готуємо
Стіл уже накритий, ви завершуєте останні приготовання та готові до очікуваних гостей… Зазвичай ви підходите до справи дуже серйозно та відповідально, але в цей вечір вам слід відкинути свою надмірну ідеальність. Сьогодні ви – господиня, яка радо зустрічає дорогих людей, а не учителька, котра тримає усе під контролем та готова навчати усіх як поступати, а у випадку непослуху – поставить двійку за поведінку. Ваш дім має стати домівкою для присутніх, адже найголовніше, щоб кожен отримав у ньому приємну атмосферу, гарних співбесідників та смачне частування.


прибираєм

Запрошуючи до столу знайомих та незнайомих раніше людей, ви маєте спершу подумати, чи варто згуртовувати саме таке коло гостей. Чудово, коли у вас вдома для таких подій є круглий стіл, бо він робить їх більш теплими та гостинними. Не даремно, в давнину люди так полюбляли сидіти та випивати каву, при цьому розповідати різні історії, саме за такими столиками, що ніби виділяли їх в окремий світ серед великого простору дому. Якщо у вас ще немає такого, то звичайно не біда, але ви, як справжня господиня, можете придбати його на сайті http://www.k-mebel.com.ua/mebel/ofisnaya-mebel/kompyuternie-stoli/. Обдумали ? Тоді розсилайте електронні повідомлення, зателефонуйте їм особисто чи відправте видруковані запрошення, в яких вкажіть точний час і місце прибуття.

Готуючи страви, прибираючи у квартирі/будинку, не забудьте і про себе. Ви сьогодні у самому центрі уваги. Для такого випадку підійде гарне вечірнє плаття, яке має бути і доволі практичним (пам’ятайте, що сьогодні ви на обслуговуванні).

господиня

Постарайтесь усе зробити вчасно, щоб не залишати гостей та не заставляти їх довго чекати на обіцяну вечерю. Зустрічайте друзів з посмішкою на обличчі, можете запропонувати їм легкий перекус та коктейлі. Познайомте усіх, розпитайте у кожного як його справи. Щоб не викликати дискомфорт, розсаджуйте незнайомих осіб з добре знайомими, різних людей з похожими, старих друзів з новими.

Та знайте, їжі має вистачити на всіх. На тих, що прийшли, на тих, що відмовили, але можуть прийти та непрошених гостей. Не готуйте їжу з одноманітних інгредієнтів (одинакові соуси, салати та ін.) Вона повинна бути цікавою, гарно оформленою, запропонованою від усієї душі, і без сумніву смачною та нетрудомісткою, в іншому випадку ви не встигнете її вчасно подати. Вона має враховувати і смакові інтереси запрошених (а раптом серед них є вегетеріанці ?)

Не засмучуйтесь, коли з гарно прибраної оселі ваша домівка перетворюється на маленький смітник. До цього треба було підготовитись. Не встановлюйте правил, що можна брати, а що ні. Якщо не хочете, щоб ваші улюблені і особливо дорогі речі брали до рук, краще заховайте їх завчасно. Розбили вазу? Не панікуйте ! Коли це не надто дорогий виріб, не варто сваритись та вимагати грошей. Якщо ж ваш друг прагне компенсувати свою вину, не відмовляйтесь від допомоги.

Придумайте цікаву програму вечора (підберіть гарну музику і фільми). Якщо захочеться – пограйте в гру, як ви це робили у дитинстві. Ніщо так не об’єднює і не піднімає настрій як спільна справа.

говоримо

Ви сьогодні – не тільки господиня, але й арбітр у всіх суперечках. Бачите, що ситуація набирає обертів, долучіться до розмови і переведіть усе в жарт. І це не допомагає, кличте на допомогу друзів (поступайте так лише в зовсім критичній ситуації). Як варіант – викличте гостю таксі.

Година уже пізня – і ви уже хочете відпочивати, але деякі гості не поспішають іти – натякніть їм делікатно, що вранці вам потрібно вставати або покажіть, як ви втомилились (позіхайте). До слова, ми можете викликати таксі ! В хорошої господині під руками повинен бути не один, а декілька номерів таксі.

засиділись

Не розгубіться, якщо в дім завітають непрошені гості. Просто прийміть і пригостіть їх смачною вечерею та зігрійте їх домашнім затишком, адже ви справжня господиня !