Саморобні теплички

Всякий, хто має справу з землею – навіть тільки в недільні дні – як про нездійсненну мрію каже, про теплиці. Тим часом тепличка при бажанні може бути побудована і зовсім не майстром.

Потрібно дістати старі водопровідні труби або рейки і побудувати з них каркас або остов теплички необхідного вам розміру.

Найпростіший каркас може виглядати так:

Саморобні теплички

Каркас може бути встановлений на рамі з брусів або, якщо вас особливо не турбує його довговічність, вкопаний в землю. Потім ви купуєте потрібну вам кількість спеціальної, виготовленої для парників і теплиць прозорої плівки, закриваєте нею боковини теплички, а потім і самі укоси.

Найкраще з плівки спорудити щось, що нагадує шкільні географічні мапи, що змотуються на круглі палиці, потім закрити їх частинами відразу всю тепличку. Все залежить від розмірів.

Тепер про тепло. Тепличка може обігріватися сонячним теплом і стати свого роду вегетаційним будиночком.

Тепличка може обігріватися біологічним теплом – пріючим гноєм і бути збільшеним парником. Парником, в який можна входити.

Нарешті, тепличка, беручи до уваги її мізерні розміри і зовсім не промислове, а аматорське призначення, може обігріватися автоматичною електромасляною батареєю. Ця батарея, що має задане самовимикання при певній температурі, дасть потрібне тепло в холодні ночі.

Слід пам’ятати: чим нижче теплиця, тим вона менше вимагає тепла. Звичайно, висоту нижче зросту її власника навряд чи слід обирати. Але якщо працюючому в ній доведеться нахилитися, біда не велика.

Така теплиця добре розбирається. Варто зняти прозору плівку, скачати її – і все. Така теплиця подовжує рослинам літо на два-три місяці. Навіть якщо в ній лише огіркова розсада або насіння помідорів і то добре (до речі гарне насіння помідорів є тут). Добре особливо для районів, де весна починається пізно, а осінь – рано.

Ну, а якщо вам здасться складним спорудження і цієї найпростішої з найпростіших тепличок, то ось вам суперпроста теплиця.

Візьміть палицю. Вбийте її вертикально в землю. І надіньте на цю палицю конічний ковпак з прозорої плівки.

Закріпіть краї ковпака з плівки камінням або спеціально зробленим важким кільцем, і тепличка готова. Садіть під конусний ковпак все, що вам заманеться, згідно висоти цього конічного ковпака.

П’ять-шість таких теплиць-ковпаків діаметром по метру або більше кожен дадуть вам значну площу для вирощування теплолюбних рослин. А коли настане справжнє літо, знімайте ковпак, і рослини залишаться в звичайному незахищеному грунті. Ви запитаєте: а чому не застосовували цього раніше, коли так все просто? Плівки не було – ось у чому біда.