Басейн у дворі

Чи не здається вам привабливим зробити басейн для купання або для риби, здатний прикрасити парк, сквер, двір, дитячий сад і, нарешті, свою присадибну або садову ділянку? Не лякайтеся труднощів.

Перш за все, вирийте поглиблення з пологими (не крутіше 20-25 градусів) берегами, в третину задуманої вами глибини водойми. Вийнятий грунт продовжить береги і потроїть глибину.

Гострою совковою лопатою до блиску «залижіть» дно і гарненько утрамбуйте насипні береги.

Щоб дно і береги стали водонепроникними по всій площині, яка буде залита водою, розстеліть щільну тканину типу напівбрезенту. Намокнув і «набухнув», вона не пропустить воду. Ще краще, якщо на дно постелити поліетиленову плівку, ту саму, яка відмінно заміняє скло теплиць, оранжерей і парників.

Застеленому дно посипте шаром річкового піску (5-7 см). Цей шар надійно притисне плівку до дна і охоронить її від пошкоджень. Закінчивши роботу, заповнюйте водойму.

Розміри і форма водойми такого типу не мають ніякого значення. Вона може бути прямокутною, круглою, овальною. Не байдужий лише пологі кути падіння берегів. При крутому падінні насипаний поверх плівки або тканини пісок (а разом з ним і грунт під плівкою) сповзе. Байдуже і грунт, в якому риється водойма. Він може бути яким завгодно пухким, бо не грунт, а плівка буде утримувати налиту у водойму воду.

Розміри водойми залежать від ваших можливостей: від 2-3 сотих гектара до площі величиною з ковдру. Для купання малюкам потрібна неглибока водойма. Чим менше і дрібніше вона буде, тим краще: швидше зможе прогріватися сонцем і скоріше наповнюватися свіжою водою. Не потрібна велика водойма і для акваріума.

Для спуску води вирийте канаву трохи нижче найглибшої точки дна. Опустіть в неї край плівки – і вода стече. Підніміть його – і водойму можна знову наповнювати. Побудована таким чином водойма – споруда, природно, сезонна.

Восени доведеться м’якою мітлою змести пісок, зняти тканину, просушити її і прибрати до наступної весни.