з гномиком
Різдвяні віночки є чимось значно більшим, ніж просто прикраси. Звичайно, традиція вішати такий віночок на вхідні двері, найбільш поширена в Америці, а також в Європі, але й у нас вже стало прийнято купувати таку окрасу та чіпати її у своїй домівці. Та доводиться визнати, що більшість людей навіть не здогадуються про багату історію цієї чудової різдвяної прикраси.


з бомбочок

Слово вінок походить від слова “writhen”, що походить від старого англійського слова, що означає “корчитися” або “крутити”. Мистецтво вішати різдвяні вінки виникло у римлян, які чіпали їх на дверях, як знак перемоги і підкреслення їхнього статусу у суспільстві. Жінки, як правило, носили їх як головні убори, як символ гордості, а також надівали їх під час особливих випадків, таких як весілля. Окрім цього, переможцям спортивних подій у Стародавній Греції надівали на голову лавровий вінок; Ця традиція досі використовується донині під час Олімпійських ігор. Як відомо, медалі для призерів змагань, вигравірувані гілочками лавра.

з лози

Різдвяні вінки виготовляються шляхом скручування або вигину вічнозелених гілочок навколо великого кола, яке потім, прикрашають сосновими шишками, засушеними цитринами, палочками кориці чи іншими оздобами. Чому віночок круглий ? Форма кола – є найкращим символом вічної любові Христа, його сили, створення нового життя. Вічнозелені рослини (ялинка, туя), які попри суворі морози завжди залишаються красивими, використовуються у плетінні віночка, щоб позначити міцність, а також безсмертя. Згідно із католицькою традицією, у різдвяному віночку має бути чотири свічки – три фіолетові, що символізують покаяння та очікування, і одна – рожева, що представляє прийдешню радість. Чотири неділі, що передують Різдву втілені у чотирьох свічках. Кожну із них запалюють щоп’ятниці, під час вечірньої молитви. Аналогічно католицьким звичаям, традиційні язичницькі вінки були у вигляді вічнозелених кіл, що складаються з чотирьох свічок. Ці свічки представлені елементами: землі, вітру, вогню і води. Їх вінки, як правило, використовуються в ритуалах, які забезпечили б продовження кола життя.

з шишок
з лент

Різдвяні вінки прекрасна прикраса для вашого будинку або офісу, які дійсно можуть надати святковий настрій. Стануть вони хорощою прикрасою і для ваших рідних та друзів, тому придбайте різдвяний віночок для себе та для тих, кого любите !

мандаринки

P. S. А взагалі сама наявність різдвяного вінка додасть затишної різдвяної атмосфери вашому дому. Втім як і деякі інші речі, скажімо гарні спальні Львів, створять та доповнять красивий інтер’єр вашої оселі.