енергозбереження

З появою в нашому будинку високотехнологічної і «розумної» побутової техніки прийшов час переглянути свої звички в споживанні природних ресурсів. Ось кілька практичних порад щодо ефективного витрачання електроенергії і води.

Бережімо кіловати і куби

Експерти з енергоефективності радять купувати побутову техніку з низьким енергоспоживанням – класів А +, А ++ і А +++, адже вона споживає в 2-3 рази менше електроенергії, ніж звичайні пралки, холодильники, мультиварки та інші полегшуючі життя прилади. Інформація про клас завжди є в паспорті товару. Не лінуйтеся вимикати з мережі телевізори, ноутбуки, мікрохвильовки та іншу техніку. Червоний маячок режиму очікування підкаже вам, де енергія витрачається даремно. Ефективно витрачати воду ще простіше. Намагайтеся кип’ятити в електрочайнику саме таку кількість води, яка вам необхідна. Пам’ятайте: чим більший об’єм води, тим більше кіловат потрібно для її розігріву.

Сьогодні в багатоквартирних житлових будинках з централізованим опаленням перше, що потрібно зробити, – це забезпечити облік теплової енергії і впровадити регулювання параметрів теплоносія. Для цього необхідно встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП) і збалансувати внутрішньобудинкові мережі. Це дасть можливість стежити за своїми витратами і платити тільки за спожиті ресурси.

Установка ІТП дозволить вже в перший опалювальний сезон зекономити на опаленні до 20%. Далі необхідно провести термосанацію всієї будівлі, яка повинна включати утеплення фасадів, покрівлі та надпідвальне перекриття, заміну вікон та вхідних дверей. При купівлі в кредит енергоефективного обладнання можна отримати компенсацію за програмою IQ energy до 3000 євро.

Енергозбереження в квартирі можна досягти таким чином: встановити лічильник тепла, замінити старі вікна більш ефективними, а старі батареї – сучасними моделями з терморегулятором, застосовувати енергозберігаючі лампи та побутову техніку класу А + і вище, встановити лічильники на гарячу і холодну воду, використовувати розпилювачі на крани для зменшення витрати води.

Також бажано змінити щоденні звички. Наприклад, приймати душ, а не ванну, мити посуд не під проточною водою, а користуватися посудомийною машиною.

P. S. А еще для энергосбережения имеет значение даже такая вещь какая у вас установлена ванна, будь-то ванна акриловая Neon, обычная чугунная ванна или еще какая-нибудь другая. Дело в том, что разные материалы ванной по-разному сохраняют тепло, и горячая вода в них может остывать, как быстро, так и медленно. Лучше конечно когда она остывает таки медленно.