дім
„Покажи мені як ти живеш — а я скажу тобі хто ти є” — каже німецька приповідка. І правильно! Що може бути кращою картиною душевної культури людини, як не чотири стіни власної хати, цей маленький світ, у якому постійно живеться ? Ці неживі, на перший погляд предмети, вся обстановка в якій ми обертаємося, без огляду на наш настрій, говорять часом більше, ніж людина. Заходячи до помешкання незнайомих нам людей, подеколи дрібничка у їхній хаті викликає у нас симпатію до господарів. Та деколи, та сама дрібничка може викликати зовсім інші, не завжди приємні враження.

собачка

Саме облаштування хати, тобто меблі, зазвичай мало кажуть про господарів. Меблі можуть бути успадковані, випадково куплені, або ж позичені, — вони не дають ще ніякого шарму хаті. Сто раз більше говорять ці дрібнички — це таке „нічого” — десь там покладена подушечка, оригінальний килим, гарна картина на стіні, чи виплекані квіти на підвіконнях. Усі ці додатки до обстановки творять душу кожної хати. Якщо меблі купуються дуже рідко — раз, або двічі в житті — то ці дрібнички можна постійно змінювати, додавати щось нове, викидати, й відповідно до настрою давати своїй хаті що раз то новий вигляд.

подушечка

Погані, банальні меблі часто губляться серед тих дрібничок, їх можна й не помітити. В око завжди впадають вишукані гардини, зі смаком дібраний килим, скатертини на столі, оригінальні декоративні подушечки на дивані, добрі картини, квіти. Стильні й дорогі меблі будуть нецікавими, якщо усе це забрати або замінити погано підібраними шторами, беззмістовними картинами на стінах.

покривало

Чим менше помешкання, чим менше кімнат, тим краще можна пізнати їх власника, його смак і культуру, у більшій кількості кімнат вона часто губиться. Так звані „салони” або кімнати для гостей, як правило зачинені, відкриваються лише для чужих. Як не дивно, але вони є однаковими у зовсім різних людей. Спільними у них – бездушність, відсутність індивідуальності. Мала ж кімнатка, яка мусить бути для хазяйки усім: спальнею і вітальнею говорить значно більше і може бути гарнішою ніж цілий ряд кімнат із шаблоновою обстановкою. В цьому й полягає зміст „культури помешкання” — не у кількості, а в якості, не в дорожнечі, а відчутті смаку, не на показ, а для себе.

квіти

Щоправда, для облаштування гарного помешкання треба одну річ, яку не купиш за жодні гроші — талант — чи краще хист. Хто має вроджений хист зуміє „з нічого зробити щось”, зможе створити собі із звичайної кімнати справжні палати. Цей хист у створенні благоустрою притаманний майже кожній жінці, але не кожна розуміє вагу і потребу культури власного помешкання.

віночок

Не варто робити облаштування хати без попереднього плану та думки, що повинно вийти у вас в кінці такої перебудови. Не купуйте в дім абищо. Кожна річ у вашій оселі має мати своє місце та значення. Як не парадоксально, але ми витрачаємо стільки часу, поки вирішимо купити нове плаття, яке носимо рік — два. Натомість, те, що потрібно до хати купуємо скоро й легко, бо у нас випала хороша нагода. Загалом у нас „хата” і її вигляд часто стоять на останному місці. Хоча порядки (дуже важливі) ми робимо часто та вони майже ніколи не вирішують і не нададуть колориту домівці. Тому не забувайте про охайність, витонченість та теплоту власного житла, бо воно є не тільки вашим лицем, значно важливішим ніж тисячі нових плать. Комфортний, зроблений зі смаком дім, в котрий вкладена ваша душа і любов буде зігрівати вас і вашу сімю затишком. Буде просто вашим оберегом.

P. S. А еще порой ничто так не выдает культурных хозяев, как наличие в их доме большого и красивого аквариума. Хотя, разумеется, это не дешевое удовольствие, тем более что если у вас в доме есть аквариум, то нужно быть постоянно готовым пользоваться дополнительными услугами по обслуживанию аквариумов, чистке аквариумов. Но зато рыбки всегда будут доставлять подлинное эстетическое удовольствие, как хозяевам, так и гостям.