мірт

Мірт – принесе удачу шлюбу, уже зрілій сім’ї – додасть миру та щастя. В багатьох країнах світу мірт вважається кращим дарунком на весілля.

Цей вічнозелений чагарник/дерево відноситься до сімейства міртових, поширених в Північній Африці, Західній Азії, на островах Карибського моря, Флориді, на Азовських островах, в Середземноморській області Європи. У перекладі з грецької, мірт звучить як «бальзам». І не випадково, листя рослини забезпечене численними дрібними залозами, які й виділяють ароматні речовини та ефірні масла.

закладка з травичкоюДля замітки Мірту не завадить яскраве, але розсіяне світло. Взимку його розміщають в найбільш освітлені місця. Вазон можна виставляти на відкрите повітря, в місце, куди не потрапляють промені прямого південного сонця. Найкраще рослині у прохолодних приміщеннях. В іншому випадку, при теплому й сухому повітрі, мірт скидає листочки. Та не потрібно хвилюватися, якщо продовжити помірний полив деревця – навесні воно знову зазеленіє, але цвісти швидше за все не буде. Оптимальна вологість повітря для мірту 60 %, тому старайтесь його регулярно обприскувати влітку та зовсім цього не робити взимку. Щодо поливу, то у весняно-літній період деревце любить рясне і регулярне поливання ( у міру висихання землі), взимку – полив краще обмежити. Пересадку мірту найкраще робіть 1 раз в 3-4 роки. У горщику обов’язково залишають місце для дренажу. Горщики для міртів беруть невеликі, щоб рівно розмістилася коренева система рослини.

аіхрізол

Аіхрізон або «дерево любові», «дерево щастя». Таку назву надав рослині народ, можливо, зовсім не випадково. Говорять, що вона насправді приносить щастя та любов у кожну домівку.

Батьківщиною її є Канарські, Азорські острови, Марокко, Мадейра, а також Португалія. Розростається аіхрізон у щілинах скал. Він – зовсім не високий, не більше 40 см. заввишки. Листя його подекули нагадують сердечка, можливо, за таку форму аіхрізон носить таку романтичну назву. Хто зна…

закладка з травичкоюДля замітки Аіхрізон любить яскраве, розсіяне світло, але без потрапляння прямих сонячних променів. Для рівномірного росту, вазон час від часу слід повертати у різні сторони. У весняно-літній період, найкращою температурою для нього буде – 20-25 %, в осінньо-зимовий – 8-10 %. Не ставте аіхрізон поблизу обігрівальних приладів. Він добре переносить сухе повітря, тому в частому обприскуванні не має необхідності. Лише подекули , промивайте листочки вазону під теплим душем. Щоправда, в осінньо-зимовий період така процедура не корисна. Поливати аіхрізон слід регулярно, але субстрат має просохнути до половини горшка. Зимою полив потрібно зменшувати та не допускати до зморщення листочків. Пересаджуйте рослину по мірі необхідності, найкращою порою є весна. Коренева система у вазона неглибока, тому горшки беріть невисокі. На дні горшечка розмістіть хороший дренаж. Після пересадки перше поливання має бути через 5-6 днів, в залежності від розміру горшка.

P. S. А еще Аихризон будет гармонично смотреться почти в любом интерьере, будь-то гостиная, спальня с ортопедическими матрасами, или же кухня.