Купівля нерухомості чи оренда

Що краще: орендувати або купити? У той чи інший момент більшість дорослих задають собі це питання. Існує безліч факторів на користь обох варіантів, але те, що підходить одній людині, може виявитися неправильним для вас. Щоб допомогти вам прийняти рішення, ми описали кілька переваг і недоліків кожного з цих варіантів.

Переваги купівлі нерухомості

Стабільність

Особисто, однією з найбільших переваг у домоволодінні була стабільність і відчуття приналежності, яке люди ніколи не зможуть відчути під час оренди.

Сам господар у своєму будинку

Я люблю прикрашати. Я люблю організовувати свій простір таким чином, щоб він здавався мені по-справжньому унікальним. Коли ви володієте своїм будинком, можливості для вдосконалення та персоналізації дійсно безмежні. Вам не потрібно питати дозволу щоб пофарбувати кімнату, зробити перепланування… або навіть завести собаку.

Нарощування капіталу

Купівля нерухомості, нехай і через іпотеку має ще одну важливу перевагу, яка полягає в тому, що це інвестиція у ваше майбутнє. Орендні платежі, з іншого боку, йдуть виключно орендодавцю і збільшують його капітал, а не ваш.

Власний капітал – це справедлива ринкова вартість нерухомості за вирахуванням суми, яку ви все ще повинні виплатити банку. Чим більше ви сплачуєте залишок вашої іпотеки, тим більше зростає ваш капітал.

Крім того, чим більше зростає вартість вашої нерухомості, тим більше збільшується і ваш капітал.

Недоліки купівлі нерухомості

Необхідність ремонту

При оренді нерухомості ремонт – це головний біль орендодавця, при купівлі – це вже ваш головний біль, так як саме ви несете повну відповідальність за ремонт або заміну непрацюючих у вашому будинку предметів. А часом деякі ремонтні роботи можуть бути дуже дорогими. Тому дуже важливо ретельно оглянути будинок перед купівлею.

Високі початкові витрати

Навіть якщо у вас є іпотечний кредит з низьким рівнем початкового внеску, він може бути дуже дорогим на початку домоволодіння. Переїзд, меблювання та оздоблення – все це витрати, які необхідно враховувати на додаток до вартості.

Переваги оренди

Свобода переїзду

Орендуючи житло, ви можете його з легкістю поміняти, якщо вас щось не влаштовує і переїхати в інший район або навіть інше місто. Якщо ви очікуєте зміни роботи або місця знаходження, оренда може бути для вас хорошим варіантом завдяки своїй гнучкості.

Ринкова свобода

Незалежно від того, що робить ринок нерухомості, ви в безпеці і захищені від потенційного зниження цін на житло під час оренди. Вам не потрібно турбуватися про фінансові втрати від продажу вашого будинку.

Менші витрати

Як не крути але орендувати квартиру або будинок по грошах завжди дешевше ніж купити.

Недоліки оренди

Примхи орендодавця

Робота з орендодавцем – це не завжди приємне заняття, особливо якщо орендодавець зі своїми дивацтвами. Також орендуючи квартиру, ви не можете бути впевненими, що в будь-який момент вас не попросять з’їхати.

Правила та обмеження

Живучи в орендній квартирі ви скуті по руках і ногах. Без узгодження з орендодавцем ви не можете зробити ремонт або будь-які серйозні декоративні зміни, тому ви, як правило, застрягли з тим, що маєте. І навіть якщо б ви могли покращувати будинок, ви б таким чином допомогли підвищити вартість житла вашого господаря, а не своє власне.

Обмежений контроль над збільшенням орендної плати

Орендуючи житло, ви в будь-який момент можете зіткнутися зі збільшенням орендної плати, яка також цілком залежить від бажань орендодавця.