гібіскус
Гібіскус або китайська роза – принесе у ваш дім пристрасну любов та запальні відносини. Тому, якщо ви прихильник особливо теплих відчуттів – ця рослинка для вас.


закладка з травичкою

Для замітки Ця вічнозелена рослина, дерево або кущ належить до сімейства Мальв. Росте вона здебільшого в тропічному регіоні – Індонезії, Південному Китаї, островах Гаїті, Фіджи, Суматрі, Яві та на Шри-Ланці. Через велику любов до вологи, гібіскус ще називають «болотяною мальвою». На Гаваях – це «квітка прекрасних жінок».
Досить цікаво, що різновид гібіскуса, а саме гібіскус китайський добре освіжає та очищує повітря. Він відновлююче впливає на хворі та пониклі рослини, що ростуть поряд з ним.
Доглядати за рослиною слід наступним чином: ставте вазон у добре освітленому, але не сонячному місці. В теплі дні можна винести його на свіже повітря (балкон, сад). Якщо у вас немає такої можливості, то пам’ятайте про регулярне провітрення кімнати. В осінньо-зимовий період уникайте протягів. Як бачимо освітлення для гібіскуса є дуже важливим, в іншому випадку рослина може зовсім не цвісти. Оптимальна температура для нього становить 20-22°C влітку та 14-16° C – зимою. Пам’ятаєте про «болотяну мальву» ? Отож, квітка потребує частого обприскування, але дивіться, щоб вода не потрапляла на квіти, які можуть в результаті покритися негарними плямами. Вологість можна підтримувати й за допомогою мокрої ганчірки чи зволоженого керамзиту, але так, щоб дно вазону не торкалось води. В період цвітіння гібіскус поливайте досить рясно, по мірі висихання землі вазона, зимою – помірно, через 2-3 дні після висихання. Не допускайте пересихання чи надмірного зволоження квітки. Воду із підставки зливайте уже через півгодини після поливу. Навесні пересаджуйте та обрізайте пагінці (для швидшого та пишнішого цвіту) молодого гібіскуса. Горшечок для нього має бути трішки (приблизно на 2-3 см.) більшим за попередній. У надто великому горшечку, рослина даватиме лише нові листочки та не цвістиме. Дорослий гібіскус переміщайте у новий горшечок раз на 3-4 роки.

хойя

Хойя або рослина-валентинка, – так називають одну із різновидностей хойі – Гойю Керрі. На день святого Валентина, у багатьох країнах світу, її дарують замість привітальної листівки, можливо, через саму форму вазону, який схожий на велике зелене сердечко. Спеціалісти фен-шую твердять, що вона оберігає сімейне  щастя …

закладка з травичкою

Для замітки   Дана різновидність хойі прийшла до нас із Таїланду, де її знайшов та дослідив ботанік Керрі. Зустрічається вона і в Китаї.

Єдиною проблемою у догляді за рослиною для усіх квітників є її повільний ріст. Протягом 3 місяців вона може випустити лише два нових листочки. В усьому іншому проблеми немає. Поливати хойю слід 1 раз в тиждень, зовсім трішки обприскувати. А от перезволоження вазону зовсім не на користь, про це він розповість вам формою своїх листочків. Якщо вони скручені до низу – зменшіть частоту поливу. До речі, листя буде в’янути і при поганому освітленні, тому не ставте рослину на шафу. Освітлення має бути дуже хорошим, але не сонячним. Найкращими для неї будуть підвіконня, спрямовані на захід та північ. І навіть на них, старайтесь затуляти хойю іншими вазонами, щоб створилася «сітка світла–темряви». Температура весною та літом має бути кімнатною, а от взимку можете зберігати її в прохолодному місці. Як твердять досвідчені квітники, цвіте хойя зеленкувато-жовтими квітами. Пересаджувати її слід при крайній необхідності, щоб зайвий раз не турбувати кореневу систему рослини. Отака вона жива валентинка, дуже гарна, але на листочки і цвіт якої, як і на справжнє кохання, слід чекати доволі довго.

P. S. А загалом самими справжніми квітами щастя є квіти подаровані жінці від чистого серця. Причому навіть не так вже й важливо чи вони куплені на спеціалізованому сайті, як от http://arenaflowers.by/kupit-rozy-v-minske або зірвані десь на лісовій галявині.