гості

«Відчувайте себе як вдома», часто ми говоримо своїм друзям чи рідним, які приїхали до нас погостювати не на один день. Промовляючи такі слова, ми перш за все прагнемо, щоб наші гості відчували себе комфортно у чужому для них домі, не соромились брати речі, які їм потрібні, могли сказати, що їм хочеться та просто були у своїй тарілці, але … Насправді, ми можемо думати зовсім інше. Не тому, що ви сказали це мимоволі, ні… Пояснення тут просте – кожен дім, як не крути, має свої правила, ви вже з’єдналися з ними невидимою ниткою, і вам доволі важливо, щоб її не зачепили. Тому, мабуть, лише закінчений егоїст сповна використає вашу пропозицію (самовільно розпоряджатиметься вашими речами, не прибиратиме за собою у кімнаті, тощо). Маєте надто нав’язливих друзів, тоді відкиньте толерантність та чітко визначте межі дозволеного. Так буде краще для вас та й для них, ніхто не буде ображеним до кінця гостини.

В житті є один невеликий парадокс. При тісному контакті люди можуть заважати один одному, можливо це така наша психологія ? Тому, якщо ви хочете залишатись привітною господинею, хочете, щоб до вас завжди хотілося приїжджати, тоді перетворюйтеся на дипломата, не капризуйте, не ображайтеся по дрібницях. Не тільки ви, але й вас будуть оцінювати. До приїзду гостей добре приготуйтесь. Зробіть генеральне прибирання, сховайте все інтимне та важливе для вас. Хороша господиня не забуватиме про смачну гостину (купіть достатньо продуктів, приготуйте щедрий прийом, завжди дослухайтесь до побажань кожного гостя).

на кухні

Кімната для гостей повинна бути не гіршою за готельний номер, а навіть й кращою. Застеліть на ліжка чисту постільну білизну без плям чи дирочок. Обирайте приємні тони та візерунки. Положіть для кожного по дві подушки, дайте додаткове тепле покривало чи одежу для сну, халати, якщо такі потрібні. Положіть у ванній кімнаті додаткові рушники, тапочки, косметичні засоби. Подивіться чи достатньо у шафці вішалок. Для додаткового затишку, поставте усюди свіжі квіти, свічечки чи м’які іграшки, якщо знаєте, що буде дитина. Може це й дрібниці, але гості їх оцінять. (Та до слова, гарну постільну білизну, можна купити, зокрема на сайті http://postelko.com.ua/catalog/postel-noe-bel-e/)

постіль

Господині належить усілякими способами веселити своїх гостей. Та у всьому потрібно мати міру. Зайвий раз розпитуйте про вподобання друзів (не виганяйте їх на ранкову пробіжку, як вам самій уже звиклося). Найбільш вірогідно, що вам привезуть подарунок. Як би він вам не сподобався, проявіть витримку та покажіть, що ви раді. Якщо вам захочеться, можете й собі приготувати якийсь сюрприз, це точно буде не зайвим.

за келихами

У день приїзду ви маєте бути особливо уважною до приїжджих. Нагодуйте всіх досита (3 рази на день), більше спілкуйтесь з друзями, запропонуйте їм не соромитись та брати їжу самим. Якщо вони хочуть допомогти вам по господарству, не відкидайте такої ініціативи. Так буде краще для усіх, і вам в першу чергу. Не знаю як ви, а я від постійного спілкування часто втомлююсь, тому хоча б на декілька хвилин люблю побути наодинці. Як на мене, це тактовно і по відношенню до приїжджих, які теж можуть хотіти побути самими.

Покажіть вашим друзям не лишень їх кімнату, але й усі інші приміщення будинку чи квартири. У цей же час вкажіть про деякі правила, яких таки потрібно дотримуватись у вас вдома. Завжди знайте міру, це ж все таки не тюрма і не музей. Суцільні «не можна» нікому не сподобається. Розподіліть свій режим дня. Найважче буде із сніданками, бо ми ділимося на «жайворонків» та на «сов». Спільно вирішуйте – снідаєте ви окремо чи разом, в іншому випадку всі будуть очікувати на запрошення до столу від вас. Ніколи не будіть своїх гостей, нехай сплять, скільки їм потрібно. Бачите, що дехто веде себе не добре, то зверніть йому увагу, але не при усіх, а коли ви будете наодинці.

Час від часу нам доводиться приймати не лише запланованих гостей, але й таких, які спонтанно вирішили у вас погостити («проїжджали повз»). Як говорить етикет та й наша людяність – «завжди прийміть людину у себе вдома та віддайте гостю все саме найкраще». Та не забувайте і про себе. Не соромтесь сказати, що ви зайняті та не можете надати їм тривалого прийому (маєте кудись їхати чи просто навалилось роботи). Вони вас краще зрозуміють, ніж коли ви вдаватиме доброзичливість, а всередині все кипітиме від незадоволення. А згодом, ненароком воно може вилитись на гостей та перерости у конфлікт.

Хтось скаже, що гостей приймати справа нелегка, але помилятиметься той, хто боїться труднощів і цього не робитиме. Бо найголовніше – вміти домовлятися з іншими, вміло пояснювати межі дозволеного, та й звичайно бути завжди турботливими, дбайливими, радісними та щирими, ось тоді можна назвати вас – справжньою господинею. Тоді ваша домівка стане домом не тільки для вас. Хіба це не чудово ?