поєднання
Сім кольорів веселки, а також різні її тони розфарбовують наше життя в різнокольорові барви. Тільки в поєднанні вони творять неймовірну композицію, яка впливає на настрій людини, надає хороший настрій, надихає … Тому є таким важливим правильний вибір потрібних кольорів у вашому будинку, які зробили б його не тільки красивим, стильним або як прийнято говорити сьогодні «модним», але при цьому теплим, затишним і комфортним для вас і всіх членів сім’ї, гостей.

Але для того, щоб правильно підібрати кольорові гами кожної із кімнат дому, потрібно в першу чергу, уявляти собі хоча б у загальних рисах, що саме ви хочете бачити, для чого призначена ця кімната, і безумовно знати значення тих кольорів, які вам подобаються, їх вдале поєднання з іншими кольорами.

Як відомо, всі кольори діляться і відносяться до декількох груп. До теплої групи відносяться: червоний, оранжевий, жовтий, зелений і їх відтінки. Холодну групу складають: синьо-зелений, фіолетовий, блакитний, синій і їх відтінки До ахроматичних або ж до нейтральних кольорів входять: білий, сірий, чорний. Абсолютно кожен з цих кольорів впливає на психологічний настрій людини, але по різному. Щоб вибрати гарне колірне рішення оформлення кімнати, варто знати характеристику кожного кольору.

Білий колір – є символом чистоти, невинності і радості. Дуже часто дизайнери використовують саме його для візуального розширення маленького приміщення. Крім того, білий – дуже універсальний колір, він поєднується з будь-яким іншим кольором і відтінком. Найвдалішою комбінацією білого кольору є наступне його поєднання: білий-червоний-пісочний, білий і бежевий, білий-чорний та білий, жовтий і рожевий.

білий

Використовуючи чорний колір, можна вигідно підкреслити будь-який тон. Як правило, дизайнери і психологи не рекомендують захоплюватися при оформленні приміщення чорним кольором, тому що людині не дуже комфортно довго перебувати в ньому. Чорний колір може викликати депресію і апатію, тому його не можна використовувати в оформленні дитячої кімнати. При оформленні інших кімнат, вдалою комбінацією з чорним буде комбінація: чорного-білого-зеленого, чорного-білого-жовтого (оранжевого), чорного-білого і червоного.

чорний

Сірий колір відноситься до нейтральних кольорів, означає розважливість і недовіру. Дизайнери поєднують його в досить різних комбінаціях і рекомендують використовувати для оформлення спальні, поєднуючи його в таких композиціях як: сірий – жовтий – зелений; сірий – білий – червоний; сірий – білий – блакитний; сірий – білий – зелений; сірий – білий – бежевий – коричневий.

сірий

Коричневий колір означає впевненість, традицію, консерватизм. Оформлення кімнати в коричневому тоні додасть благородства приміщенню. Але краще з ним не перестаратися і не використовувати як домінуючий колір в оформленні, тоді коричневий може викликати духовне виснаження. Цей колір добре поєднується з рожевим і білим, білим і зеленим, бежевим і жовтим.

коричневий

Червоний колір асоціюється з енергією, успіхом, любов’ю, пристрастю, напругою, владою, сексуальністю. Надмірна кількість червоного в оформленні інтер’єру може стати причиною дратівливості, бо він має властивість збуджувати. В поєднанні із іншими тонами, червоний добре використовувати при оформленні кухні, вітальні, ванної, передпокою, їдальні. В інтер’єрі кухні, він позитивно впливатиме на ваш апетит. Вдалою комбінацією червоного є: червоний – жовтий – помаранчевий – білий; червоний – білий – сірий; червоний – білий – чорний.

червоний

Помаранчевий – теплий і життєрадісний колір. Не секрет, що він має функцію збуджувати на апетит і покращувати настрій, але якщо ви не хочете постійно відчувати почуття голоду, не використовуйте його при оформленні спальні і робочого кабінету. Крім того, помаранчевий – звужує приміщення. Він буде добре поєднуватися з персиковим та шоколадним тоном, а також з фісташковим кольором.

оранжевий

Жовтий колір – символ багатства, світла і бадьорості. Жовтий має властивість зеленого і червоного кольорів, є кольором життєрадісності і родючості. Він добре поєднується як з холодними, так і теплими кольорами і відтінками. Як твердять психологи, жовтий – добре стимулює мозкову діяльність. Дизайнери використовують його для розширення простору. Вдалою комбінацією є – жовтий – бузковий – білий, жовтий – білий – чорний (сірий); жовтий – зелений – помаранчевий; жовтий – молочний – коричневий – сірий.

жовтий

Зелений колір – колір природи, гармонії, юності, свіжості і надії, він допомагає сконцентрувати увагу людини. Разом з жовтим, він символізує активність і зростання. Синій і зелений кольори діють заспокійливо на психологічний стан людини, перемагають втому. Хорошим поєднанням зеленого є: зелений – фіолетовий – білий; зелений – жовтий – білий.

зелений

Блакитний колір як правило асоціюється з легкістю, безпосередністю і безтурботністю. Фахівці не рекомендують поєднувати блакитний колір в інтер’єрі кухні, тому що він знижує апетит. Якщо у вас маленьке приміщення і ви хочете його розширити, то блакитний колір вам у цьому знадобиться. Самою вдалою комбінацією з блакитним є: жовтий – білий – синій; блакитний – жовтий – зелений; блакитний – білий.

голубий

Синій є кольором, який допомагає розслабитися і заспокоїтися. Темно-синій колір асоціюється з авторитетом, вірністю і добротою. Саме такі заспокійливі властивості синього кольору дозволяють використовувати його в оформленні місць відпочинку, наприклад, спальні. Але як і блакитний, синій колір не рекомендують використовувати в інтер’єрі кухні. Синій добре поєднується з білим і жовтим, жовтим і зеленим, помаранчевим, білим, бежевим і чорним.

синій

На думку фахівців, надмірне використання фіолетового кольору може викликати в людині апатію, тому краще не використовувати його як домінуючого кольору в оформленні кімнат. Але фіолетовий має і позитивний вплив, він добре впливає на серцево-судинну систему, у поєднанні з жовтим і помаранчевим він сприяє підвищенню самооцінки. У більшості випадків, при оформленні інтер’єру дизайнери використовують частину фіолетового кольору – бузковий відтінок. Як і всі тони холодної групи, фіолетовий, буде звужувати Ваше приміщення. Вдалою комбінацією з фіолетовим є поєднання: фіолетового і бежевого; фіолетового, зеленого, сірого і білого, фіолетового, сірого і чорного.

фіолетовий

Як бачимо з характеристики кольорів, практично всі світлі кольори і відтінки розширюють простір, а темні, навпаки – зменшують. Тому якщо у вас занадто низька стеля, пофарбуйте його в світлий колір і вона візуально підвищиться. Коли стеля є високою, тоді вибирайте темний колір і вона здаватиметься нижчою.

При оформленні кімнат, в яких хороше освітлення, використовуйте навпаки холодні кольори, якщо ж вони розміщені на холодній стороні, тоді зробіть їх теплими за допомогою теплих кольорів і відтінків.

І наостанок, при оформленні кімнати не використовуйте більш ніж п’ять кольорів.