Терасні меблі

Головна функція садових (терасних) меблів – створювати ідеальні умови для відпочинку. В силу специфіки застосування вони піддаються не тільки впливу перепадів температур і вологості, але і палючих променів сонця, а іноді – вітру і навіть бруду. Тому крім зручності і практичності форм особливу увагу при виробництві меблів даного типу приділяють матеріалу.

Сьогодні на відкритому повітрі використовують плетені, ковані, дерев’яні, пластикові вироби модернового і більш традиційного дизайну. Всі вони являють собою витончені, легкі, мобільні меблі. У разі негоди або на час вашої тривалої відсутності її можна заховати в будинок, а в спекотні дні улюблене крісло або столик можна протирати вологою ганчіркою або маслом, щоб вони не пересихали. І незважаючи на візуальну крихкість, моделі для тераси здатні витримати вагу від 200 до 500 кг.

Плетінка

З чого тільки не роблять плетені меблі – з ротанга, пальмового листа, морської трави, гіацинта, верби. Варіантів дизайну безліч: від традиційних моделей, створених за мотивами древнього народного промислу, до найсучасніших. Географія виробництва настільки ж велика – від далеких Філіппін до Львівської області.

Плетені меблі відома з давніх часів. У дослідників є думка, що придумали їх навіть раніше дерев’яних. Стародавні майстри використовували будь-яку пластичну сировину. Саме їх характеристики досі в першу чергу і визначають зовнішній вигляд плетених виробів. Традиція існувала протягом багатьох століть, в кожній країні своя. Зараз до таких предметів обстановки знову виник інтерес. Пояснити це досить просто: для міського жителя приваблива будь-яка можливість доторкнутися до природи. Екологічно чистий, натуральний матеріал дає фору і пластику, і холодному металу. До того ж «плетінка» універсальна – в невеликій кількості вона легко впишеться практично в будь-який сучасний інтер’єр в якості етноакцента.

плетені меблі

Вибираючи плетені меблі, зверніть увагу на спосіб з’єднання силових деталей конструкції. Той виріб міцний, в якому деталі кріплять за допомогою шурупів, дюбелів і саморізів, а не металевих скоб і цвяхів. Наступне, що потрібно перевірити, – стики, тобто місця, де з’єднуються окремі елементи. Залежно від дизайну і вартості моделі стики можуть бути обплетені натуральною шкірою (найдорожчі), корою ротанга, морською травою, абаки. Обплетення повинне бути міцним і акуратним, інакше меблі швидко розхитаються, стануть нестійкими. Самі стики у хорошого виробника розташовані симетрично і зовсім непомітні.

Треба пам’ятати, що вся робота з виробництва таких меблів – ручна. Тому обов’язково потрібно подивитися, чи немає розривів в дрібному плетінні, наприклад на спинках стільців і крісел, – вони можуть з’явитися в результаті неправильного транспортування. Навіть маленька дірочка згодом розійдеться, і зовнішній вигляд предмета буде зіпсований. Для ротанга ще одним пунктом інспекції повинні бути самі стебла. Якісний варіант – без тріщин і чорних вкраплень: вони означають, що меблі не досушили. Добре оброблені стебла на дотик гладкі, без зазубрин. Нарешті варто перевірити якість забарвлення. Вона повинна бути рівномірною і однотонною. Покриття лаком покращує зовнішній вигляд виробів.

В основному плетені меблі постачають з країн Південно-Східної Азії. В Індонезії, Малайзії, Таїланді і на Філіппінах – сотні, якщо не тисячі невеликих фабрик і напівкустарних майстерень. У нас такі меблі продають у великих меблевих центрах, а також через інтернет-сайти.

Пластик

Пластикові меблі виготовляють з поліпропілену, а також з полікарбонату або спіненого поліетилену. Дизайнери пропонують моделі найнеймовірніших форм і забарвлень. Ця продукція відрізняється легкістю, не вимагає спеціального догляду, не нагрівається на сонці.

Для тих, у кого упереджене ставлення до цього матеріалу, відзначимо, що пластик пластику різниться. Одні моделі розраховані на недовгий термін експлуатації. Під дією сонячних променів вони вигорають, поблизу вогню плавляться, під навантаженням (більше 150 кг) прогинаються і деформуються (наприклад, у стільців роз’їжджаються ніжки), на морозі тріскаються, легко дряпаються. Але і вартість їх невисока – від 100 грн. за предмет. Деяких покупців таке поєднання – недовгий термін служби і невисока ціна – цілком влаштовує, адже дозволяє купити меблі на сезон або два, а потім з ними розлучитися, щоб замінити новими. А ще такий варіант підходить тим, кому немає де зберігати стільці і стіл взимку.

пластикові меблі

Є й інші пластикові меблі, розраховані на 10-15 років експлуатації. Їх виготовляють з пластика високої якості, стійкого до вицвітання і розтріскування на морозі, і покривають ударостійким лаком, а також різними спеціальними складами. Але і коштує така продукція недешево.

Дерево

Дерев’яні меблі в саду завжди виглядають органічно. На жаль, тільки кілька порід дерева здатні перенести всі мінливості життя на вулиці. Це тик, бук і модрина. Їх деревина має щільну структуру, містить велику кількість масел і клейких речовин. Не гниє, не розсихається, не боїться морозів. Добре переносить різку зміну температур і вологості. На загальному тлі тик володіє унікальними властивостями. Він, єдиний, не потребує додаткової обробки водостійкими лаками.

деревяні меблі

З тика, бука, модрини виробляють стаціонарні меблі, здатні простояти на вулиці цілий рік. А ось сезонні (мобільні) предмети виготовляють з акації, сосни та інших видів деревини. Такі вироби більш вразливі до погодних умов, ніж виконані з тику і модрини. Але якщо за ними належним чином доглядати, наприклад, хоча б раз за сезон просочувати нефарбовані поверхні спеціальним маслом, то можна залишати ці меблі на свіжому повітрі все літо.

P. S. А загалом як було б чудово купити собі гарні терасні меблі, замовити на сайті http://efurshet.com/product/vino_igristoe_Martini_Asti_1_5l різноманітних смачних продуктів, свіжі фрукти, овочі, та влаштувати такий собі пікнік прямо на подвір’ї власного дому.