на дверях

Із маленьких дрібниць складається затишок дому. Фарфоровий посуд у серванті, дерев’яна тумба у куточку, старі картини на стінах, книги на стелажах, уже пожовклі від часу фотографії – створюють неперевершений і притаманний лише вашій господі стиль. Кожна річ має вписуватись в обраний інтер’єр. Стосується це також і занавісок на вікнах. Сьогодні з вибором штор немає жодних проблем. Різноманіття тканин, стилю пошиття та поєднання кольорів подеколи вражає. Та якщо у вас нестандартна форма віконних рам – обирайте штори у вигляді «пісочного годинника». Що це за вид штор, у чому їх перевага та як їх правильно підібрати, поговоримо далі.

Назва штор «пісочний годинник» говорить сама за себе. Вони й справді мають таку форму і по своїй фактурі є такими ж легкими як пісок. Кріпляться вони доволі просто. Тканину розтягують по периметру вікна та прикріпляють як зверху, так і знизу. Ізюминкою штори є зав’язана посередині лента, яка й додає їй нарядності.

У пошитті таких штор, дизайнери надають перевагу саме легким тканинам (тюлі, органзі). Однак, якщо ви є прихильником більш цупких та сонце непроникних тканин, а ваш інтер’єр є більш класичним ніж сучасним, тоді зупиніться на льоні або ж на хлопкових, у стилі «кантрі» занавісках. В такому випадку, замість драпірування, штори можуть бути прикрашені рюшами, підборами, кружевами та іншими декораціями.

класичний стиль

Лента, як вже говорилося відіграє тут важливу функцію. Попри те, що вона неабияк прикрашає штору, вона надає їй необхідної форми. Щоб інтер’єр був лаконічним і ненав’язливим, обирайте ленту з таким же кольором і тканиною як і сама штора. Коли вам хочеться чогось нового та різноманітного, то добавте яскравих кольорів. Лента іншої кольорової гами дещо оживить однотонну штору. Досить часто ленту прикрашають перлинами, квітами чи просто гарно зав’язують (у вигляді банту до прикладу). А щоб у вашому домі було чисто та пахло свіжістю й приємним ароматом, використовуйте під час прибирання дому Power Wash от Кристал Клин 507607

Побутує думка, що такий стиль штор є непрактичним у побуті і використовуються лишень заради декору, але це не так. Коли вам захочеться змін, закріпити тканину можна тільки зверху, а низ залишити вільним – вони виглядатимуть як звичайні занавіски. Через те, що штори так зручно кріпляться (за допомогою кулісок або спеціальних карнизів), їх можна не перевязувати лентою, а розтягнути на все вікно, тоді сонячне проміння не проникне у ваш дім. Окрім цього, саме штори «пісочний годинник» можуть бути чудовим доповненням до жалюзей або римських штор.

мансарда
спальня

Штори «пісочний годинник» найчастіше використовуються для оформлення вузьких віконних рам – лоджій, дверей, мансард. Але вони прекрасно дивляться і на великих вікнах, сучасних склопакетах. В такому випадку краще взяти три полотна – одне велике, яке вішається посередині та два маленьких – по боках. Додають вони додаткового шарму спальням та вітальням. Варто їх тільки поєднати із ламбрекенами та портьєрами. Даний вид штор, як говорять дизайнери, підійде і збагатить будь-який інтер’єр, потрібно лишень звертати увагу та добре підбирати тканину та колір, який вам потрібний. І тоді затишок та гарний настрій у вашому домі забезпечені. Про те, як зробити такі штори власними руками читайте в наступних статтях.