вигляд з балкону
Як часто зі мною буває: в голові крутиться чимало ідей та думок, якими так хочеться поділитися з іншими, але тим не менше часом стаєш довго думати як це краще подати та із чого краще розпочати. Розпочну мабуть із того, що сьогоднішня замітка буде корисною для таких же як я господиньок, котрі хочуть гарно прикрасити свої віконечка та зробити це ще й із користю … Щоб промінчики сонця (якщо у вас також сонячна сторона) не надто впиралися у вікна вашої кімнати. Ви скажете, що вихід дуже простий – купити жалюзі або ж популярні сьогодні віконні ролети, проте нещодавно я відкрила для себе чудовий спосіб, який не вимагає таких великих витрат, але потребує дещо іншого – лишень трішки вашої фантазії, умінь та терпіння і ви можете братися до роботи по виготовленню жалюзей у свою домівку.

Найперше із чого слід розпочати – так це із вибором тканини для жалюзей. На одному із польських сайтів, дуже талановита майстриня, роботи якої завжди викликають у мене лише захоплення і просто кажучи «радують мою душу», поділилась світлинами своїх власноруч зроблених жалюзей. У неї – це звичайна біла хлопкова тканина у стилі кантрі. Виглядає дуже по-домашньому, просто, але водночас зі смаком. Саме її світлинами проілюстрована дана замітка.
шаблон на картоні
шаблон на тканині

Отож, тканину обрано. Перш ніж приступити до наступного етапу, вам слід добре накрохмалити вашу тканину. По цупкій матерії легше малювати декоративну частину нашої жалюзі (для цього зробіть собі картонний трафарет із тою формою, яку ви хочете надати кінцівці жалюзі). Опісля причепіть трафарет за допомогою голочок до тканини та прошийте його по контурах. Не забудьте залишити невеликий запас, щоб після перевертання назовні, ваша обшита кінцівка гарно вкладалася та не зшивайте кінцівки шаблону повністю … А чому зрозумієте згодом. Розпрасуйте вашу кінцівку. На цьому перша частина роботи завершена.

по контурах
контури з запасом
декоративна частина

З’єднуємо декоративну кінцівку (в необшитий край шаблону, про який йшлося швидше, вкладаємо кінцівку усієї тканини жалюзі та прошиваємо їх докупи ( так виріб матиме акуратний вигляд і назовні і навиворіт, бо не матиме непотрібних швів).

зішите

Останній крок – на механізм, якщо у вас він залишився від старих жалюзей або на нашу округлу поперечину вгорі приклеюємо двохсторонню тасьму та прикріпляємо до неї як звичайні шторки до карнизу, верхню частину наших жалюзей. Таким чином, ви можете знімати виріб, коли його треба попрати або коли вам раптом захотілося назовсім змінити його дизайн, а механізм залишатиметься таким же самим. Усе начебто готово. До праці, як полюбляв казати мені, як студентці мій науковий керівник… Я уже підібрала тканину і обов’язково поділюся з вами світлинами уже із моєї домівки, а ви ще не розпочали свою роботу ?

загортаємо
з дому

P. S. А ще якщо шукаєте готелі Львів ціни, то обирайте такі готелі, які мають гарні жалюзі, бо тоді велика ймовірність що і з іншими речами в готелі буде все добре.