Песик зимою

У зимовий період часу організм тварини трохи слабшає. Саме тому дуже важливо забезпечити йому правильний догляд в даний час. Тому ще задовго до настання холодів необхідно задуматися про особливості догляду за своїми домашніми тваринами, щоб у майбутньому уникнути безлічі проблем, пов’язаних з погіршення загального самопочуття і стану пса.

Перш за все, потрібно замінити миску для їжі. Якщо до цього ви насипали їжу собаці в металеву ємність, замініть ще пластиковим або ж керамічним контейнером. Однак звертайте увагу на якість виконання виробу. На ньому не повинно бути ніяких пошкоджень, подряпин і відколів.

Також необхідно розібратися з раціоном собаки. Якщо влітку псу необхідно досить багато пити, щоб пережити сильну спеку, то в зимовий період часу буде потрібно забезпечити тварину потрібною кількістю енергії. Саме тому рекомендується дещо збільшити розмір порцій, а також переглянути калорійність продуктів.

Якщо ж собака знаходиться на сухому харчуванні, взимку слід перевести її на корм для активних особин. Однак потрібно підібрати якісну їжу, в складі якої присутні натуральні продукти. До того ж в такому харчуванні не допускається присутність консервантів, барвників і підсилювачів смаку.

Крім цього в зимовий період часу будь-який пес потребує достатньої кількості вітамінів групи «В» і «Е». Тому якщо тварина знаходиться на натуральній їжі, придбайте для неї спеціальні вітаміни для собак.

Тепер трохи про купання. Як би сильно тварина не любила водні процедури, в зимовий період часу їх кількість буде потрібно дещо скоротити. Крім цього буде потрібно після ванни ретельно просушити шерсть тварини, щоб вона у жодному випадку не простудилася.

Гуляти з собакою на вулиці потрібно не більше 20 хвилин. Ніколи не водіть її по заметах і льоду, щоб виключити ймовірність пошкодження мочок лап, адже ніхто не знає, що знаходиться під льодом або ж сніжним комом.

Ну і, звичайно ж, якщо говорити про маленькі породи собак, їх необхідно в обов’язковому порядку тепліше одягати на вулицю. Тому заздалегідь обзаведіться відповідним светриком, комбінезоном і череівиками. Тільки в цьому випадку можна запобігти переохолодженню.

P. S. Часто любителі собак сперечаються щодо нюансів догляду за своїми четвероногими улюбленцями, і часом такі суперечки не менш палкі, ніж, скажімо, суперечки азартних гравців щодо того, чи є блекджек самюо легкою грою. А знайти відповідь на це питання можна на сайті http://www.moda.ru/content/id/40093/61649/.