Двері

Стандартна конструкція полотна металевих вхідних дверей: каркас, обшивний лист (внутрішній і/або зовнішній), вертикальні і горизонтальні ребра жорсткості, обробна панель. Щоб виріб став надійним захистом вашого будинку, його доповнюють металевим коробом і системою замикання. У комплектацію входять також петлі кріплення і ручка, а на додачу до дорогої моделі ви отримаєте ще й око, відео- або аудіодомофон, декоративний поріг і стучалку, вентиляційну систему, підсвічування, доводчик, магнітний ущільнювач та інші елементи, покликані зробити експлуатацію двері зручнішою.

В Україні вимоги до вхідних дверей вказані в наступних нормативних документах: ДСТУ Б В.2.6-11-97 «Двері металеві протиударні вхідні в квартири. Загальні технічні умови», ДСТУ 4012.1 -2001.2 «Замки високої безпеки», ДСТУ ENV 1627: 2004 «Вікна, двері, жалюзі. Стійкість до злому», ДСТУ 4547: 2006 «Вікна. Двері і жалюзі. Кулестійкість. Вимоги та класифікація». Відповідно до них допустимі розміри вхідних отворів в багатоповерхових будинках масових серій – 200 х 90 і 210 х 100 см (двері таких габаритів представлені у всіх виробників).

У будинках котеджного типу все підпорядковується задуму архітектора. Крім звичних одно- моделей в особняках встановлюють одностулкові конструкції з верхньою і бічною фрамугою, одностулкові з однією верхньою і двома бічними фрамугами, двостулкові, двостулкові з бічною фрамугою, двостулкові з верхньою і бічною фрамугами.

Фрамуга – додаткова стулка, як правило, меншого розміру, ніж основне полотно. Двері з бічною фрамугою часто ще називають полуторними. Вироби нестандартної конструкції можна знайти в колекціях багатьох фабрик, але виготовляють їх на замовлення відповідно до габаритів вашого прорізу.

Надійна основа

Каркас металевих вхідних дверей сьогодні в більшості випадків виготовляють з катаних або гнутих профілів складного перетину. Головна перевага цієї технології в тому, що виробник не обмежений розмірами, що задаються металопрокатом, і може збільшити товщину полотна без обважнення конструкції і перевитрат матеріалу. До того ж в такий каркас можна врізати отвори для замків, не втративши при цьому стійкості дверей до навантажень різного характеру.

Щоб уникнути зварного шва, який знижує міцність виробу, між каркасом і зовнішнім сталевим листом часто згинають обшивку, формуючи, таким чином, і торцеву поверхню, і силовий каркас. Подібна конструкція універсальна з точки зору дизайну двері: облицювання не клеять, а закріплюють знімними монтажними куточками, що дозволяє в будь-який момент замінити обробку.

Двері, які виготовлені по гибочно-профільній технології, монтують зі збереженням додаткового контуру, який забезпечує звуко і теплоізоляцію. Всередині полотна розташований технологічний паз, його головна функція – утримувати листи ущільнювача.

Якщо є необхідність в конструкції підвищеної міцності, резонно придбати модель з подвійним листом обшивки. Такий варіант, з одного боку, істотно ускладнює вхідні двері і дає додаткове навантаження на отвір і короб, але, з іншого боку, надійно захищає доступ до ригелів. Оптимальна товщина металевого листа – 1,2 мм, але існують також вхідні двері з обшивкою в 2,5 мм. Як матеріал використовують сталь, рідше – алюміній (хоча насправді алюмінієві двері теж добре себе зарекомендували).

Технологія бронювання

Вибираючи двері, споживач в першу чергу звертає увагу на її стійкість до злому. Провідні компанії регулярно простежують кримінальну статистику і, з огляду на найбільш поширені способи злому, конструюють вироби, що відповідають сучасним вимогам до безпеки. Так, український ринок ще недавно був переповнений конструкціями, обладнаними бічними штирями, які не дозволяли зняти двері навіть при зрізі петель. Однак щоб зрізати петлі, необхідно використовувати болгарку, а це досить гучний процес, тому зловмисники використовують більш тихі методи.

Найпопулярніші серед них – віджимання ломом, перепилювання, висвердлювання. Компанія «ТОРЕКС» розробила спеціальний замок Blockido, конструкція якого дозволяє уникнути подібних неприємностей. Засуви замку з вирізаними зачепами в робочому положенні ригелів не вступають в контакт з отворами в дверній коробці. Але при спробі злому методом віджимання висуваються і зачіпляються за коробку. При цьому чим з більшою силою ви натиснете на двері, тим міцніше буде зачіп пазів.

Тихіші, так звані інтелектуальні, методи злому, на відміну від силових, залишають зовнішній вигляд, конструкцію дверей і замка неушкодженими. До них відносять підбір ключа, розтин замка відмичкою, бампінг (вибивання штифтів за допомогою спеціального ключа і молотка). Надійний спосіб захистити свій будинок – встановити в двері кілька замків різних типів, наприклад сувальдний, який важко розкрити грубою силою, і циліндровий, що не піддається відмичкам. Сьогодні також досить часто застосовуються автоматичний електронний (приводиться в дію від сигналу різних датчиків, наприклад складальної клавіатури або дистанційного пульта) або електромеханічний (може управлятися дистанційно і за допомогою ключа) замок, розкрити який ще складніше.

Оздоблення зі смаком

Вхідні двері – предмет і інтер’єру, і екстер’єру, тому їх зовнішній вигляд повинен вписуватися в стиль вашого передпокою, гармоніювати з фасадом будинку, садом. Фабрики, що спеціалізуються на випуску цієї продукції, весь час відстежують тренди інтер’єрної моди і щороку пропонують нові варіанти обробки. Одна з останніх тенденцій – дизайн вхідних дверей повинен повторювати міжкімнатні моделі або наслідувати їх. Головна функція останніх – доповнювати обстановку кімнат, оформлених в різних напрямках, тому до проектування стулок підходять з особливим трепетом.