кухонна витяжка

Під час приготування їжі в навколишньому повітрі присутні різні запахи, відбувається випаровування рідин і розбризкування жиру. Шкоду від чадного газу та інших забруднень можна скоротити в рази за допомогою якісної витяжки.

Як працює витяжка

У нижній частині корпусу розташовується фільтр сильного очищення, який утримує бруд і кіптяву. Всередині пристосування знаходяться вентилятори, які приводяться в рух за допомогою мотора.

Далі до верхньої частини кріпиться повітропровід, що веде на вулицю або в вентиляційну шахту будинку. У різних моделях витяжок передбачаються додаткові пристосування для кращого очищення, наприклад, жировловлювачі. До слова вельми гарними є витяжки nortberg.

Які фільтри в витяжках краще

Жирові фільтри призначені для уловлювання жирових зважених частинок з повітря. Вони діляться на багаторазові і одноразові. Останні не можна прати, після використання їх необхідно утилізувати.

Багаторазові металеві вимагають лише регулярного очищення, прослужать стільки ж, скільки і сам агрегат.

Вугільні фільтри застосовуються в таких виробах, де передбачений повітрообмін: повітря спочатку втягується в пристрій, а після очищення направляється назад в приміщення. В основі складу лежить активоване вугілля, яке добре вбирає запахи.

Якої потужності потрібна витяжка

Продуктивність приладу розраховується за такою формулою: ширина кухні множиться на довжину і на висоту стелі, потім ще на десять. Остання цифра – норма повітрообміну в годину.

Чим вище потужність виробу, тим швидше буде освіжатися атмосфера на кухні, тим комфортніше вам буде готувати. Мінімальна продуктивність промислових виробів становить 300 кубометрів на годину.

Куди підключається витяжка

Важливо правильно підключити прилад до вентиляційної шахти і до електричної мережі. Сам агрегат повинен розташовуватися на висоті 70-90 сантиметрів від врученої поверхні.

Щоб уникнути плавлення пристрою не можна кріпити його нижче встановлених меж, при установці вище 90 сантиметрів від плити значно знижується ефективність товару.

Витяжний отвір і місце установки приладу з’єднується гофрою в разі, коли цю трубу можна заховати в кухонному гарнітурі. Коли витяжний канал знаходиться на зовнішній стороні, краще використовувати спеціальні канальні труби з прямокутним перетином.

Куди виводиться витяжка на кухні

Вивести прилад можна в отвір вентиляційної шахти, яка є в кожному будинку. Якщо немає такої можливості, то робиться додатковий отвір в стіні з виходом безпосередньо на вулицю.

Як вибрати витяжку для кухні

Зверніть увагу на наступні критерії при виборі:

 • Естетичні показники. Як впишеться нова техніка в ваш інтер’єр.
 • Габарити приладу. Перед покупкою зробіть виміри.
 • Форма виробу.
 • Потужність. Продуктивність вибирайте в залежності від площі простору.
 • Принцип роботи агрегату.

Важливі параметри

Перед покупкою зверніть увагу на наступні параметри:

 • Комплектація. Жирові фільтри в комплекті повинні бути передбачені виробником.
 • Продуктивність. Ви повинні розуміти, яка вам потрібна потужність даного агрегату, щоб він працював ефективно.
 • Безшумність. Не всі моделі працюють тихо. 40 децибел це оптимальний параметр, звук буде тихим.
 • Параметр. Не купуйте товар, не вимірявши перед цим простір, куди планується його монтувати.

Другорядні параметри

 • Неважливий колір виробу, якщо він буде замаскований кухонною панеллю.
 • Виробник. Якщо вас задовольняють всі важливі параметри, то переплачувати за бренд не варто.
 • Тип з’єднання з витяжним отвором. Вибирайте гофру або квадратні труби, можна зробити хід навіть з гіпсокартону.
 • Додаткове освітлення. Виробники пропонують апарати з вбудованими лампочками, щоб вони висвітлювали варильну поверхню, але зазвичай світла вони дають небагато.
 • Пульт керування. Можливість регулювати потужність дистанційно.