догляд
Кімнатні рослини, як і рослини, які потрібно висаджувати в землю, потрібно купувати в певну пору року. Флористи рекомендують робити це навесні або в літній період. Чому? Для цього є дві причини:

По-перше, слідуючи їхнім рекомендаціям, саме в теплу пору року кімнатні рослини, не зазнають температурного шоку при перевезенні їх з магазину і легше адаптуються до нових умов. Якщо вони все ж купуються в зимовий період або в холодну погоду, то потрібно вжити всіх необхідних заходів, щоб Ваш вазон не замерз (вкрити спеціальною плівкою).

По-друге, як правило всі імпортні рослини, які привозяться у наші магазини, надходять у продаж у спеціальному торфі, який відрізняється від субстрату, є волого поглинаючим і схильним до закисання. Тому рослини добре ростуть в ньому тільки при додаванні у воду для поливу великої кількості поживних речовин, різних стимуляторів для росту і гормонів.

Щоб рослини і через деякий час після покупки добре росли у Вашому домі, приблизно через два тижні, коли вже пройшла адаптація вазона до інших умов перебування, а в торфі закінчилися всі поживні речовини, пересадіть рослину в свій субстрат. В іншому випадку, при вже умовно кажучи, «порожньому» торфі, вони будуть відчувати дефіцит потрібних для росту елементів, як наслідок – стануть в’янути. Дуже добре купувати такі рослини навесні або влітку, так як пересадка збігається з періодом їх активного росту, що більш сприятливо для самої рослини. Якщо Ви все ж таки придбали рослину в холодний час, то не поспішайте, а краще почекайте з пересадкою до весни.

Купуючи вазон, дізнайтеся у продавця, чи любить ваша рослина вологу і душ. Якщо так, то прийшовши додому, гарненько вимийте її (від пилу, яка осіла під час перевезення, і всіх інших можливих шкідників, непомітних для ока).

Якщо рослина є трохи ослаблою, для неї потрібно створити «тепличні умови». Для цього: поставте вазон у прозорий целофановий пакет, надіньте його і зафіксуйте зверху. Потім, хоча б певний період, щоденного обприскуйте рослину. При цьому добре додавати у воду «Епін». Що робити, якщо вазон не любить обприскування ? Тоді обприскайте сам целофан зсередини.

Коли рослина відновиться, тепличку можна зняти і доглядати за нею як зазвичай, у відповідності до її потреб.

P. S. А ще на додачу до гарних кімнатних рослин можна придбати який-небудь хороший диван, скажімо на сайті http://www.divani.ua/, який додасть вашій оселі ще більше затишку та тепла.