фото
Сучасна організація простору у квартирі чи будинку обмежується якнайменшою кількістю предметів. Але за це вони повинні бути якісними, доцільними для даного інтер’єру та недешевими. Епоха сьогодення не є романтичною і сентиментальною, люди вже не бачать змісту у зберіганні старої переписки (її місце цілковито поглинув інтернет) та засохлих квітів. У ХХІ ст. хочеться більше простору, світла, лаконічності. Все більше докладаються зусилля, щоб позбутися в помешканні усього непотрібного: недоречних прикрас та дешевизни. Щоб правильно облаштувати помешкання слід керуватися простотою і естетичним смаком, але не жадобою блиску чи чудовою презентацією.

Такого підходу щодо облаштування слід дотримуватися для усіх кімнат квартири чи будинку. Не виняток в цьому і спальня.

Величина спальні має відповідати кількості людей, які сплять у ній. На думку деяких лікарів на одну особу потрібно щонайменше 32 м простору. Спання у задушливій кімнаті не приносить жодної користі. Людина відчуватиме себе змученою, невиспаною, у неї може боліти голова. Саме тому спальню потрібно добре провітрювати. Коли хочемо мати добрий настрій і здоров’я, варто позбутися у ній важких за своєю фактурою предметів (тугих штор, ворсистих килимів і т. ін.), що заважають проникненню кисню та сонця в кімнату, а також вбирають надмірну пилюку. Бо чим більше в спальні свіжого повітря, тим здоровішим буде ваш відпочинок.

Вікна у спальні мають бути великими, а на них лишень тонкі тюлі. Вибирайте заслони не надто темних відтінків, із натуральних тканин, що пропускатимуть повітря (льон, батист, тощо). Краще мати дві пари, щоб часто їх змінювати. Досить практичними та гарним виходом для кімнат, що виходять на сонячну сторону будуть жалюзі або популярні тканинні ролети.

гардини у спальні

Не шкодуйте гроші на якісну підлогу у спальні. Краще, якщо це буде паркет, натуральна деревина або хороший ламінат. Біля ліжка можна встелити невеликий килимок (також із натурального матеріалу), який можна часто витріпувати. Гарним доповненням, а це вважається гарним тоном сьогодні, може бути килимок, зітканий вручну із ниток, неодмінно у етностилі.

етнокилимок
килимок

Колір стін повинен бути приємним для ока та не викликати зайвого збудження. Як відомо, кожен колір певним чином може впливати на емоційний стан людини. Мабуть, не випадково, колір стін у спальні є завжди світлим, а от відтінки обираються уже на розсуд самих господарів.

кольори ніжні
кольори яскраві

Беззаперечним є той факт, що картини в домі додають йому певного стилю та затишку. А про господарів говорять, що вони є надзвичайно творчими людьми. Хочете розвісити якісь картини у вашій спальні ? Не зупиняйтеся на надто важких по сюжету роботах. Надайте перевагу легким, у спокійній кольоровій гамі, малюнкам.

над ліжком

Облаштування спальні не вимагає такої великої кількості меблів, як скажімо вітальня. Воно може бути зовсім лаконічним та зручним для відпочинку. Достатньо буде у ній – ліжка (великого або малого), шафи, двох нічних столиків біля ліжка, тумби із дзеркалом для господині. І знову ж таки, звертайте увагу на якість меблів. Вибирайте натуральні матеріали (дуб, сосну, якісний пластик, плетені з лози чи ін.), але не ДСП чи безліч замінників, які хоч і коштують недорого, але мають не вельми хороший вплив на здоров’я.

дубова
плетені корзини

Розташування меблів у спальні є окремим питанням. Спеціалісти по фен -шую вже розробили певні поради щодо цього. Зупинимося лише на тому, що ліжко не повинно стояти навпроти вікна, щоб ранкове сонячне світло не будило вас передчасно та навпроти дверей, бо подейкують, що це погана прикмета. Інші меблі розставляйте так, щоб вам було зручно.

покривало

І наостанок, напевне ніщо так не прикрашає дім, як цікаві та дорогі серцю дрібнички у ньому. Це, звичайно, і гарне покривало на ліжку, і візерунчасті подушечки на нім, а ще керамічні горшечки із квітами на підвіконнях та на столі, фотографії у рамочках на стінах чи колоритні лампи біля ліжок. У доборі усього цього не має певного правила, усе залежить лишень від смаку та бажання самої господині. Тому довіряйте своєму смаку, можете скористатися нашими порадами, але завжди робіть своє житло зі смаком та комфортом для себе та своєї сім’ї.