кухня в стилі прованс

Якщо Ви зупинили свій вибір на кухні в стилі Прованс, можна сказати що Ви – людина романтична, любляча домашній затишок та сімейні традиції. Батьківщиною цього стилю вважають невелике містечко на півдні Франції. Особливими прикметами стилю можна виділити кілька аспектів: меблі виготовлені з натурального дерева в комбінації з природним каменем, і металу, вони виглядають дуже ніжно і повітряно. Кольорова мозаїка або цегла, пофарбована кольоровою глазур’ю доповнить композицію в цьому стилі. Цей стиль асоціюється з морем, сонцем і селом. Використовуючи смак, фантазію можна зробити з абсолютно простих речей щось цікаве. Наявність безлічі дрібничок, плетених виробів, розписний посуд також вітається.

Меблі в стилі прованс

Меблі в цьому стилі, як правило, роблять в світлих, пастельних тонах. Дивлячись на кухню, нам повинно здаватися, що вона вигоріла на яскравому сонці. Обов’язково повинен бути присутнім колір лаванди, морської хвилі або ніжно-зелений. При бажанні, можна додати яскраві фрагменти, такі як текстиль з орнаментом, штори, серветки, чохли на стільці, рюші і обручку. Глянець і строгі лінії йому не властиві. Вихідним матеріалом для виготовлення такої кухні є натуральне дерево – горіх, вишня, дуб, ясен, що є дорогим варіантом. Щоб здешевити кухонний гарнітур, можна застосувати і МДФ. (До речі, якщо вже робити кухню в стилі прованс, то відповідним чином мають бути оформлені й інші кімнати, скажімо ванна, кожна деталь інтер’єру якої, скажімо той же гидробокс має виглядати відповідним чином).

кухня в стилі прованс

Дуже поширене фарбування фасадів під старовину за допомогою спеціальної техніки штучного «старіння», або можна розписати дверцята шафок якимось візерунком. Наявність невеликих тріщин на меблях і нерівностей тільки підкреслять стиль Вашої кухні. Кухню в такому стилі рекомендують прикрасити кованими елементами, теж з нанесенням потертості. Вбудовану побутову техніку краще заховати за дерев’яним фасадом, щоб не порушити стильову композицію. Також будуть доречні великі, грубуваті шафи і серванти, безліч відкритих полиць, на яких стоять баночки зі спеціями або засклені шафки з красивим посудом. І, звичайно ж, наявність у вазах живих квітів тільки наблизить її до сільських мотивів. Стільниці можуть бути дерев’яними, що не дуже практично, з натурального каменю, або керамічні. Як в будь-якій кухні освітлення також грає важливу роль, в цьому стилі кухня повинна потопати в яскравому сонці.