в сепаратор, подрібнюються на дисковій терці, згодом – утворена з них каша, проціджується через сито.

– прилади, основним призначенням яких є обробка цитрусових, може вижати сік не тільки із апельсину чи грейпфруту, але й із граната та ківі.

– шнекові соковижималки (працюють від електроенергії), схожі за принципом роботи, а також зовні на м’ясорубку, адже їх головний робочий елемент «шнек» – являє собою металічну деталь спіралеподібної форми. Існує два типи таких соковижималок – горизонтальний та вертикальний, але обидва не знають труднощів у віджимі будь-яких фруктів.

– горизонтальні шнекові соковижималки трішки незручні у використанні – через невелике їхнє горлечко, а як наслідок через постійно прикладені зусилля для проштовхування фруктів у ньому. Зате вони володіють великим спектром дуже корисних послуг: за допомогою насадок ви можете заготовити форму під домашні макарони чи печиво, зробити щербет із заморожених ягід. Спеціально вибраний режим дозволить змолоти кавові зерна, імбир, часник, різні спеції, отримати горіхове масло.

– шнекові соковижималки більш економічні у використанні, на відміну від центрифужних, оскільки потребують значно менше електроенергії.

– система регулювання швидкості віджиму, якою як правило оснащені більшість соковижималок, рекомендує обробляти тверді плоди в режимі від 9– 14 тис. обертів в хвилину, м’які фрукти – на значно меншій швидкості.

– соковижималки для цитрусових менш потужні. Їх потужність сягає від 20 – 800 Вт, тому й рівень шуму у них є не дуже значним.

– багато приладів укомплектовані двома контейнерами. Один для жмиха, інший – для уже готового соку.

– робочі деталі соковижималок завжди виготовляються із металу, а от корпус може бути як із нержавіючої сталі, так і з алюмінію чи з пластику.

P. S. А ще окрім власне соковижималки хорошій господині знадобляться на кухні і багато інших корисних речей, таких як гарна духовка, хороші касетні витяжки (такі можна знайти, скажімо, на сайті http://www.technodom.kz/catalog/%D1%81assette_cooker_hoods), елегантні тарілки, ложки, виделки та інші столові прибори.