вазони щастя
Скоро, сподіваємось що якнайшвидше, прийде весна. Вона уквітчає вулиці, будинки, наші віконця різноманітними барвами квітів… Які саме рослини принесуть в ваш дім не тільки теплий весняний настрій, а й частинку любові та щастя… ? Давайте дізнаємося !


спатифилум

Спатифиллум, це наукова назва рослини, відомої ще як «Жіноче щастя». Принісши її додому, одинокі й самотні люди, можуть невдовзі зустріти свою половинку. Над оселею молодої сім’ї, яка хоче мати малятко, може скоро пролетіти лелека. Спатифиллум приносить усюди любов та взаєморозуміння. Такі прикмети, вірите чи ні, побутують про нього в народі.

закладка з травичкою

Для замітки Це багатолітня вічнозелена рослина. ЇЇ батьківщина – Південна Америка, Східна Азія, Полінезія. Дуже теплолюбива рослина, найкраще ростиме при температурі більше 18 С. (22-23 С). Як і людина, не любить протягів. Поливати її потрібно досить добре у весняно-літній період та помірно взимку. Для поливу і обприскування використовуйте лише відстояну (як мінімум впродовж 12 год.) воду. Поникле листя спатифиллума має вказати вам на недостатню вологість для його перебування, адже рослина дуже любить підвищену вологість. Часте обприскування, підставка з вологим мохом чи піском сприятливо впливатиме на ріст рослини. Спатифиллум прекрасно відчуває себе у напівсонячних або зовсім тінистих кутках вашого дому. Однак, коли його листя стане надто видовженим, ніж зазвичай, то негайно перенесіть вазон у більш освітлене приміщення. Кожного року пересаджуйте спатифиллум в дещо більший горшок. Основа має бути дерниста, торфяна, з перегнійною землею, цегляною стружкою чи корою дерева. Корисним для нього є дренаж. Як уже говорилось, не пересаджуйте рослину у дуже великий, а лише в дещо більший горшок за попередній.

Отож, найбільшою шкодою для вашого «жіночого щастя» стане пересушення землі вазону, температура повітря нижча за 16 градусів, прямі сонячні промені, що обпалюють листя рослини та й усе, що заважає гарному росту цієї квітки щастя.

фіалка

Фіалка – в оселі, де квітне ця рослина менше сваряться. І взагалі квітка вважається символом вічного кохання.
закладка з травичкоюДля замітки Найголовнішою порадою щодо місця розташування вазону – ставте там, де багато світла, але не сонця. Остерігайтесь особливо палючих південних променів. Вважається, що фіалка не є вибагливою до вирощення, для неї достатньо – кулака землі та тари з-під йогурту, але листя та квіти рослини будуть більшими у більших горшках. Не завадить їй гарний дренаж (навіть половину горшка можна засипати ним). Поливати фіалку слід… Не зверху (так гниє коріння та листя), а знизу і трішки підігрітою водою. Тобто, найкраще буде взяти посудину з трішки підігрітою водою та занурити в неї вазон фіалки так, щоб вода не потрапляла зверху і доходила до половини вашого горшка. Дочекайтесь поки земля не стане вогкою на дотик та вийміть рослину (можна залишити на ніч, а вранці забрати, або навпаки). Пам’ятайте: такий метод поливу застосовують лише один раз в тиждень ! Пересаджувати фіалку можна щорічно і в той самий горшечок. Обприскуйте та промивайте, помірно теплою водичкою, листя вашої фіалки, якщо на них опала пилюка.

Отож, найбільшою шкодою для фіалки є: потрапляння прямого сонячного проміння та надто часте поливання рослини зверху вазона.

Далі буде…

P. S. А еще некоторые растения могут быть очень зависимыми от погоды и вообще от окружающей среды. Так что планируя переехать в другой город, например, Петропавловск, что на севере Казахстана очень не лишним будет узнать какая погода НУР в этом городе, и вообще о тамошних климатических условиях. На основании этой информации вы сможете сделать вывод, какие растения стоит брать с собой, а какие не стоит.