Дитяча кімната

Коли дитина йде в школу, головним місцем в квартирі стає дитяча кімната: дизайн інтер’єру для школярів — завдання непросте. Дитяча кімната тепер одночасно спальня, кабінет і ігрова. У проекті дизайну інтер’єру насамперед вирішують, як розташувати смислові частини кімнати — зони. І потім вибирають стиль оформлення, матеріали, підбирають меблі, декор і освітлення.

Як зонувати простір

Інтер’єр дитячої для школяра ділиться на три частини: місце для сну, ігрова та навчальна зони. Частини простору візуально відокремлюють одна від одної, але це не обов’язково: зони можуть логічно переходити одна в іншу і змішуватися.

Навчальна зона – місце для письмового столу і шафи для книг та підручників. Її роблять поруч з вікном: природне освітлення не напружує очі, а вид неба і дерев знімає емоційну напругу. На першому поверсі вигляд вулиці буде відволікати від уроків і не дасть зосередитися на заняттях. Поставте письмовий стіл перпендикулярно або поруч з вікном: зліва, якщо дитина правша, і праворуч — якщо лівша. Так світло буде правильно висвітлювати книгу і зошит.

Зону для сну, навпаки, роблять далі від вікна. Світло сонця або ліхтарів не розбудить дитину, а шум вулиці не завадить заснути. У проектах дизайну для кімнати школяра ліжко часто відокремлюють шафою, ширмою або стіною.

Ігрова зона – місце відпочинку і хобі. Тут потрібний простір і тепло для ігор на підлозі. У проектах просторих кімнат ігрову зону роблять в кутку, а маленьких — посередині. Дитячі спортивні снаряди і шведську стінку розташовують поруч або у вільному місці кімнати.

Для одягу, книг, іграшок і настільних ігор в дитячу ставлять шафи, стелажі, ящики. Їх використовують для розмежування простору і яскравих акцентів в інтер’єрі. Наприклад, шафа або стелаж встає між ліжком і письмовим столом, а ящики утворюють подобу стіни. Для візуального поділу інтер’єру на зони в проектах використовують ширми, перегородки, рослини. Допоможе і оформлення: різні кольори і фактури стін і підлоги.

дитяча кімната

Як все вмістити в маленькій кімнаті

Якщо в дитячій не можна організувати зони окремо, їх об’єднують або роблять тимчасовими. Наприклад, діти грають в центрі кімнати на килимі, а потім прибирають за собою іграшки. В економії місця допомагають нестандартні рішення проектів дизайну і багатофункціональні меблі.

Збільшений на півметра підвіконня замінить письмовий стіл. На ліжку-горищі сплять нагорі, а знизу — вільно. Під ліжко ставлять стіл, комп’ютер, шафу, роблять ігрову зону або домашній кінотеатр. Диван або крісло-ліжко розкладають на сон, а потім складають назад. Стінка-трансформер ховає одночасно ліжко, шафа і стіл. Полиці на стінах і підвіконнях замінюють книжкову шафу і стелаж. Підстава і сходи ліжка бувають ящиками для зберігання.

Якщо дозволяє висота стелі, придивіться до варіанту дворівневої дитячої. Зверху спальна зона, а знизу навчальна та ігрова або навпаки. Якщо підняти підлогу на 20 см, вийде величезний ящик-шафа по всьому периметру. Для нестандартних кімнат складають індивідуальні проекти і роблять меблі на замовлення.

На останок варто зазначити, що замовити дизайн дитячої кімнати можна перейшовши за посиланням.