модульні сходи

Будівництво заміських будинків, дач і котеджів, які мають більше одного поверху, ніколи не обходиться без установки спеціальних сходових конструкцій, які забезпечують наше комфортне переміщення по приміщеннях. На вітчизняному будівельному ринку існує величезна різноманітність таких виробів, і кожен покупець може вибирати модель, що оптимально підходить власним запитам, відштовхуючись від потреб в плані практичності та надійності.

Модульні сходи є одним з найбільш популярних варіантів конструкцій, що встановлюються між поверхами, вони представляють собою практичну і надійну продукцію, яка, крім іншого, продається за досить прийнятними цінами і доставляється на об’єкт без особливих проблем.

Основні переваги модульних сходів

Після появи на зарубіжному ринку кілька десятиліть тому, модульні сходи стали різко витісняти більш масивні аналоги, які відрізнялися не надто привабливим зовнішнім виглядом і складністю в монтажі. Популярність збірної продукції обумовлена цілим рядом вагомих переваг:

 • такі вироби відмінно впишуться в домашню обстановку, виконану практично в будь-якому дизайні і стилі;
 • модульні сходи легко виробляються і збирається на об’єкті в найкоротші терміни і не вимагають для цього використовувати будь-яке спеціалізоване будівельне обладнання;
 • сходові конструкції модульного типу можуть бути встановлені в приміщеннях з низькими стелями;
 • модульні сходи мають максимально доступну для споживачів ціну.

Спеціальна технологія виробництва модульних сходів дозволяє не просто випускати різноманітні деталі майбутньої конструкції (різний дизайн, форма, колір), але і надає підрядникам можливість самостійно регулювати висоту підйому сходинок, підлаштовуючи цей параметр під потреби конкретного замовника.

На відміну від більш масивних аналогів, де мається на увазі створення цілісної конструкції, навантаження на модульних сходах виявляються на основний опорний стовп. Це дозволяє полегшувати виріб і робити його більш привабливим, без необхідності витрачати додаткові кошти на посилені підстави. Саме такий підхід обумовлює простоту установки і, в цілому, раціональність придбання збірних сходових конструкцій від провідних світових та вітчизняних виробників.

модульні сходи

Детальніше про модульні сходи

Якщо говорити більш конкретно про складові деталі модульних сходів, то кожна з них (крім самих ступенів, вироблених, в більшості випадків, з деревини) виготовляється з високонадійних металів. Модулі з’єднуються між собою міцним і здатним витримати серйозні навантаження каркасом, на який в майбутньому встановлюються ступені.

Далі, за запитами клієнтів, підрядники можуть змонтувати поручні і балясини, для виробництва яких можуть бути використані самі різні матеріали (дерево, сталь, пластик).

Самі модулі можуть бути декількох різних типів, і їх особливості впливають на методику складання загальної конструкції:

 • литі (або зварні) модулі, які мають цільну структуру і легко регулюються по висоті підйому до потрібного рівня;
 • модулі, що складаються з двох окремих частин (труба з фланцем і цілісна деталь з кількома короткими трубками з боків);
 • запчастини, чия конструкція складається з великої кількості окремих елементів.

Останній тип модулів має особливо привабливий зовнішній вигляд, так як всі кріплення таких модульних сходів заховані всередині конструкції. Правда, привабливість готового виробу пов’язана з додатковими витратами – такі конструкції обійдуться замовникам трохи дорожче, ніж сходи, що складаються з зварних модулів.

Як проходять монтажні роботи модульних сходів?

Хоча конструкції, що збираються з декількох окремих елементів, виділяються серед аналогів більш полегшеною процедурою монтажу, їх установка також планується за заздалегідь визначеною методикою, в якій можна виділити кілька послідовних кроків:

 • для початку необхідно грамотно визначити місце під установку основного опорного елемента (металевого стовпа), так як саме на нього в подальшому виявляється основна частина навантаження;
 • опора закріплюється спеціальними шурупами, що йдуть в комплекті з будь-якими модульними сходами;
 • визначається положення першої направляючої ступені, від розташування якої залежить майбутній дизайн і практичність конструкції;
 • встановлюються інші ступені;
 • завершальним етапом робіт є установка елементів декору (поручнів, балясин і так далі, якщо такі елементи є в комплекті і передбачені проектом).

В цілому, сам монтаж модульних сходів, як можна помітити з наведеного списку, не містить яких-небудь глобальних робіт, пов’язаних з великими трудовитратами. Але проводити установку конструкції все ж рекомендується із використанням послуг кваліфікованих майстрів, які зможуть якісно визначити найбільш підходяще для неї місце.

модульні сходи

Чи існують які-небудь недоліки сходів модульного типу?

Як і будь-який інший будівельний виріб, модульні сходи не позбавлені недоліків. Наприклад, найпомітнішим негативним моментом є необхідність в постійному контролі цілісності самих сходів. Модульні елементи і кріплення можуть поступово розбовтуватися, особливо якщо ви постійно переміщується між поверхами, так що замовникам необхідно бути готовими до періодичних робіт по ліквідації наслідків експлуатації.

Як правильно вибрати модульні сходи?

Модульні конструкції розрізняються між собою не тільки за специфікою самих складових частин, але і за загальним виглядом. На практиці виробниками встановлюються такі категорії модульних сходів:

 • звичайні маршові (найбільш практичний варіант, проте не самий компактний-такі сходи досить громіздкі);
 • більш компактні гвинтові (конструкції займають мінімальну кількість місця, але не можуть похвалитися зручністю під час експлуатації);
 • поворотні сходи з майданчиками (мають один і більше поворотних сегмента, займають не дуже багато вільного простору і, в цілому, є досить зручними в експлуатації моделями).

Необхідно пам’ятати, що, незалежно від форми, кожні модульні сходи оснащується спеціальним елементом – косоуром, який є центральною складовою будь-якого модульного вироби. Косоури встановлюються на спеціальні кронштейни або кріпляться безпосередньо до стінки – тут все залежить від передбачуваного розміщення конструкції в приміщенні.